MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wielki bal dla dorosłych z myślą o uczniach

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 10 lutego 2014, 7:19
Aktualizacja: Wtorek, 11 lutego 2014, 7:39
Autor: Mea
Fot. Meal
– Już czwarty raz spotkali się rodzice uczniów, nauczyciele i zaproszeni goście na Balu Charytatywnym, by zebrać pieniądze na nagrody dla dzieci w konkursie „Najlepsza Klasa” oraz na „Festyn Rodzinny” – mówiła Monika Ptak, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Mysłakowicach.

Impreza odbyła się w sobotę (08.02.) w Chacie za Wsią w Mysłakowicach. Wzięło w niej udział ponad sto osób. Honorowym gościem była posłanka Zofia Czernow, która ufundowała dwóm klasom wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w programie jest także zwiedzanie Sejmu.

O organizacji pierwszego Balu Charytatywnego zadecydowała cztery lata temu Rada Rodziców, by wesprzeć szkołę i zmobilizować uczniów do nauki. W ciągu trzech lat udało się zebrać ok. 20 tys. zł. Tym razem dochód z balu wyniósł 6 tys. 800 zł. Najdrożej i aż dwa razy został sprzedany piękny obraz z kwiatami, łącznie za 470 zł i piłka Inter Mediolanu za 350 zł.

– Zebrane pieniądze z biletów na bal, licytacji oraz zakupu ciasteczek i kotylionów, w których kryły się nagrody, przeznaczone są na wycieczki dla klasy, która będzie miała najlepsze wyniki w nauce i w osiągnięciach sportowych, najwyższą frekwencję oraz najczęściej bierze udział w różnych inicjatywach szkolnych – powiedział Mariusz Zwonik, były zastępca przewodniczącego Rady Rodziców, który nadal wspiera akcję.

- Dzięki takim działaniom, frekwencja w ubiegłym roku poprawiła się, a i wyniki w nauce są lepsze. Grunt to dobra mobilizacja. Podziwiam zapał rodziców przy organizacji nie tylko balu, ale później również „Festynu Rodzinnego” – dodał Andrzej Dąbek, dyrektor ZS w Mysłakowicach.

Rodzice uczniów upiekli pyszne ciasta. Zlicytowane zostały prace artystów z Mysłakowic: Wiesława Paprota przekazała trzy obrazy olejne, Anna Jodzis ofiarowała kwiaty malowane na szkle, pani Aleksanda wykonała anioła i jajko wielkanocne. - Mieliśmy również zdjęcie miejscowego artysty-fotografa Jana Gałka, który sfotografował historyczny Zakład „Orzeł” w Mysłakowicach oraz płytę zespołu Zakopower z autografami – wyliczała Monika Ptak.

Ponadto Starosta Jeleniogórski Jacek Włodyga przekazał książki m.in. „Sportowcy Ziemi Jeleniogórskiej”, dwa egzemplarze czterotomowej „Historii Polski” oraz polary, czapki itp., wójt Mysłakowic Zdzisław Pietrowski książkę „Tysiąc atrakcji turystycznych Polski”, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Grzegorz Truchanowicz „Atlas Zabytków Polski. Hotel Gołębiewski ufundował cztery wejściówki do wodnego parku Tropikana, Teatr Norwida w Jeleniej Górze zaproszenia na spektakle, Pałac Wojanów karnety na basen, Hotel Nova Ski zaproszenie na kolację dla dwóch osób. Wejściówki zapewniły: Muzeum Zabawek, Park Miniatur, Dom Kata oraz Miejska Kolej Linowa w Karpaczu. Firma Tauron przekazała swoją maskotkę oraz inne gadżety, firma PHU Awans piłki Interu Mediolan i Olympique Lyon oraz vouchery i inne gadżety, firma „Konmet” Piotr Gadzina kurtki, porcelanowe kubki itp.

Rodzice uczniów są zachwyceni pomysłem Rady i co roku wspierają akcję. – Już drugi raz uczestniczę w balu. Rodzice mogą się zintegrować, dzięki czemu powstają kolejne pomysły na aktywizację uczniów i nie tylko. Widać, że nasze pociechy mają więcej zapału do nauki, wzajemnie się upominają, by nie opuszczać zajęć lekcyjnych - mówiła Małgorzata Król z Mysłakowic.

- Nasze dzieci bardzo cieszą się z wycieczek, festynu i wyjazdów na basen. Angażują się w konkursy i różne przedsięwzięcia. Dlatego wspieram pomysł Rady Rodziców i biorę udział w licytacjach – dodała Aleksandra Lipiak, również z Mysłakowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Trwa rozbudowa SOSW

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~xxx 10-02-2014 9:02
Pic24 -ale laseczka!!!! Brawo dla fotografa...
~ball102 10-02-2014 10:15
Namnożyło się nam ostatnio bali charytatywnych. A we wszystkich z wielkim poświęceniem starają się uczestniczyć nasi posłowie. Doskonale wiemy, że bale charytatywne są oznaką dobrobytu i dlatego wszyscy ci którym się świetnie powodzi pomagają tym na szczęście nielicznym już mniej zamożnym obywatelom...
~Danka 10-02-2014 10:36
Ilu znajomych z Mysłakowic, wszyscy odświętni..... Ola. Asia , Michał super..
~elektorat 10-02-2014 10:37
Nic nie pomoże, ani my, ani nikt z naszych znajomych nie będzie głosował na Zofię Czernow.
~ad 10-02-2014 10:46
nie rozumiem ludzi którzy chcą sie bawić z p.Zofią ,która głosowała za okradzeniem Polaków z kasy z OFE,a także za olaniem referendum w sprawie 6 latków
~korek 10-02-2014 10:54
Jak to jest że tylko widujemy posłow i posłanki na balach charytatywnych a kiedy trzeba zajrzec do wielkich problemow miasta nikogo nie ma. Niech sie przejda po ulicach jeleniej Gory jakie brudy jakie straszne zaniedbania w Centrum wstyd tylko pod ratuszem wysprzątane niedlugo ksostke zedrą za pomoca szczotek...P. Zofio na spacer przeciez Pani tu mieszka..
~ 10-02-2014 11:14
zabawa była suuuuuuper!!!! A cel szczytny.
~ 10-02-2014 11:38
A nie lepiej zamiast wydawac na jedzenie,napoje itp to dac tym potrzebujacym? Przeciez ile zebrali,a ile organizacja kosztowala! Ale przeciez ktos musi zarobic na tej dobroczynnosci...
~Fotocoto 10-02-2014 11:53
Kolejna "kopa"pięknych rodzinnych zdjęć z bąź co bądź z prywatnej imprezy która nie interesuje większości czytelników. Jeżeli redakcja promuje posłankę Z.C. to zdjęć powinno być max, 25 i raczej dynamicznych a nie statycznych i pozowanych jak do rodzinnego albumu.
~ 10-02-2014 12:31
Podziękowania należą sie głównie ofiarodawcom , którzy dali swoje prace na licytacje. To ich wysiłek, dorobek został zlicytowany na szczytny cel.
~gabrys 10-02-2014 13:17
dobra dyskoteka to podstawa !!
~Tia 10-02-2014 13:42
Jak zwykle musi pojawić się masa negatywnych komentarzy. A może zamiast krytykować, lepiej przyłączyć się do akcji. Nikt nie szedł na ten bal z myślą,z kim się bawić ,a z kim nie, a pani poseł była tylko gościem zaproszonym przez organizatorów, więc komentarz z 10:46 uważam za lekko niestosowny. Brawa dla ludzi , którzy chcą coś zrobić i proszę , aby nie zniechęcali się beznadziejnymi komentarzami tych, którzy spędzają czas przed telewizorami i potrafią doszukiwać się dziury w całym.
~ad 10-02-2014 13:53
na zdjęciach osoby którzy przejdą na emeryturę za jakieś 20-25 lat,....tylko że jak będą chcieli udać się na emeryturę to w Zusie nie będzie dla nich pieniędzy,wyjazdy Polaków za chlebem i demografia jest nieubłagana,......a p.Zofia głosując za okradzeniem Polaków z kasy OFE głosuje przeciwko Polakom
~cymer 10-02-2014 14:33
posłanka kasę trzepie skąd się da to i o zabezpieczenie z Zus martwić się nie musi, a swoją droga czemu posłowie emeryci nie musza zawieszać świadczenia jak dorabiają w sejmie?
~FORD 10-02-2014 17:59
Do ~tia Pani poseł nie jest na bezrobotnym i jak by miała zapłacić toby nie przyszła ,a tak za darmo to można się pobawić i pojeść.Takie osoby co nie robią nic dla Polaków powinę być wyganiane z imprez a nie jeszcze zapraszane.
~myślacy 10-02-2014 18:40
Nasza Pani Dyrektor ,moja nie do końca , przegrana na starcie , zero układów z wiadomo , wszystkim na nie , podziwiam kobiety na stanowiskach dyrektorskich, o kobietki z którymi pracuje , szukanie wrednych argumętów zła, super wygląda, wredne , gdzie do parlamentu
~Rico 10-02-2014 21:28
A jak się mają do siebie procentowo koszt imprezy do zebranych pieniędzy na cele charytatywne,bo jak zebrano 6 - 8% to funta kłaków warte są takie imprezy nazywane hucznie balami charyta..............
~janka 12-02-2014 22:06
Nie chcę być jedną z tych narzekających, dlatego stwierdzam, że bali nigdy dosyć. Jak możemy to bawmy się i korzystajmy z przyjemności :) Natomiast łyżkę dziekciu też muszę dodać: myślę, że p. Zofii już na prawdę dziękujemy, bo jest Pani za dużo, a szczególnie na tego typu imprezach. Proszę pamiętać, że to bal charytatywny, a nie darmowa kampania wyborcza. To w Pani wykonaniu staje się niesmaczne. Niestety muszę jeszcze stwierdzić, że patrząc na zdjęcia odnoszę wrażenie, że nie każdy wiedział na jaką imprezę idzie. Drogie panie: na bal chodzimy w sukniach, a nie w garsonkach, czy marynarkach jak do biura, umiejcie się stosownie ubrać, a może nawet zaszaleć :)
~Rita 13-02-2014 14:17
W dzisiejszych czasach ciężko zebrać od rodziców składki na Radę Rodziców, więc taki bal pomoże wspomóc konto, zwłaszcza że kwota duża a i zabawa przy tym. Pani Poseł zapłaciła za wstęp, podarowała swoja wygraną i jeszcze kupiła obraz z aukcji i do tego zaoferowała wygranym w konkursie 2 klasom bilety wstępu do "Centrum Nauki im. Kopernika" w Warszawie oraz zwiedzanie sejmu i obiad. Dziękujemy za to. Jak ktoś uważa,że uzbierana kwota to pestka, to polecam spróbować tyle uskładać.
~ 17-02-2014 23:04
A "niezawodna" Zofija jest wszędzie. W końcu zbliżają się wybory.
~ 14-01-2015 23:59
ok

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2229
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%