MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielki Rajd Chrobrego

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 czerwca 2019, 6:30
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2019, 11:43
Autor: Wiktoria Figiel
Fot. Użyczone/SP 2
Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze ruszyła na podbój „Szwajcarki”, by wspólnie spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Trasa dostosowana została do wieku i możliwości uczestników.

Młodsze klasy podążały krótszą, łatwiejszą trasą. Starsze - pokonały trudniejszy i dłuższy odcinek. Wszystko po to, by wraz z nauczycielami i rodzicami odpocząć na łonie natury, zjeść pyszną kiełbaskę z grilla lub upiec ją przy ognisku.

Nowością w tegorocznej edycji rajdu była obecność harcerzy, którzy na trasie przemarszu przygotowali gry i zabawy terenowe oraz zaszyfrowane zagadki. Przy schronisku „Szwajcarka” - docelowym miejscu spotkania wszystkich uczestników - uczniowie klas I-IV wykonywali totemy z dostępnych naturalnych materiałów.

Wszystkim towarzyszył dobry humor i zaangażowanie we wspólnych grach i zabawach. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, które wpisało się w tradycję tej corocznej wyprawy, młodsze klasy jako pierwsze wyruszyły w drogę powrotną. Nieco później polanę przy „Szwajcarce” opuścili starsi uczniowie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
17%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy sprzęt w pracowni OZE

O bezpieczeństwie w DODN

Stop marginalizacji średnich miast

Park już gotowy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Krokusowe lekcje jazzu

Trudny dojazd do SP 3

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
771
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%