MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Wielki brat pod Śnieżką

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 12 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2007, 10:48
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Szkoły w Karpaczu w czujnym oku kamery.

Dofinansowanie przyznane gminie Karpacz pozwoli zainstalować kamery monitorujące ogólnodostępne pomieszczenia wewnątrz szkół oraz najbliższą okolicę budynku.

Jak poinformowała Ewa Lustyk z karpackiego magistratu, urząd otrzymał prawie osiem i pół tysiąca złotych w ramach rządowego programu wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach i placówkach oświaty.

Urzędnicy zapewniają, że kamery zostaną zainstalowane jeszcze w tym roku. - Mamy nadzieję, że przyczyni się także do wzrostu wykrywalności sprawców czynów zagrażających bezpieczeństwu uczniów – podkreśla Ewa Lustyk.

Kamery i monitoring działają już i zdają egzamin w kilku jeleniogórskich placówkach oświaty, choć ich instalacja, kiedy pomysł był wdrażany, wzbudzała sporo kontrowersji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czytelniczka: drogo i brudno

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rymcycymcy 12-10-2007 13:04
Już raz filmowali w szkole w Bolesławcu. Podobno były tam piękne sceny. Czy filmy ze szkół karpackich będą też wieszane na You Tube ?
~monia 12-10-2007 14:03
z tego co mi wiadomo to równo z 3 giertychowskimi nakazano monitoring we wszystkich szkołach wiec co to niby za sensacja??
~jg 9-02-2008 11:07
Brawo mi podoba się ten pomysł, każdy ma prawo być bezpieczny nawet ten słabszy a jeśli w zapewnieniu bezpieczeństwa ma pomóc kamera to czemu nie? Jeśli ktoś zachowuje się normalnie to nie musi chyba się wstydzić przed kamerą? Jeszcze jedno w bankach i wielu instytucjach a nawet sklepach są kamery i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont drogi nr 3462

Stalowe rumaki w Karpaczu

Doczekają się wiat przystankowych

Jak zagospodarować przestrzeń – warsztaty

Bardzo słabe wyniki matur

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
829
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%