MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Wielka Paka dla dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 grudnia 2018, 13:01
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 6:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po ogromnej mobilizacji społeczności Bursy Szkolnej Nr 1 oraz uczniów szkół i przedszkoli, przy wsparciu sponsorów – udało się przeprowadzić X edycję Wielkiej Paki dla Dzieciaka.

Mikołajami zostali w tym roku: dyrektor placówki Krzysztof Raczek, nauczyciel-wychowawca Jerzy Puk oraz nauczyciel Łukasz Pater. W sumie udało się zorganizować 101 paczek, które trafiły do dzieci wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Dział Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze w 2018 r. obejmuje wsparciem 726 dzieci w wieku 0-15 lat. W bieżącym roku pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze zorganizowali zabawę mikołajkową, podczas której Mikołaj wręczył prezenty 50 dzieciom. Z uwagi na ograniczony budżet oraz zasoby kadrowe i lokalowe Mikołaj nie mógł dotrzeć do wszystkich dzieci objętych wsparciem tut. ośrodka, dlatego niezmiernie się cieszymy, że Mikołaj z Bursy poszerzy grono obdarowanych dzieci - powiedziała Agnieszka Zakrocka, kierownik Działu Pomocy Środowiskowej II MOPS w Jeleniej Górze.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców bursy.

Wszystkie nasze uczennice chciały być Śnieżynkami - nie kryje zadowolenia Dorota Mazur z Bursy Szkolnej Nr 1. - Organizujemy akcję od 10 lat, a najbardziej intensywnie jest w ostatnim miesiącu przed Mikołajkami - dodała.

Wsparcie organizacyjne dociera również od osób, które już nie mieszkają w Bursie.

Co roku staram się pomóc. Nadzoruję kursy Mikołajów, pilnuję, żeby dotarli na czas tam, gdzie powinni - powiedziała odpowiadająca za logistykę Monika Piotrowska, która od trzech lat nie mieszka już w Bursie. - To akcja, którą warto wspierać, warto pomagać, a dobro zawsze wraca - argumentuje.

Organizatorzy przyznają, że program "Rodzina 500 plus" nieco pomógł rodzinom uboższym, jednak ciągle nie brakuje potrzebujących. Dodatkowo widać, że coraz więcej osób stać na to, żeby wspierać tego typu inicjatywy.

Dzieci tak samo czekają. Sprawy materialne są w tej chwili na drugim planie, ale samo to, że przychodzi Mikołaj ze Śnieżynkami - daje ogromną radość dzieciom - podkreślił Krzysztof Raczek, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze, który przyznaje, że podczas wizyt w domach dzieci nie brakuje wzruszających momentów. - Dzieci oczekują, śpiewają kolędy. Jest to olbrzymie wydarzenie - dodał dyrektor.

Akcję wsparły jeleniogórskie szkoły:
l Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Technicznych "Mechanik", Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze oraz Przedszkole Kubusia Puchata w Jeleniej Górze, Przedszkole Tuptuś w Jeleniej Górze, a ponadto Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach, jeleniogórscy sędziowie koszykówki i spółka miejska Termy Cieplickie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Rondo – czy w tym roku się uda?

Koronnik już po operacji

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~JG 8-12-2018 17:42
Trzymam kciuki, aby nadal Wam Mikołajowie pięknie szło!:-) Bo to zacna inicjatywa!
~Ojciecchrzestny 9-12-2018 10:35
Dziesięć lat, robi wyrażenie! Organizatorom kolejnych dziesięcioleci sukcesów.
~jajaja 11-12-2018 9:17
Brawo Bursa, wielkie brawa dla organizatorki. Brawo Dorota!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

Znaleziono niewybuch

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%