MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w regionie

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 7 stycznia 2011, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: Angela
W niedzielę imprezy WOŚP odbędą się nie tylko w Jeleniej Górze i wspomnianych w naszym wczorajszym tekście miejscowościach.

W Kowarach impreza rozpocznie się o 16.00 występem “Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej”, pół godziny później wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, a o 17.00 dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowarach, a o 17.20 - występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Na scenie zaprezentuje się również zespół “Kowarskie Wrzosy”. Między występami prowadzone będą aukcje i licytacje. Całość zakończy tradycyjne “Światełko do Nieba”, które o godzinie 20.00 rozbłyśnie przy ulicy Jagiellończyka w Kowarach.

W Mysłakowicach impreza rozpocznie się już o godzinie 14.00 występem zespołu poezji śpiewanej pod kierunkiem R. Wiewióry. Będą też Bożonarodzeniowe Jasełka wystawione przez uczniów Zespołu Szkół w Mysłakowicach, występ zespołu muzycznego, uczniów z Kostrzycy, pokaz karate FSKA, karaoke, występy kabaretowe, a na zakończenie imprezy wielka dyskoteka.

W Piechowicach, gdzie WOŚP zagra już po raz piąty, od godz. 16.00 w ośrodku kultury przy kawie, herbacie i ciastkach imprezę rozpocznie się zespół wokalny „Szklarki”. Posłuchać będzie można również „Kolorowych nutek” ze Szkoły Podstawowej oraz zespołu „Spoko” z Gimnazjum w Piechowicach. Atrakcją będą też egzotyczne tancerki „Atma” , afrykańscy bębniarze „Tiriba” oraz skandynawscy „Wikingowie”.

Sporo atrakcji przygotowały gmina Podgórzyn wspólnie z OSP Borowice, które organizują XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miłkowie. Świątecznie granie rozpoczyna się o godz. 9.00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Miłkowie, gdzie odbędzie się halowy turniej piłki nożnej, z którego dochód rozpocznie świąteczną zbiórkę dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Po turnieju od godziny 14. 00 rozpocznie się muzyczne granie w miłkowskim Domu Kultury Ekran. W programie przewidziane są pokazy ratownicze, nauka udzielania pierwszej pomocy, ścianka wspinaczkowa, pyszne jadło przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna, jak również koncerty i licytacje. Na deskach Miłkowskiej sceny wystąpią zespoły: W Tym Sęk, Ness, jak również odbędzie się pierwszy publiczny występ zespołu, w którym wokalistą jest znany jeleniogórski satyryk Jacek Ziobro.

- Nie zabraknie również licytacji cennych rzeczy, wśród których znajdą się między innymi: koszulki z autografami zespołu "Hey", płyty z autografami Renaty Przemyk, Stanisława Soyki, Roberta Kasprzyckiego oraz Jarosława Wasika. Miłośnicy sportu będą mogli licytować takie pamiątki jak koszulkę mistrzyni świata w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej , piłkę do siatkówki z autografami zawodników zespołu polskiej pierwszej ligi siatkówki mężczyzn "Fart Kielce", szalik i kalendarz przekazany przez siatkarki zespołu "Impel Gwardia Wrocław", a na fanów koszykówki czekają koszulki, szalik, puzzle z autografami zawodników Trefla Sopot – zachęcają organizatorzy.

Tradycyjnie na zakończenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godz. 20.00, odbędzie się światełko do nieba, będzie to niesamowity pokaz tancerzy ognia z zespołu Irbloss.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Zagra Sonori Ensemble

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (8) Dodaj komentarz

ebee 7-01-2011 14:58
Podgórzyn to dobra i gospodarna gmina. Widać to na każdym kroku. A działania związane z WOŚP tylko potwierdzaja ta zasadę. EBEE
~wild diksy 7-01-2011 18:38
czy ktos wie czy bedzie cos w cieplicach?? kiedys były elektryczne gitary no i mam nadizeje że znów doczekam się czegoś porządnego
~JaTylkoPytam 7-01-2011 21:35
A ile z tego idzie do kieszeni Jerzego ?
rymcycymcy 7-01-2011 22:24
Na pochybel zazdrośnikom, chytrusom, różnej maści popaprańcom ideologicznym itp ! ...odłożyłem stówkę, która jutro wyląduje w pierwszej napotkanej skarbonce ! :)
~normalny 7-01-2011 22:28
do "JaTylkoPytam": Jesteś moherową ciotą ? Tylko pytam...
rymcycymcy 7-01-2011 22:29
poHybel, sorki :) ...a przy okazji ...czy wśród nosicielek skarbonek zdarzają może się pełnoletnie harcerki ? ;)
~jajadzia 8-01-2011 0:57
rymcycymcy a zone spytales? :P
~ 8-01-2011 10:54
do JaTylkoPytam: na pewno mniej niż kradną politycy na których zapewne głosowaleś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wandale kontra naukowcy

Spotkania z tradycją

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%