MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Wielki koncert galowy Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 marca 2013, 7:43
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Ponad 20. wykonawców z byłego województwa jeleniogórskiego – laureatów przesłuchań rejonowych, zaprezentowało się na koncercie galowym VII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Poniedziałkowy (25.03) koncert miał również charakter konkursowy.

Na scenie zaprezentowali się: Paulina Bocian (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze), duet wokalny: Anna Góralik, Agnieszka Michałkiewicz (z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze), Natalia Rozum (z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim), Andżelika Soliło (z Piechowickiego Ośrodka Kultury), zespól wokalny „Inside” (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze), Joanna Janeczko (z Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu), Anna Prudzienica (z Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego w Zgorzelcu), Mirella Puchowska (z Gimnazjum nr 3 w Bogatyni), Oliwia Siwiela (ze Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim), zespół wokalny „Kopernikusy” (ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze), Zespół wokalny (z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu), Mikołaj Bielawski (z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu), Dorota Leszczyńska (z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu), Zespół wokalny „Oktawa” (ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu), Wiktoria Kozinoga (ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu), Zespół wokalny (z Zespołu Szkół w Gromadce), Honorata Zawierucha (z Zespołu Szkół w Gromadce), Zespół wokalny (z Gimnazjum w Wykrotach), Zespół wokalny „Melizmat Trio” (z Gimnazjum w Nowogrodźcu), Zespół wokalny „Akord” (ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu) oraz wyróżniony na eliminacjach rejonowych, które odbyły się 15 marca br. w MDK, Zespół Wokalnego (z Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju).

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pucharami. Jury, z udziałem przedstawiciela Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, łatwego wybory nie miało, ale ostatecznie do finałowego koncertu galowego, który odbędzie się we Wrocławiu zakwalifikowało: Zespół wokalny z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, Natalię Rozum z Gimnazjum w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim, Zespół wokalny z Gimnazjum w Wykrotach, Zespół wokalny "Inside" z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze oraz Mirellę Puchowską z Gimnazjum Nr 3 w Bogatyni.

- To był przepiękny koncert. Poziom był naprawdę bardzo wysoki, ale najważniejsze dla nas, jako organizatorów, było pokazanie młodych artystów z małych miejscowości. Cieszą nas odkryte talenty z Wykrotów czy Jeżowa Sudeckiego. Śpiewanie to ich pasja i radość, a my chcemy to w nich rozwijać i pokazywać światu – mówi Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Gościem specjalnym galowego koncertu był wielopokoleniowy Zespół Śpiewaczy „Perfectum”, prowadzony przez Alfredę Rękowską w Klubie Nauczyciela w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porządki na cmentarzu

Jest nowych 58 zakażeń

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Gość 27-03-2013 10:06
Pod artykułem o przyznaniu pieniędzy na drogi i most nie ma możliwości komentowania ???????? Zaraz rozgrabią pieniądze a drogi będą takie jak są!!!!!!!!!!! :-)))))))))))))))))))))))) ***
~meloman 27-03-2013 12:56
Brawo dla zespołu Perfectum Pani Alfreda zawsze zachwyca swoimi koncepcjami repertuarowymi i aranżacją. Oryginalność, swoistość, nietuzinkowość-- oto walory tego zespołu Brawo \\\'\\\' dziewczyny\\\'\\\'
~publika 29-03-2013 10:14
PIĘKNIE ZORGANIZOWANA IMPREZA DLA MŁODZIEŻY --- zasługą Pani dyrektor MDK i prowadzacego koncert o tak donioslej patriotycznej tematyce Wszystko sprawnie i obiektywnie Brawo dla uzdolnionej młodzieży Szkoda tylko, że zabrakło wladz jeleniogórskiej kultury, ale to ich strata

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Był "Krok do sukcesu"

"Artysta" słono zapłaci

Randkowanie podczas kwarantanny. Czy warto umawiać się na randki?

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
861
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%