MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wielka sztuka w małym formacie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 grudnia 2010, 9:18
Aktualizacja: 9:27
Autor: TEJO
Fot. ....
Antykwariat i Galeria Pod Arkadami w jeleniogórskim Rynku zapraszają dziś (16 grudnia) na spotkanie autorskie z rzeźbiarką Ewą Jonas–Wojtowicz i malarzem Andrzejem Boj Wojtowiczem.

Mottem wieczoru będzie „Wielka sztuka w małych formach”. To okazja do zapoznania się z najnowszymi pracami i projektami artystów: z portretem i rzeźbą w miniaturze. Ale to także, a może przede wszystkim doskonała okazja do refleksji nad wielką sztuką obdarowywania.

Możemy dzisiaj sobie zadać pytanie, stojąc przed półkami pełnymi wytworów produkcji masowej: czy nie tęsknimy za czymś oryginalnym, jednostkowym? Czy dziś możliwe jest nawiązanie do przeszłości, kiedy to dla bliskich lub znajomych zamawiano szczególne podarki u artystów? Nawet dziś, po wielu latach, te przedmioty wciąż zachwycają.

W czwartek będzie okazja, aby takie dzieła sztuki nie tylko podziwiać, lecz także pomyśleć o sprawieniu niespodzianki komuś bliskiemu. Zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy zwyczaj obdarowywania. Początek spotkania z gośćmi Beaty Czystołowskiej i Grzegorza Nowickiego w kamienicy na placu Ratuszowym 52 o godz. 17. 30.

Andrzej Boj Wojtowicz znany jest także jako artysta malarz wielkich formatów. To autor, między innymi, cyklu portretów mieszkańców Borowic. Uwiecznił także na płótnie wielu znanych jeleniogórzan, a wystawę jego dzieł można było oglądać w BWA. Artyście bardzo bliska jest tematyka sakralna: namalował ołtarz w kościele św. Judy Tadeusza na Osiedlu Czarne, jest także autorem monumentalnej Drogi Krzyżowej zdobiącej wnętrze tej świątyni.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

#Norwidwdomu – poezja

Zaczytaj się z Jelonką.com

Skarby Opactwa

26. edycja "Prezentacji"

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Tak nie wolno parkować!

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
358
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%