MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielki brat pod Śnieżką

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 12 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2007, 10:48
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Szkoły w Karpaczu w czujnym oku kamery.

Dofinansowanie przyznane gminie Karpacz pozwoli zainstalować kamery monitorujące ogólnodostępne pomieszczenia wewnątrz szkół oraz najbliższą okolicę budynku.

Jak poinformowała Ewa Lustyk z karpackiego magistratu, urząd otrzymał prawie osiem i pół tysiąca złotych w ramach rządowego programu wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach i placówkach oświaty.

Urzędnicy zapewniają, że kamery zostaną zainstalowane jeszcze w tym roku. - Mamy nadzieję, że przyczyni się także do wzrostu wykrywalności sprawców czynów zagrażających bezpieczeństwu uczniów – podkreśla Ewa Lustyk.

Kamery i monitoring działają już i zdają egzamin w kilku jeleniogórskich placówkach oświaty, choć ich instalacja, kiedy pomysł był wdrażany, wzbudzała sporo kontrowersji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Już 50 lat razem

O rozpadających się górach

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rymcycymcy 12-10-2007 13:04
Już raz filmowali w szkole w Bolesławcu. Podobno były tam piękne sceny. Czy filmy ze szkół karpackich będą też wieszane na You Tube ?
~monia 12-10-2007 14:03
z tego co mi wiadomo to równo z 3 giertychowskimi nakazano monitoring we wszystkich szkołach wiec co to niby za sensacja??
~jg 9-02-2008 11:07
Brawo mi podoba się ten pomysł, każdy ma prawo być bezpieczny nawet ten słabszy a jeśli w zapewnieniu bezpieczeństwa ma pomóc kamera to czemu nie? Jeśli ktoś zachowuje się normalnie to nie musi chyba się wstydzić przed kamerą? Jeszcze jedno w bankach i wielu instytucjach a nawet sklepach są kamery i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sentymentalny powrót Watry

Trwa remont Krakowskiej

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%