MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielki Finał Bike Maraton 2012

Wiadomości: Świeradów Zdrój
Sobota, 6 października 2012, 0:10
Aktualizacja: 0:11
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Świeradów Zdrój, który gości uczestników Bike Maratonu nieprzerwanie od 2002 roku będzie areną zmagań XIV – finałowej – edycji najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce.

W sobotę 6 października miłośnicy kolarstwa górskiego ostatni raz w tym roku wyruszą na trasy spod znaku BM, punktualnie o godz. 11.00 burmistrz miasta Roland Marciniak da znak do startu i barwny peleton wyruszy spod Domu Zdrojowego ulicami uzdrowiska w kierunku dolnej stacji Kolei Gondolowej.

Pierwszą atrakcją czekającą na kolarzy będzie specjalna Premia Górska na 8 km trasy ufundowana przez Sobiesława Zasadę, Prezesa Kolei Gondolowej Ski & Sun. Po minięciu premii nastąpi rozjazd na 3 specjalnie przygotowane przez organizatora dystanse– Medano ( Mini ) to 29 km bez większych trudności technicznych z trudnym podjazdem pod Stóg Izerski, do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji. Dystanse MEGA i GIGA to trudne kondycyjnie dystanse, bez większych trudności technicznych, dopasowane w sam raz na jesienne – finałowe rowerowanie w Górach Izerskich.

Gdy zawodnicy głównych dystansów będą zmagać się z podjazdem na Stóg Izerski w Parku Zdrojowym najmłodsi adepci kolarstwa górskiego będą ścigać się w bezpłatnym Dziecięcym Bike Maratonie, dla każdego startującego pamiątkowy dyplom i niespodzianka.

Wieczorem wszyscy uczestnicy skierują się do Hotelu INTERFERIE Świeradów Zdrój gdzie odbędzie się dekoracja zwycięzców Klasyfikacji Generalnej Bike Maraton 2012 a wśród nagród m.in. pobyty w hotelach INTERFERIE, profesjonalne komponenty Harfa-Harryson, aparaty Fujifilm, zegarki Festina, niespodzianki od portalu Facet po 40 i firmy Votum, akcesoria Zasada Rowery.

Po dekoracjach nastąpi najbardziej oczekiwana przez wszystkich chwila, czyli rozstrzygnięcie konkursu Jedź i Zdobywaj 2012 z główną nagrodą w postaci roweru Scott Scale 899 o wartości 35tys. zł. Po emocjach związanych z finałowymi rozstrzygnięciami czeka wszystkich program artystyczny i dyskusje do białego rana. Złota rowerowa polska jesień w Świeradowie Zdroju tylko z Bike Maratonem

Więcej szczegółów na www.bikemaraton.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz lepiej widać

O rozpadających się górach

Pożegnali Słońce

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~T.S. 6-10-2012 18:33
Byłem... Rewelacja!!! Piękna impreza, rozgrywana na przepięknym terenie... Na Hali Izerskiej zdrowo wiało... Pozdrawiam:-)
~Kamel 7-10-2012 13:15
Fakt impreza super! Trochę dmuchało na podjeździe pod Stóg Izerski ;) Rewelacyjny choć krótki singiel. Teraz niecierpliwe oczekiwanie sezonu 2013 :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Janowiczanki najlepsze w Sycowie

Spotkanie z historią

Warsztaty modelarskie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%