MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Wielki Dzień Pszczół (też) w Jeleniej Górze

Wiadomości: Region
Środa, 6 sierpnia 2014, 9:01
Aktualizacja: 9:05
Autor: K–J
Fot. Archiwum Organizatora
W piątek (8.08.) w naszym województwie odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Organizatorzy zapraszają od godz. 10.00 do 18.00 do: Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie Zdroju, Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – Oddział w Jeleniej Górze.

- Zobacz, jak w "Tańcu Życia" wołamy o pomoc dla wymierających pszczół! Pora na Twój krok! Przyjdź 8 sierpnia i dowiedz się, co możesz zrobić, by im pomóc! – zachęcają do udziału organizatorzy akcji.

- Pszczoły komunikują się ze sobą za pomocą tańca. Ich ruch stał się inspiracją do stworzenia muzyki i choreografii, zwracających uwagę na problem masowego wymierania tych niezwykle pożytecznych dla środowiska i człowieka owadów. Kroki do „Tańca Życia” ułożyła znana choreografka Anna „YouYa” Jujka. Naszym głównym celem było przygotowanie choreografii oraz muzyki, które będą miały głębszy przekaz i drugie znaczenie. Na stronie www.taniec-zycia.pl można zobaczyć cały teledysk oraz warsztaty z YouYą, która uczy tańca - informują.

Święto 8 sierpnia odbywa się w ramach czwartej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, organizowanego przez firmę ZT „Kruszwica” S.A. Honorowy Patronat nad programem „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodek Rozwoju Edukacji, kilkanaście kuratoriów oświaty oraz urzędów wojewódzkich i marszałkowskich. Do obchodów Wielkiego Dnia Pszczół przyłączyły się instytucje, placówki przyrodnicze i edukacyjne w całej Polsce.

Więcej na: www.pomagamypszczolom.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

To teren zapuszczony

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jasskk 6-08-2014 16:40
Jeszcze w jednym miejscu sa obchody i to w samej kotlinie no ale to pewnie scisle tajne skoro dziennikarze nie sprawdzili w sieci :)
~Turysta 6-08-2014 22:01
A kogo obchodzi jakiś Ogród Botaniczny we Wrocławiu, gdzie za samo wejście zdzierają grubą kasę, podczas gdy niewiele jest tam do oglądania, a to co jest to jest strasznie zdemolowane i zasyfione. Kiedyś tam próbowałem wejść to jakaś opryskliwa portierka nawet nie potrafiła powiedzieć gdzie kupić bilety. Polecam Ogród Botaniczny + ZOO w Libercu. Taniej, bliżej, kulturalna obsługa a przy tym dużo więcej atrakcji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

W cieniu wygasłych wulkanów

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Policjanci u harcerzy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%