Wielki sukces Kolegium

Poniedziałek, 9 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:29
Autor: lukasz
Wielkie święto. Kolegium Karkonoskie odniosło dopiero drugie, ale jakże ważne zwycięstwo w ekstraklasie kobiet. Najwyraźniej przerwa świąteczna wpłynęła pozytywnie na akademiczki.

W wyjazdowym meczu z Meblotapem Chełm jeleniogórzanki prowadziły kilkoma punktami od samego początku. Pierwszą kwartę wygrały wysoko 25:18. Gospodynie nie chciały łatwo sprzedać skóry. W 29 minucie wyszły na prowadzenie 48:47 dzięki Annie Szyćko. To było jedyne prowadzenie. Jeleniogórzanki odzyskały inicjatywę i wygrały ostatecznie 68:63. Wynik ma ogromne znaczenie, gdyż w pierwszym meczu w Jeleniej Górze Meblotap zwyciężył 67:64. Bilans dwumeczu przemawia na korzyść Kolegium. W przypadku, gdyby obie drużyny zakończyły rundę zasadniczą z taką samą ilością zwycięstw, Kolegium będzie wyżej w tabeli od drużyny z Chełmu.
W niedzielnym meczu dobrze zagrała Iza Bogdan i Natalia Małaszewska. Szczególnie cieszy postawa tej ostatniej, gdyż pierwszą rundę nie zaliczy do najbardziej udanych. Wreszcie mieliśmy przewagę nad rywalkami w zbiórkach. Kolegium wygrało tą klasyfikację 44:33. Aż 11 zbiórek miała Dulnik, a po 9 - Wójcik i Kaszuwara.