MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wielka woda niszczy szosy - wieści na gorąco

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia 2006, 8:37
Autor: TEJO, Daria
Fot. rylit, Daria, , Paweł, Arkadiusz Piekarz, Michał i Izabela
Alarm powodziowy ogłosił w poniedziałek rano prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak. Bardzo trudna sytuacja panuje w Piechowicach. Według najnowszych doniesień rzeka Kamienna przerwała umocnienia. W Szklarskiej Porębie rwąca woda zniszczyła część traktów. Nie można dojechać do granicy w Jakuszycach. Żywioł zagraża też mostom w Uzdrowisku Cieplice.

Policja potwierdziła, że zamknięta dla ruchu jest droga krajowa nr 3 na odcinku Piechowice - Szklarska Poręba aż do granicy państwa w Jakuszycach. W kilku miejscach jezdnia zapadła się po wylaniu Kamiennej.
Wieści tych nie udało nam się potwierdzić w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, ponieważ jego szef był niedostępny dla mediów po godz. 19.30.

Z informacji policji wynika, że z uszkodznej drogi spadł samochód. Jednak szczegółów policjanci na razie nie podają.
Wiadomo, że w Piechowicach ewakuowano kilka rodzin zagrożonych powodzią. Ciepliczanie obawiają się, że rwąca Kamienna zerwie niektóre mosty.

Przypomnijmy, że poziom Kamiennej o godz. piątej we wtorek wynosił 246 cm i przekroczył stan alarmowy o 33 centymetry. Lepiej jest na Bobrze, gdzie jedynie został przekroczony stan ostrzegawczy. Poziom wody wynosił 189 cm.
Z uwagi na intensywne opady deszczu poziom wód w rzekach wzrósł i ciągle się podnosi.

Woda podmywa przęsła mostów w uzdrowiskowej części miasta. Policjanci i strażacy kontrolują sytuację przy przeprawie na placu Piastowskim, blisko Apteki pod Koroną.

W stan alarmu zostały postawione jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które przygotowują worki z piaskiem. Mają być one ułożone w najbardziej zagrożonych zalaniem miejscach w okolicach ulicy Wolności i ulicy Wiejskiej.

Z powodu ulewy problemy z wodą pitną mogą mieć mieszkańcy Jagniątkowa i Sobieszowa. – Ujęcia są zalewane i dostają się tam pozostałości gałęzi i ściółka leśna. Takiej wody nie możemy wpuścić do sieci – mówi Stanisław Dziedzic, prezes spółki Wodnik. Póki co do kranów mieszkańców płynie woda ze zbiorników wyrównawczych, ale jeśli ona się skończy, trzeba będzie zamknąć główne zawory. – Wówczas woda będzie dowożona beczkowozami. Czekamy na sygnały pod telefonem alarmowym 994 – dodał prezes Dziedzic.
Przed zalaniem udało się uchronić ujęcie wody w Górzyńcu.

Wodnik obawia się także zalania oczyszczalni ścieków. Póki co nadmiar wody na bieżąco jest usuwany przez pompy.

Kamienna wylała w Cieplicach i podmyła piwnice. Strażacy usiłowali opanować sytuację. Aby nie utrudniać im pracy, policja zamknęła częściowo dla ruchu wjazd do dzielnicy od strony osiedla XX-lecia. Fala wody zabrała z piwnic część sprzętu domowego.

Ulewy powodują różne reakcje lokatorów, którzy obawiają się zalania piwnic. Na ulicy Działkowicza jeden z nich postanowił… zdjąć pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Myślał, że w ten sposób woda będzie szybciej spływać.
Zdaniem mieszkańców problem to źle zaprojektowane kolektory, które nie są w stanie przyjąć nadmiaru deszczówki.

Interweniowała tam policja i prosiła o odpowiednie oznakowanie tego miejsca, aby nie stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa pieszych i pojazdów. Pomogli pożarnicy, którzy przybyli na miejsce z workami z piachem i pompą.
W stolicy Karkonoszy woda zalała niektóre ulice, nawet oddalone od rzek. Poddtopiona została ulica Wyczółkowskiego najpewniej wskutek niedrożności studzienek burzowych.

Zapewne ograniczona widoczność, śliskość nawierzchni i padający deszcz przyczyniły się do stłuczki dwóch citroenów. Do zdarzenia doszło rano przy ulicy Sobieskiego. Uczestnikiem kolizji byli Polak i Holender.
Do stłuczki po południu doszło także przy Podwalu.

Po godz. 3 znów zaczęło padać. Sytuacja jest nadal trudna nie tylko dla osób mieszkających w dorzeczach rzek. Ulewne deszcze powodują duże utrudnienia także w ruchu kolejowym. Już teraz występują opóźnienia w przyjazdach pociągów.

W chwili obecnej nieprzejezdna jest droga w kierunku Świeradowa Zdrój przez Starą Kamienicę, tam wylał jeden z górskich potoków. Z wspomnianego już Świeradowa trudno także dojechać przez Rozdroże Izerskie do Szklarskiej Poręby. Są kłopoty z dojazdem do Podgórzyna i Przesieki.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i włączanie świateł mijania.
Ulewne deszcze, według synoptyków, mają padać we wtorek i w środę. Najbardziej intensywnie w regionie jeleniogórskim.

<b>Komunikat MZK (wtorek) z 8:27</b>
Z uwagi na liczne zapytania pasażerów informuję o bieżącej sytuacji w komunikacji miejskiej MZK Jelenia Góra.

Brak przejezdności drogi w okolicach Papierni i Karelmy w Piechowicach w dniu 08.08.2006r. spowodował, że z obsługi komunikacyjnej wyłączone są osiedla Pakoszów i Piastów oraz położone w pobliżu rzeki Kamienna przystanki „Szkółka Leśna”, „Papiernia” i „Karelma” w Piechowicach. Autobusy linii nr 9 do Piechowic z Sobieszowa kursują drogą nr 366 bezpośrednio do przystanku „Piechowice Dolne”.

Autobusy pozostałych linii, mimo okresowych zamknięć odcinków ulicy Wolności, kursują w tej chwili bez zmian w trasach przejazdu.
Leszek Chmielewski - kierownik działu marketingu

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Wóz strażacki w nagrodę

Konkurs dla seniorów

Komentarze (175) Dodaj komentarz

~ponton 7-08-2006 10:05
Deszcz leje cały czas, a prognozy pogody nie przewidują ocieplenia...
~margolcia 7-08-2006 10:18
ciagle pada a na drogach jezdza jak wariaci
~SUL przez "U" otwarte 7-08-2006 11:27
Mój sąsiad,mieszkajacy trochę wyżej, zrobił 7 rowków wzdłuż drogi i zalewa mnie.Może służby drogowe zrobią urządzenia odwadniające drogę 48/3 na osiedlu Czarne.Być może znudziło mi się przypominanie co kto ma robić.Drugi sąsiad Michał Kasztelan musi tę drogę pokonywać samochodem po osie w błocie.Panowie koledzy Wendzel i Kasztelan dogadajcie się z tą ka...lizacją deszczową drogi.Napewno miło nam się bedzie mieszkać.
~Tomi 7-08-2006 12:03
Szukam szukam i szukam na planie tej ulicy XX=lecia i ni ma a mieszkam w Cieplicach. Albo macie mapkę do kitu albo komuś się walnęła nazwa ulicy. Chyba że ja nie wiem gdzie to jest...
~pawel 7-08-2006 12:22
najlepszy byl wywiad kusiaka w tvn24 (seksowny kapturek:P) moglo by juz przestac padac bo to sie juz nudne robi:P
~piechowice 7-08-2006 12:51
Witam mam prosbe moze mi ktos podac maila do redakcji jelonka bo nie mam ustwionej poczty a kikajac na link od razu sie wlacza zeby pisac maila i nie widze adresu albo napisac jak wrzucic zdjecia bo mam zdjecia z piechowic z rzeki kamienna jaki jest stan z godziny 12 i dalej wzrasta prawie wylewa
~ala 7-08-2006 13:04
do przesieki nie ma dojazdu. wszystkie samochody kierujace sie na ta miejscowość kieruja sie najpierw na sobieszow nastepnie zachelmie i dopiero na przesieke. Powodem jest zalany podgórzyn i nie ma tam przejazdu
~cormac 7-08-2006 13:30
Po trzech dniach (wcale nie tak intensywnych) opadów Bóbr i Kamienna z wyschniętych strumyków zmieniły sie w rwące rzeki to chyba trochę dziwne nie ? za tym musi stać jakis układ :)
~pkp 7-08-2006 13:35
wyczółkowskiego zalane a jak ktoś wybiera sie do Swieradowa to nie przez Stara kaminice bo w Małej przejazd jest poważnie utrudniony
~xx 7-08-2006 13:48
mail do redakcji: redakcja@jelonka.com
~pawel 7-08-2006 14:18
hehe XX lecia to jest ulica tylko osiedle przy wylocie na podgorzyn od strony cieplic :P - pozdo :D
~ALICE 7-08-2006 14:28
Napiszcie po kolei skad są te zdjęcia, bo jakoś większości nie kojarze...
~margolcia 7-08-2006 14:40
ojoj ale zalane ulice. mam nadzieje ze nie powtorzy sie rok 1997 .
~Magda 7-08-2006 14:46
większość zdjęć to zdjęcia z Cieplic.To na samej górze to koło warsztatów, kolejne 9 zdjęć to tereny między przystankami strzelecka góra a apteka pod koroną- domy po drugiej stronie rzeki, 11- ste zdjęcie to Wyczólkowskiego, dwa następne to znów Cieplice- stacja benzynowa Muller, a dwa ostatnie to okolice Wyczółkowskiego.
~M. 7-08-2006 14:47
"Tomi" to nie jest ulica tylko "osiedle XX-lecia" w Ciepicach wyjazd w kierunku Podgórzyna główna ulica na osiedlu to Podgórzyńska
~Marce(L) 7-08-2006 14:56
to gdize ty ALICE mieszkasz skoro nie kojarzysz??? wiekszosc fotek to okolice fampy oraz wolnosc przy stacji milier jest tez fotka z ul wyczókowskiego tylko gdzie tam rzeka??? studzienki wysadzio czy co bo widze ze dzieciaki w wodzie stoja
~rycho 7-08-2006 15:04
Kto takie bzdury wypisuje o Osiedlu XX-lecia,przecierz tu nic nie jest zalane,jedynie czesc ul.Fabrycznej.A ta ulica nie jestb częścią XX-lecia.Na tych zdjeciach nie ma żadnego osiedla XX-lecia.Komuś sie cosik pokićkało.Pozdrawiam.
~rycho 7-08-2006 15:05
i jeszcze jedno,kolo osiedla XX-lecia przeplywa Wrzosowka a nie Kamienna.
~Patol 7-08-2006 15:05
Alice, pierwsza fotka jest z "pod korony" na mostku. Reszta przedstawia tą samą rzekę w strone centrum. Mnie zdziwiło ile wody jest na "Millerze" Nigdy czegos takiego nei widziałem. Sam mieszkam nad tą rzeką i moj ogródek już zalało. Musiałem ewakuować ławki i stolik z ogrodu bo by popłynął :/ Jak tak dalej pojdzie to jutro rano bede miał wode w piwnicy!!
~rycho 7-08-2006 15:14
do M.Wg.planu miasta Jelenia Gorato rzeczywiscie jest ul.Podgorzynska.Teraz popatrz inaczej,stoja domy 2 (dwa) przy ul.Wolnosci303,305 i reszta ul.XX-lecia , a wg.mapy Ul.Podgorzynska.Teraz sie zastanowic ,czy to jest normalna sytuacja.Dla mnie jest to chore.Kiedys nawet karetka pogotowia miala problem dojechac na ul.XX-lecia 1.Mowili ze to Podgorzynska.Caly system chory.Pozdrawiam.
~Dorota 7-08-2006 15:17
W Gminie Podgórzynie ogłoszono Alarm Powodziowy, została otwarta już droga do Podgórzyna od strony Cieplic. Zobaczymy na jak długo? Znów zaczyna padać........
~daga690@poczta.onet.pl 7-08-2006 15:29
M. nie ma osiedla xx-lecia tylko jest ulica xx-lecia popatrz na plan miasta zamiast pisać głupoty
~Dawid 7-08-2006 15:31
mam pytanko wie ktos jaki jest stan wod po popludniu???? serdecznie wszystkich pozdrawiam
~f1 7-08-2006 15:39
pomudlmy sie o słońce
~Daiwd 7-08-2006 16:11
to jest osiedle xx lecia bo na nim mieszkam
~służbista 7-08-2006 16:29
Gdybyś prezydencie wykorzystał w pełnik te pieniądze co były przeznaczone na powódż to by nie było głupiego tłumaczenia i większej roboty dla strażaków i strachu dla ludzi
~wasiu: mumio@o2.pl 7-08-2006 16:34
czy ktos wie jak najlatwiej dojechac z wroclawia do jeleniej?
~Monika 7-08-2006 16:45
Czy Istnieje do jasnej ... jakas dokladna mapa Piechowic na necie ?????????
~ciepliczanin 2 7-08-2006 16:55
Po raz pierwszy Patol "pisze normalnie". Jak trwoga to ... . Też mieszkam w Cieplicach, koło cmentarza i się obawiam.
~Tomy M. 7-08-2006 17:04
Ostatnie zdjęcie to most przy wjeździe do Pakoszowa od strony Sobieszowa (dzielnica Piechowic) rzeka tp Kamienna, kilometr dalej trafia na tamę ... byłem na tamie do stanu z tamtej powodzi brakuje ok. 100 cm (zacznie się przelewać górą a wtedy niewesoło widzę Centrum Cieplic i ul. Wolności)
~wielbicielka elektrowni wodnych 7-08-2006 17:12
Ja wszystko rozumie woda to jest zywioł i nie zawsze możemy cos zrobic. Tylko co powiecie na to, że w okolicach elektrowni wodnej w Siedlęcinie zalewa, a woda jest spuszczona z jeziora. Włąściciel czyli Jeleniogórskie Elektrownie Wodne nie zatrzymaja wody bo "nie po to czyścili zbiornik, zeby go teraz sobie brudzić" niech się leje bo nie ma nikogo z jajami żeby nakazać częściowe zatrzymanie wody. Tylko piasek przywieźli, żeby jak poziom wody jeszcze się podniesie zawiadomić ich to dowiozą worki. To jest nasza polityka tylko chwalić.
~zyrant 7-08-2006 17:29
Najlepiej przez Legnice, Złotoryje, Świerzawe , tam nigdy nie zalewa.
~Noisy 7-08-2006 18:45
Cały czas leje byłam na tamie, już niewiele brakuje do stanu z 97 a tymczasem cały czas leje deszcz (qodkreślam nie qada Tylko LEJE) I tak ma być conajmniej do środy wiec nie wiem jak to bedzie...
~Frater 7-08-2006 18:55
Rębiszów Górny jest tylko dojazd do Świeradowa, przez Rębiszów do Mirska nie przejechać. Jak tak dalej będzie padać to nie będzie wesoło bo już są lokalne podtopiena.
~Tomy M. 7-08-2006 19:08
Zdjęcia : http://www.tomy.webd.pl/woda.html
~Hipek 7-08-2006 19:09
Ciepło - źle, pada - źle. Czy kiedyś ludziom ktoś dogodził? A tak na serio to przekichane. Zupełnie jak w Afryce, tyle, że w kilka dni: pora sucha i dezczowa.
~krol 7-08-2006 19:28
Była powódź w 1997... wiadomo jaka! Co od tego czasu zrobili ludzie, którzy rządzą miastem, co zrobili by zapobiec podtopieniom i wielkich start?! 9 lat... ż.a.ł.o.s.n.e. W TV to co chwile Pana prezydenta widać na spotkaniach, bo wybory się zbliżają... Może by tak coś zrobił?
~ja 7-08-2006 19:49
Najpierw wszyscy nażekali na słońce i upały ,a teraz nażekają na deszcz!!!Mam nadzieje ,że przestanie tak mocno lać...
~nie jest dobrze 7-08-2006 20:29
Zciągają mundurowych z urlopow juz, wiec nie jest za ciekawie. wszyscy tak ladnie obiecuja ze powodzi nie bedzie to teraz co jest? malo juz zalało? .... a deszcz ciagle pada...
~zenio 7-08-2006 20:37
w końcu czerwona dolina wyprosiła klęskę żywiołową, Józef K wraz ze świtą będą mogli sie wykazać , może jakieś paczki Straż miejska by zorganizowała będzie na konto wyborów
~kolo 7-08-2006 20:37
A ja puszczam styropianowe Tytaniki na Wrzosówce
~kolo 7-08-2006 20:46
Siema na Wrzosówce przy tamie jest super widać super powódz
~MISZA 7-08-2006 20:50
GŁÓWNA DROGA DO SZKLARSKIEJ PORĘBY JEST ZABLOKOWANA!!!!!!!!!!!!!!!!
~arti 7-08-2006 20:59
Na ul. Cmentarnej w Cieplicach ludzie pakują do worków ziemie z ogródków .Nikt niestety nie dostarczył worków ani piasku. Bulwersuje mnie tumiwisizm i całkowity brak profesjonalizmu naszego Muzycznego Radia . Zamiast monitorowć wydażenia i informować mieszkańców o sytuacji na bieżąco udzielać rad itp. To puszczają skoczne melodyjki i nawet słowem nie wspomną o katastrofie , która może nastąpić . Tak jakby w mieście wogóle nic się nie działo . Ale czego można się spodziewać po rozgłośni która ma mocniejszy sygnał np. we Wrocławiu , Zielonej Górze niż we własnym mieście . Mam nadzieje że wyrośnie im konkurencja i spadną zyski.
~Patol 7-08-2006 21:12
Ciepliczanin2, koło cmentarza to jest tragedia :/ Współczuje ci kolego. Ja mieszkam koło rzemiosł i z okna widze kamenna!! Ale tak na poważnie: Pod wszystkimi rynnami mam ustawione beczki na deszczówke i w razie suszy bedzie woda do podlewania ogródków. A dzisiaj jak patrzałem na tą rzeke z bliska chciałem przywiązać line do drzewa i ładowac na główke ;-) albo zrobić sobie ekstremalny spływ na dętkach ;-)
~czarna 7-08-2006 21:15
czy to prawda ze most w cieplicach kolo warsztatow jest nieprzejezdny? zalala go woda czy strazacy profilaktycznie go juz zamkneli
~Viki :) 7-08-2006 21:20
Zna kt0ść jakioeś str0nki ze zdjęciami???
~arti 7-08-2006 21:28
Most koło warsztatów jeszcze jest przejezdny
~sainz 7-08-2006 21:35
narazie nie jest tak zle ale ciagle pada a najwazniejsze ze pada w gorach.. most kolo warsztatow jest przejezdny przed chwilka jechalem tamtedy ok 21:20
~argonas 7-08-2006 21:50
Jak sprawa wygląda w Szklarskiej Porębie? Podobno droga jest zamknięta, są jakieś objazdy? Szklarska jest zalana?
~kłos 7-08-2006 21:52
http://www.tomy.webd.pl/woda.html~ to jest stronka ze zdjęciami Jeleniej Góry i oklolic podczas powodzi w sierpniu 2006 roku
~Bedi 7-08-2006 21:54
Przerąbane. trzeba uwarzac na drogach w Łomnicy , Jeleniej Górze i w Cieplicach. apeluje o zwolnienie do 40-50 KM/h
~mmax 7-08-2006 22:04
czy ktos wie jak wyglada sytuacja na ul wiejskiej nikt od nich nie pisze a w 97roku bylo tam bardzo zle mieszkam u gory i widze jak wszystko do nich leci.jestem z wami
~marekJG 7-08-2006 22:15
A gdzie lokalne media zamiast pus...ć letnie hity MR powinno nadawać specjalny program o sytuacji w regionie. Najbardziej wkurza mnie że nasze kochane zas****rane służby wojewody dolnośląskiego uspokajają. Byłem na Ludowej i Łąkowej. Tam od południa było już zalane a oni uspokajają.
~joao 7-08-2006 22:18
Jak potwierdziła Straż Pożarna w Szklarskiej Porębie nie ma dojazdu do JG, tylko w bardzo pilnych przypadkach! Jednocześnie nie ma dojazdu do Świeradowa - szosa ze Szkl. Poręby jest nieprzejezdna na Rozdrożu Izerskim
~darekangel 7-08-2006 22:18
Tak najlepiej niech w Sejmie dalej sie modla o deszcz posłowie LPR, Samoobrony i wszyscy nawiedzeni, fajnie by było gdyby im tak Ustawy wychodziły.....
~Ja winiarz 7-08-2006 22:22
W Piechowicach profilaktycznie przejechali koledzy radiowozami nie wiedząc jak bardzo potrzebna jest POMOC,potem nieudolnie strażacy zabierali sąsiada z domu, a sztab kryzysowy to jedna wielka porażka. Kamienna pokazała swoje prwdziwe oblicze jak ponad 100 lat temu.
~joao 7-08-2006 22:25
No i co się rzucasz marekJG!? Masz taką władzę jaką sobie wybrałeś! Masz jeszcze net i taką jak tutaj możliwość klikania na bieżąco. Moderator tam się wgapia w monitorek, ktoś mu płaci więc da się żyć :) Piszcie co wiecie o powodzi! Pozdrawiam.
~marekJG 7-08-2006 22:28
W tej chwili trwa sypanie wału chroniącego domy na ul. Ludowej. Kamienna strasznie przybiera. Nie wiem co bedzie rano. Ludowa zalana jest w tej chwilii aż do mostu prowadzącego na Wolności. Jest gorzej niż w 97. ten odcinek nigdy jeszcze nie był zalany.
~Kasia_Z 7-08-2006 22:34
Widze z okna tamę na Orlim - jakies 2 godziny temu brakowalo ok 1 m do przelania sie gora, czy ktos wie jak jest teraz??
~Viki :) 7-08-2006 22:36
Ul. LUD0WA zaloanaaaaaaa :((((((( W0jewudzka też :((((((((((:
~marekJG 7-08-2006 22:42
W tej chwilii z okna domu widzę zalaną Ludową. Wywrotka z piachem ledwo co manewruje. Wody ma po zderzaki. Jeśli 2 jeleniogórskie tamy przeleją się to całe południe JG znajdzie się pod wodą.
~Noisy 7-08-2006 22:48
Do przelania sie wody przez tame Cieplicką brakuje 25 cm wiadomość z ostatniej chwili mój mój przyjaciel właśnie dzwonił
~Kasia_Z 7-08-2006 22:54
Na tamie robi sie chyba co raz groźniej - szumi jak nad morzem w czasie sztormu...
~marekJG 7-08-2006 22:55
No to bardzo zła wiadomość. A ktoś orientuje się jaka sytuacja na zbiorniku na Sobieszowie?
~ciepliczanka 7-08-2006 22:56
woda juz isę przelewa na tamie w sobieszowie.... a ludzie sie juz w cieplicach ewakują:(
~Noisy 7-08-2006 22:56
Na tamie od strony Sobieszowa pewnie jest podobnie bo tam też jeszcze niedawno brakował metr...
~Kazio 7-08-2006 22:56
1.A jak wygląda remontowana aktualnie zapora elekrowni BorowiceII-J.Modre przy Perle.Jest szansa aby dokładnie "wypłukać"nieckę zbiornika. 2.I czy można prosić o zdjecia potoku Rakownica przy zamkniętym kąpielisku i przy przepuście pod nasypem kolejowym.
~sainz 7-08-2006 22:58
woda kiedys juz przelewala przez tame w ciepliach ale, wydaje mi sie ze teraz moze byc gorzej po pierwsze dalej pada a po drugie na wolnosci jest wiecej niz kiedykolwiek wody ja mieszkam pod wałami :/ ugh..
~saldek 7-08-2006 23:03
Koło Muzeum Ziemi w Szklaskiej nie ma juz mostu, porwało też połowę pola namiotowego "Pod ponurą małpą", w okolicy huty Julia w szklarskiej zerwał się następny most, ewakuowaną część ludzi:((((
~Kasia_Z 7-08-2006 23:06
W cieplicach sa dwie tamy - jedna w parku , druga na orlim. Ktos ma info co dzieje sie w parku ??
~yyyyuuuuu 7-08-2006 23:06
A na zabobrzu patrze z okna i ... - tylko boisko zalane kurcze :)
~Alex 7-08-2006 23:12
posiada ktos fotki i info z piechowic? bo tam podobno jes najgorzej a oczywiscie w naszym cudownym radiu sa tylko ogólne i to rzadkie komunikaty...
~noisy 7-08-2006 23:13
jeszcze 20 min temu brakowało 25 cm na tamie w parku
~marekJG 7-08-2006 23:16
Jeśli informacje się potwierdzą to w ciągu kilku godzin pod wodą znajdzie się też Wolności. Koło mnie praca wre. Usypują wał na Ludowej a wody coraz więcej. W informacjach PR Wrocław: Trwa ewakuacja dolnej częsći Piechowic. Zalane ok Papierni, ul. Tysiąclecia. Czy ktoś się orientuje jak kursuje MZK. Nie ma komunikatu na stronie a chyba jutro do Piechowic 9 nie dojedzie.
~Kasia-Z 7-08-2006 23:23
A w TV puszczaja filmiki...
~major 7-08-2006 23:27
słuchaj mało ci nieszczęścia jak chcesz wrażeń to przyjedź do cieplic i skocz z mostu albo napuść sobie wody w wannie i siedź tam całą noc pozdrawiam MAJOR
~misza 7-08-2006 23:34
a szklarskiej przestalo padać na chwile?? oby na długo:)))
~kuba 7-08-2006 23:43
czy ktoś wie jak się ma droga na Świdnicę??:&gt; bo ponoć sa problemy
~ulka 7-08-2006 23:44
...dzwonił mąż do mnie, mają śluzę otworzyć na tamie (Orle).Woda przelewa się górą. Znajomy z Wrocławia dzwonił do Instytutu Meteorologii - podobno ma przyjść jeszcze jedna fala i duże opady deszczu...:-/...
~Pablo_opole 7-08-2006 23:44
Kiedyś mieszkałem w szklarskiej i pamiętam jak wyglądała powódź w 1997 roku. Trzymajcie się jeleniogórzanie!!! Dawajcie znać, co się dzieje. Niestety nie mam możliwości być tam i jakoś pomóc
~jaa 7-08-2006 23:50
wlasnie przyjechalem z cieplic woda juz sie przelewala na Orlim hmm... ciekawe co to bedzie do rana
~dziuba 7-08-2006 23:55
jak wiejka wygląda?
~Lutek 8-08-2006 0:02
Czy można dojechać do Jagniątkowa?
~Kasia_Z 8-08-2006 0:02
A czy jest przejezdny most kolo osrodka egzaminacyjnego na Rataja?? Jeszcze niedawno bardzo niewiele brakowalo....
~Edek 8-08-2006 0:03
czy ktos wie jak wyglada sytuacja w okolicy mostu kolo ZETO?
~nocny marek 8-08-2006 0:06
Gdzie podają jakieś aktualne komunikaty, bo nie wiem czy mogę spać, czyh może się pakować? Mieszkam na ul. Sobieszowskiej.
~Kasia_Z 8-08-2006 0:09
Z tamy leje sie gora !!!!
~Noisy 8-08-2006 0:12
przejscia graniczne w Jakuszycach i Świeradowie sa zamkniete drogi zostały zalane a moja kuzynka ma wracać z Wiednia w nocy...
~ulka 8-08-2006 0:20
Lutek - można dojechać do Jagniątkowa, pytanie - skąd dojechać?...W Sobieszowie drogi są przejezdne.
~Noisy 8-08-2006 0:20
Czy ktoś może wie jak teraz wygląda sytuacja na Tamie Cieplickiej w parku??
~mmax 8-08-2006 0:23
most kolo zeto jest przejezdny dopiero wrocilem tamtedy pozdrawiam
~LAWINA 8-08-2006 0:26
Z ktorej tamy i czy napewno????
~Noisy 8-08-2006 0:31
Lawina Leje sie z Tamy w sobieszowie i to juz dosc długo... Nawet w radiu podawali...
~nat 8-08-2006 0:34
zostalo z 30 cm na tamie w cieplicach...przymkneli sluze bo by reszta po polaczeniu rzek poplynela bardziej!!!!!tak mowil moj tatko co gadal z kolem od tamy w parku...
~LAWINA 8-08-2006 0:41
Dzieki ja mieszkam nad sama rzeka wlasnie przelewa sie przez mur zalewa nam budynek na Sobieskiej
~zoviet 8-08-2006 1:01
wlasnie przeszedlem sie w okolicach warsztatow w cieplicach, stary cmentarz jest zalany, trwa tam skromna akcja ustawiania workow z piaskiem, ulica bodajze cmentarna(?) ta na praw od cmentarza jak jedzie sie w strone sobieszowa jest pozbawiona pradu i zalana, sa tam ludzie i ustawiaja worki. woda zahacza o mostek na przeciwko stacji mullera. co chwila jedzie jakas ciezarowka z piaskiem albo straz. mieszkam na wolnosci i mam juz wode w piwncy :
~LAWINA 8-08-2006 1:08
M.Sobieskiej cała zalana. Woda wali nam z rzeki na ulice. W piwnicy ponad metr wody!Jestesmy zalani z dwóch stron!
~Noisy 8-08-2006 1:23
Oj nie zapowiada sie dobrze...
~Noisy 8-08-2006 1:25
A w Tv mowili ze sa przygotowani na wszystko i zarzekali sie ze nie bedzie powodzi...
~Kacper 8-08-2006 1:25
W cieplicach przy starym cmentarzu woda juz pod sam most, zwożą worki.Jedna jednostka straży i brakuje worków, a ludzie z okolicznych domów od razu zabierają to co przywiozą. Ogólnie rzeka na odcinku przy wolności wylała porządnie. Piekarnię na wolności już zalało. Na wiejskiej jeszcze nie jest tragicznie, ale może być. Dziwne, że ludki sobie już nie zabezpieczają domów:( Nie wiem na co czekają. Z tamy w Sobieszowie ludzi przepędzała straż już ok. 12, bo niby grozi przerwanie tamy. W każdym razie woda się przelewała i chyba otwierają śluzy. W sumie dużo służb ratowniczych na drogach, jeżdzą ciężarówki z workami, tylko troszkę to spóźnione. W Jeleniej znów leje:(
~Samy83 8-08-2006 2:19
Dzwonil moj kumpel ze szklarskiej... W środku miasta jest woda po kostwki, gdzie niegdzie po kolana... droga nr. 3 jest nie przejezdna po woda podmyla jezdnie i zawalila sie czesc drogi... ze szklarskiej do swieradowa tez nie da sie dojechac, podobno zmylo jakis most na tej drodze. Moja siostra mieszka w piechowicach, mostem w dol za szkola "karelma". Ewakuowali wszystkich, teraz mieszka u mnie (Zabaobrze 3 - tu nigdy nie zaleje). Co by nie mowic to szklarska i Piechowice sa w tragicznej sytuacji !!!
~Tomy M. 8-08-2006 2:22
Świeże zdjęcia z nocy już 8 sierpnia : http://www.tomy.webd.pl/woda.html Tama w Sobieszowie (Orle) napełniona na maxa i sięprzelewa ! Aby nie pus...ć belek z powierzchni wody (zatarasowałyby mosty) postanowiono otworzyć dodatkową dolną śluzę. Woda mocno przybrała i niestety zalało już ok. 20 domów w Cieplicach na ul. Zjednoczenia Narodowego. Straż przed otwarciem śluzy pomagała w ewakuacji domów które miały zostać zalane, innego wyjścia po prostu nie było. Poziom wody na tamie na Orlim spada, niedługo przymknięta zostanie dolna śluza. (ok. 3-4:00 rano jeżeli nie nastąpią kolejne opady). Rzeka Wrzosówka w Sobieszowie oraz Podgórna w Podgórzynie notują znaczny spadek ilości wody (na szczęście). Rzeka Podgórna w Podgórzynie został praktycznie w 1/2 wpuszczony do zapory w Sosnówce co pomogło obniżyć jego poziom (dlaczego nie zrobiono tego rano 7 sierpnia gdy ta rzeka wylała na dolny Podgórzyn ???!!! Ktoś zapomniał ??? Zaspał ???). Najgorzej ciągle wygląda sutuacja na rzece Kamiennej. W Piechowicach pozostały czynne tylko dwa mosty (w górnej części Piechowic). Z Piastowa i Pakoszowa można się przedostać do Sobieszowa tylko poprzez Wojcieszyce lub Michałowice. Pakoszów w dolnej częsci zalany (ok. 6 domów) rozlewisko tamy na Orlim (rzeka Kamienna) sięgneło mostu w Pakoszowie !!! nie zdażyło się to NIGDY wcześniej !!! Jeżeli w nocy zacznie lać to centrum Cieplic znajdzie się pod wodą. na razie dobrze wygląda sytuacja na tamie w Parku Norweskim ... ale nie wiadomo ile pozostało zapasu w zbiorniku Sosnówka, nie da się tam bez końca magazynować wody z Podgórnej w Podgórzynie oraz rzeki w Sosnówce zwłaszcza że zapora jest w fazie utwardzania i nie może zostać napełniona w maxymalnej ilości.
~zoviet 8-08-2006 2:51
skrzyzowanie kolo warsztatow jest calkowicie zalane, niektore auta zawracaly bo nie mogly przejechac... ulica cmentarna dalej jest bez pradu i tylko po odglosach slychac ze ludzie walcza. coraz wiecej wody wylewa na odcinku warsztaty - piekarnia, sam mam wode juz nie tylko w piwnicy ale i w ogrodku , ok 20 cm : w tym rejonie caly czas widac policje i ciezarowki, a rac zej traktory z piaskiem...widze ze dzielnica do rana bedzie na nogach. 2:50 w nocy
~Tomy M. www.powodz.prv.pl 8-08-2006 3:32
W tej chwili sytuacja wygląda dobrze tylko w Sobieszowie i Podgórzynie, przejezdne praktycznie wszystkie drogi i mosty. Na stronie http://www.tomy.webd.pl/woda.html dodałem mapkę i najświeższe informacje które sam sprawdziłem prosze o informacje na temat zalanych rejonów jeleniej góry na mój adres tomy@tomy.webd.pl (krótkie i konkretne raporty ... bez wyolbrzymiania) zamieszczę je na mapce tak szybko jak tylko je potwierdzę) uruchomiłem równolegle drugą domenę www.powodz.prv.pl
~ulyssenardin 8-08-2006 3:41
Piechowice nadal bez prądu ale się trzymamy, woda w studzienkach opada (wiem bo mi z garażu spłynęła, wcześniej miałem 30 cm) ale Kamienna jest nadal groźna! Nigdy tak nie było, że by koło dworca było słychać jak woda rwie w rzece. Jest to głośny, przerażający i wyraźnie nie malejący szum. Kiedy już ucichnie to może prąd nam oddadzą. Na razie nad Kamienną nadal królują bałwanki z wody po 3m. Kto ma świeżże wiadomości to proszony jest o podawanie je bo tu ani prądu ani telefonu nie mamy a w radio mi baterie padły.
~sainz 8-08-2006 6:02
czy teraz wiecie jaka jest sytuacja na wolnosci i most warsztaty?
~marekJG 8-08-2006 6:53
Wolności zalana na co najmniej 3 odcinkach: przy krzyżówce z Ludową 2 pasy w stronę Cieplic, przy krzyżówce z Junaków (przyst Strzelecka Góra)Policja kieruje tam objazdy albo Leśną albo mostem p/ Ceglaną a dalej Wojewódzką. Totalny paraliż MZK. Zdezorientowani ludzie czekają na przystankach. UWAGA jak powiedział mi kierowca MZK linie 4, 6, 7, 9, 14, 15, 17, 26 jadą objazdem przez Ceglaną, Wojewódzką. Nie zatrzymują się na przystankach Wolności/ Ceglana i Wolności/ Junaków Jak jest dalej nie wiem. Niestety CIĄGLE PADA
~sainz 8-08-2006 7:17
bylem na tamie w cieplicach (park norweski) wodny 4 metry bez wiekszych obaw
~marekJG 8-08-2006 7:24
Chciałbym zapytać co robi MR. Rozumiem że to stacja komercyjna ale powinni podawać informacje o sytuacji powodziowej. Na razie polecam PR Wrocław 96,7 Tam co godzinę są informacje z jelonki.
~martor@op.pl 8-08-2006 7:36
Trzymajcie sie Jeleniogorzanie!!! W 1997 mieszkalem w takiej malej wiosce Kwieciszowice.Nas coprawda nie zalalo ale troche sie napatrzylem w Mirsku,Gryfowie i w Jelonce.Bedzie dobrze.Pozdrawiam Jelonke i Kwietniewo!!!
~tomek.jg 8-08-2006 7:43
Jest rano! Co się dzieje u Was?
~lolo 8-08-2006 7:49
W Cieplicach skrzyzowanie przy "warsztatach " w wodzie
~Rafał 8-08-2006 7:57
Witam wie ktoś czy wszystkich ewakuowali na zjednoczenia czy tylko tych bliżej rzeki??
~Noisy 8-08-2006 8:03
Za Kilka minut Bedzie qrezydent Jeleniaj Góry na tvn 24 ciekawe co qowie...
~kartofellos 8-08-2006 8:03
Mozna dojechac do Szklarskiej Poreby z Wroclawia?
~Noisy 8-08-2006 8:18
Szczególnie w wiadomościach nic nowego zbiorniki retencyjne sa qrzeqełnione qrezydent Jeleniej Góry oswiadczyl ze sa wyznaczone miejsca do ewakuacji, sa tam srodki sqożywcze sytuacja jest ciężka... a tymczasem ciągle leje! qo qołudniu ma sie usqokoic wg qrognoz, no zobaczymy...
~Gregory 8-08-2006 8:20
To napewno sprawka SLD ! :)
~piter jg 8-08-2006 8:21
czy ktos wie jak wyglada lomnica jest przejezdna
~ona 8-08-2006 8:26
chciałabym zapytać jak wygląda obecna sytuacja w Piechowicach i Górzyńcu teraz rano?
~SUL przez "U" 8-08-2006 8:29
Opanujmy obecny żywioł,bo za kilka dni bedzie gorzej.Panie prezydenciku bierz sie ostro do roboty.
~Noisy 8-08-2006 8:36
a jak chcesz oqanowac obecny zywioł? zbiorniki sa qełne w nocy lało się góą wody ciągle qrzybywa nawet nie można jej sqóścić ze zbiorników bo zaleje jeszcze bardziej Cieqlice!!! w zbiorniku w Sosnówce qodniósł sie qoziom wody, że wyseqek nie widać! I jak tu można oqanować sytuacje???
~Bezrobotny 8-08-2006 8:40
A co słychać na modernizowanej oczyszczalni w Jeleniej Górze?Oby jej nie zalało.gdyż wszystko popłynie w dół rzeki.
~ulka 8-08-2006 8:47
Sobieszów - pada deszcz. Wiele informacji na stronce www.powodz.prv.pl i będą dodawane nowe. Stan wody na Wrzosówce (ul. Karkonoska) opadł.
~ewelina 8-08-2006 8:50
Do Tomy M. - świetne zdjęcia, dzięki.
~Stiven 8-08-2006 8:56
A co w Mysłakowicach, Kostrzycy i okolicach - koś coś wie?
~ania 8-08-2006 8:59
W Szklarskiej nie ma już w zasadzie ulicy Jeleniogórskie, woda podmyła mury oporowe i zabrała drogę... tragiczny widok..
~male budu od kudu 8-08-2006 9:08
i cant stand the deszcz
~SUL przez "U" otwarte 8-08-2006 9:16
Ulka, wstydu nie masz teraz reklamowac swoją stronę,lepiej ładuj piasek do worków!!!!
~z@k 8-08-2006 9:19
W cieplicach juz sie przez tame przelewa:D praweie jak '97
~rylit 8-08-2006 9:20
Przeszedłem się po Cieplicach w okolicy Zjednoczenia Narodowego. Woda po nocnym spuszczaniu już opadła ale szkody, szczególnie na terenach przy rzece są duże.Na razie nikt nie myśli o ich usuwaniu bo wciąż leje i ludzie patrzą z niepokojem na rwącą breje.Nie ma prądu w wielu posesjach i sklepach ,nie dotarło wiele samochodów dostawczych. Ludziska trzymajcie się!
~dedektyw 8-08-2006 9:21
munio ,dużo tam tych skrętów i przekrętów na o2.pl.Nie mogę znaleźć nie tylko ciebie.Co to za strona.Krew i woda mnie zalewa!!!!
~kapec 8-08-2006 9:23
a niech wszystko zaleje mi to wisi mieszkam na 4 pietrze i nic mi sie nie stanie a niech zalewa innych !!!!!!!!! przerzwacie !!!!!!!!
~ent 8-08-2006 9:24
Piszecie o ciężkiej sytuacji w okolicach Jeleniej Góry - ciężko, ale sytuacja w okolicach Pilchowic i Wlenia tez jest trudna.Pilchowice, a w szczególności wjazd do "centrum" Pilchowic , zalany. Sytuacja dość poważna, bo wody przybywa, wszystkie kanały pootwierane i zalewa coraz bardziej. Trzymajcie kciuki.
~piter jg 8-08-2006 9:27
z tego co sie orientuje no narazie kostrzyca myslakowice spokojnie ale pada i pada
~janowiczanin 8-08-2006 9:32
a czemu nie napiszecie co sie dzieje w trzcińsku i wojanowie???to co widzialem rano bylo bardzo smutne bo woda zabierała wszystko co stalo na drodze!piszcie jak cos wiecie!
~Noisy 8-08-2006 9:35
z@k qrzez która tame sie qrzelewa??? Bo wiesz mieszkam tak mniej wiecej qomiedzy obiema... znowu sie qrzelewa???
~mycha 8-08-2006 9:49
ej ja tam jade na wakacje! :(( fajnie :]
~Stiven 8-08-2006 9:55
Piter jg - dzięki piszcie wszystko o czym wiecie w sprawie sytuacji to ludzi uspokoi - piszcie prawdę nie tak jak w gazetach.
~paweł 8-08-2006 10:05
TO JEST POLSKA!!! PANIE PREZYDENCIE - ZBIORNIKI RETENCYJNE I MELIORACJA SIĘ KŁANIA. ZAMIAST STROIĆ PIÓRKA W TELEWIZJI NALEŻAŁO COŚ Z TYM ZROBIĆ WCZEŚNIEJ.
~Jagoda 8-08-2006 10:11
13. 08. rozpoczyna mi się turnus w sanatorium w Cieplicach. Co o tym sądzicie?
~ulka 8-08-2006 10:18
SUL a gdzie Ty widzisz reklamę strony?...Ludzie mają tam mapki i reportaż z nocy- to ma być reklama?...ech...:-/...zamiast gadać bzdury zastanów się,że ktoś poświęcił czas i sam robił zdjęcia w nocy i zbierał informację dla tych, którzy czekają na te informacje! ...Poziom Wrzosówki podniósł się (ul. Karkonoska)
~ALICE 8-08-2006 10:40
Dzieki wszystkim za pomoc w lokalizacji zdjęć. Żadko tam jest aż tyle wody, więc jak tak patrzyłam to nie chiało mi się wierzyć że to Wolności itp. (!) Z resztą ajk popatrzeć po wyjaśnieniach to wy też każdy inną wersję pisał, gdzie to jest. A co do mnie to, że nie było mnie przez te 3 dni w Jeleniej to nie wiem co sie dzieje. Na CZarnym jak zrobili strumyk - Pijawnik, położyli wewnątrz betonowe płyty, poszerzyli i pogłębili dno to już nie zalewa, ale jak tak dalej będzie padać to nie wiem jak to się skończy... Ale jedno musicie mi przyznać..., ŻE TRAGEDIE JEDNOCZĄ LUDZI!
~j13 8-08-2006 10:59
jestem nad morzem ale serce boli za jelonka.. zaraz wracam...dobrze ze jset net..bo to teraz jedyna szybka info o tym co u nas ..bo jak zwykle to reszty polski nie obchodzi..no gdyby zalalo wroclaw to tak
~Ela 8-08-2006 11:13
a jak dzis sytuacja na ulicy wolnosci i na sobieskiego kolo pzu
~mroczna 8-08-2006 11:58
przestalo padac i wychodzi soneczkow cieplicach jupi!!
~xxx 8-08-2006 12:01
Na wyczółkowskiego mozna było niezy interes zrobic na tablicach rejestracyjch ktore odpadały autom:}}jak przejezdaly wode.I na popychaniu auto ktore stanely&gt;wiec widac na powodzi da sie zarobic
~Pzzzz 8-08-2006 12:05
Ufff jusz przestalo padac miejmy nadzieje zeby bylo tak dalej:)
~Taki sobie 8-08-2006 12:20
Alice, naucz się poprawnie pisać.
~Lech 8-08-2006 12:24
Tylko narzekać potraficie. Pada od 5 dni, poziom w rzekach przybierał w zastraszającym tempie, prognozy pogody były jednoznaczne, a ludzie tylko patrzyli... Jak woda zaczęła wylewać to się obudzili, że nie mają worków i piasku, a przy każdej powodzi zawsze zalewa te same tereny. Czy kotś pomyślał, żeby załatwić sobie wcześniej choćby minimalne środki??? To normalne, że służby ratownicze nie są w stanie pomóc wszystkim. Najlepiej to oprzeć się na parapecie, wyglądać przez okno i patrzeć na niecodzienne zjawisko, a jak przyjdzie zagrożenie, to zadzwonić 997 albo 998 i oni przylecą w pół minuty i zażegnają kryzys. Konstrukcje mostów zostały naruszone, a ludzie stoją na nich i oglądają widowisko, jakby byli w kinie!!! Niestety, ale sporo ludzi myśli dupą a nie głową!!! Oczywiście nie wszyscy!!!
~julka 8-08-2006 13:09
czy ktoś wie co się dzieje w Piechowicach i w Szklarskiej?
~dorka 8-08-2006 13:45
Jaka jest obecnie sytuacja na tamie w Cieplicach.Może ma ktoś nowe zdjęcia .
~ANia 8-08-2006 13:48
Wie ktoś co się dzieje na ulicy Jagiellońskiej w Cieplicach??Jestem w Krakowie i nie mam informacji. Dziękuję.
~rolft 8-08-2006 14:06
teraz juz nic :P spóźniłaś się :P
~jakusia@op.pl 8-08-2006 14:25
przegladam strone i jestem przezazona wlasnie za pare dni mialam wyjechac na urlop do mojego rodzinnego kraju do JG czy ktos wie czy Cieplice sa przejezdne.Mam nadzieje ze nasze wladze poradza sobie z ta katastrofa pozdrawiam cieplutko wszystkich poszkodowanych. Jakusia z Lux.
~limon 8-08-2006 14:53
czesc,mam pytanko a czy z Wroclawia do Karpacza droga jest oprzejezdna??dostane sie bez problemow?prosze o rady:)z gory DZIEKUJE!!
~toffi 8-08-2006 15:31
Do Lecha .Człowieku czy Ty zastanowiłeś się co piszesz . Oglądasz wogóle tv , słuchasz radia .Od kilku dni nasi włodaże powtarzali że nie ma żadnego zagrożenia . Ze są przygotowani , ludzie nie mają się czego obawiać , nie będzie żadnej powodzi . Ale Ty pewnie mieszkasz na górce i co Ci tam . To Tak jak z rozwolnieniem potrafisz się do niego przygotować ? Przychodzi z nienacka i jest i co tzreba toi toi na plecach nosić jak idziesz coś zjeść do knajpy
~ciepliczanka 8-08-2006 15:35
Cieplice są przejezdne,może nie całe ale kursuje komunikacja MZK, utrudniony jest ruch samochodów osobowych, niestety wyłaćzony jest prąd w znacznej częśći miasta dlatego niewiele osób może się wypowiedzieć tutaj.Od południa nie ma wody w kranach. Tak jest zawsze kiedy jest taka duża woda, będą beczkowozy. Jednak to co najbardziej pocieszające to nie pada, przebija się słońce przez chmury, oby tak dalej. Sytuacja się stabilizuje, woda pewnie jeszcze będzie duża ze 2 dni ale powoli opada.
~ciepliczanka 8-08-2006 15:35
Cieplice są przejezdne,może nie całe ale kursuje komunikacja MZK, utrudniony jest ruch samochodów osobowych, niestety wyłaćzony jest prąd w znacznej częśći miasta dlatego niewiele osób może się wypowiedzieć tutaj.Od południa nie ma wody w kranach. Tak jest zawsze kiedy jest taka duża woda, będą beczkowozy. Jednak to co najbardziej pocieszające to nie pada, przebija się słońce przez chmury, oby tak dalej. Sytuacja się stabilizuje, woda pewnie jeszcze będzie duża ze 2 dni ale powoli opada.
~morf 8-08-2006 15:39
to ze zalewa te tereny wszyscy wiedza od dawna przecie ... jakos nikt sie nie zdziwil nawet ze woda wylala... pytanie tylko takie ... jesli wszyscy o tym wiedza to dlaczego wladze naszego kochanego miasta nie zrobia czegos w suchym okresie !!! ??? przecie ka...ly mozna poglebic, wyczyscic, zrobic dodatkowe zabezpiecznie ... pewnie nawet srodki z uni by sie na to znalazly ...
~tomek.jg 8-08-2006 16:18
Z tamy w Cieplicach jest robiony zrzut wody - woda idzie na maksa ale tylko dołem.
~Lala 8-08-2006 17:02
czy na ulicy wiejskiej jest ulica przejazdna
~Beata 8-08-2006 17:20
Wody Wrzosówki w Sobieszowie znacznie opadły... Jutro muszę jechać do Świeradowa - czy droga z Sobieszowa do Świeradowa jest przejezdna? Proszę o informację.
~??? 8-08-2006 18:10
ma ktos moze zdjecia z tamy w "pilchowicach"???
~Lech: do toffi 8-08-2006 18:50
Przed każdym podtopieniem i powodzią władze mówią, że nie ma powodu do obaw, nic nie grozi, wszystko jest pod kontrolą - nie zauważyłeś tego??? Trzeba przede wszystkim myśleć, a nie bezkrytycznie przyjmować wszysko co się nam powie!!! Czy jak biegnie na Ciebie wielki pies, szczeka i rzuca się, a właściciel mówi, że on tak wyraża radość i nie ugryzie, to też w to wierzysz??? A co do mojego miejsca zamieszkania to ja sobie załatwiłem odpowiednio wcześniej worki i piasek i nie musiałem czekać na władze 6 godzin. I co Ty na to Panie toffi???
~Lech: poprawka 8-08-2006 18:51
poprawka: nie "wszysko" tylko WSZYSTKO powinno być
~martor@op.pl 8-08-2006 21:08
Kochani Jeleniogórzanie!!! Pamiętam tę wodę z 1997 bo wtedy mieszkałem niedaleko Jelonki.Obecną powódż moge oglądać tylko w necie bo mieszkam w Irlandii a tu takich drobiazgów nie pokazują w TV.Mam pytanie:wtedy było gorzej czy teraz?Pozdrawiam Was ciepło!!! Trzymajcie się!!!Marek Ps. pozdro dla Kwietniewa!!!
~ell matadores 8-08-2006 22:03
Jak z dojazdem do Szklarskiej Poręby? - jest możliwy? Każdy mówi co innego i sam ne wiem gdzie uzyskać odpowiedź...
~mrkaczor 8-08-2006 22:58
Z dojazdem do szklarskiej ciężko. Od Świeradowa itp. wszystko zalane, a Jelenia-Szklarska pozrywana droga. Można tylko dojechać przez Szklarską Dolną (tam jak się na szpital kolejowy jedzie). Ciekawe jak wczasowicze w hotelu LAS...;P A nie dziwi was to, że stare (kilkudziesiecioletnie) ponimieckie waly ani drgna, a wszystkie wyremontowane przez "nas" po 97' już capnely do wody...??;P i jeszcze te polityki wymodlily sie o deszcz, ale nie powiedzialy o ile!!! Mowie wam-to wszystko wina Balcerowicza =D
~do ell matadores 8-08-2006 23:02
osobówką dojedziesz przez Szklarską Dolną
~mroczna 9-08-2006 15:11
eee u mnie pod domem jush wody nie ma suuupcio
~LAS 10-08-2006 7:49
W hotelu wszystko OK :)
~robsonr@vp.pl 12-08-2006 17:09
Witam mam pytanie jutro tj.13-08-06 wybieram się do Szklarskiej Poręb. Prosze o inforamcje na temat dojazdu jadę od Szczecina ( zachodniopomorskie)
~IgorekYa 21-08-2006 23:16
Zawsze mi sie wydawalo, ze Szczecin jest na Dolnym Slasku - lol
~angel84 4-09-2006 19:27
Jestem mieszkanką Cieplic...tym razem wode mieliśmy w domu.. Po 1* można było temu zapobiec gdyby na czas dowieziono worki z piachem...a nie dośc ze przywiezli tylko 30 worków to jescze chcieli za nie kase 50gr za sztuke tylko dlatego ze nie miał kto pakować piachu do nich ...to jest oburzające !!!!!!!!! na dzielnicy było mnóstwo osób które mieszkają na piętrach i chętnie by pomogli.. teraz mamy do remontu podłogi i zaje.... wilgoć na scianach.. Po 2* władze mogli tą wode z tamy spus...ć na kilka razy a nie naraz wszystko...czy wogóle myśla co robią... wielu szkodą można było zapobiec...wystarczy pomyslec zanim się coś zrobi !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Patrole w Kamiennej Górze

Tramwaj już po renowacji

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%