MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w regionie

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 7 stycznia 2011, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: Angela
W niedzielę imprezy WOŚP odbędą się nie tylko w Jeleniej Górze i wspomnianych w naszym wczorajszym tekście miejscowościach.

W Kowarach impreza rozpocznie się o 16.00 występem “Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej”, pół godziny później wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, a o 17.00 dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowarach, a o 17.20 - występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Na scenie zaprezentuje się również zespół “Kowarskie Wrzosy”. Między występami prowadzone będą aukcje i licytacje. Całość zakończy tradycyjne “Światełko do Nieba”, które o godzinie 20.00 rozbłyśnie przy ulicy Jagiellończyka w Kowarach.

W Mysłakowicach impreza rozpocznie się już o godzinie 14.00 występem zespołu poezji śpiewanej pod kierunkiem R. Wiewióry. Będą też Bożonarodzeniowe Jasełka wystawione przez uczniów Zespołu Szkół w Mysłakowicach, występ zespołu muzycznego, uczniów z Kostrzycy, pokaz karate FSKA, karaoke, występy kabaretowe, a na zakończenie imprezy wielka dyskoteka.

W Piechowicach, gdzie WOŚP zagra już po raz piąty, od godz. 16.00 w ośrodku kultury przy kawie, herbacie i ciastkach imprezę rozpocznie się zespół wokalny „Szklarki”. Posłuchać będzie można również „Kolorowych nutek” ze Szkoły Podstawowej oraz zespołu „Spoko” z Gimnazjum w Piechowicach. Atrakcją będą też egzotyczne tancerki „Atma” , afrykańscy bębniarze „Tiriba” oraz skandynawscy „Wikingowie”.

Sporo atrakcji przygotowały gmina Podgórzyn wspólnie z OSP Borowice, które organizują XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miłkowie. Świątecznie granie rozpoczyna się o godz. 9.00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Miłkowie, gdzie odbędzie się halowy turniej piłki nożnej, z którego dochód rozpocznie świąteczną zbiórkę dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Po turnieju od godziny 14. 00 rozpocznie się muzyczne granie w miłkowskim Domu Kultury Ekran. W programie przewidziane są pokazy ratownicze, nauka udzielania pierwszej pomocy, ścianka wspinaczkowa, pyszne jadło przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna, jak również koncerty i licytacje. Na deskach Miłkowskiej sceny wystąpią zespoły: W Tym Sęk, Ness, jak również odbędzie się pierwszy publiczny występ zespołu, w którym wokalistą jest znany jeleniogórski satyryk Jacek Ziobro.

- Nie zabraknie również licytacji cennych rzeczy, wśród których znajdą się między innymi: koszulki z autografami zespołu "Hey", płyty z autografami Renaty Przemyk, Stanisława Soyki, Roberta Kasprzyckiego oraz Jarosława Wasika. Miłośnicy sportu będą mogli licytować takie pamiątki jak koszulkę mistrzyni świata w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej , piłkę do siatkówki z autografami zawodników zespołu polskiej pierwszej ligi siatkówki mężczyzn "Fart Kielce", szalik i kalendarz przekazany przez siatkarki zespołu "Impel Gwardia Wrocław", a na fanów koszykówki czekają koszulki, szalik, puzzle z autografami zawodników Trefla Sopot – zachęcają organizatorzy.

Tradycyjnie na zakończenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godz. 20.00, odbędzie się światełko do nieba, będzie to niesamowity pokaz tancerzy ognia z zespołu Irbloss.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z tym SOR–em?

Festiwal Art&Glass wiele się działo  

Wystartował Art–Skwer

Komentarze (8) Dodaj komentarz

ebee 7-01-2011 14:58
Podgórzyn to dobra i gospodarna gmina. Widać to na każdym kroku. A działania związane z WOŚP tylko potwierdzaja ta zasadę. EBEE
~wild diksy 7-01-2011 18:38
czy ktos wie czy bedzie cos w cieplicach?? kiedys były elektryczne gitary no i mam nadizeje że znów doczekam się czegoś porządnego
~JaTylkoPytam 7-01-2011 21:35
A ile z tego idzie do kieszeni Jerzego ?
rymcycymcy 7-01-2011 22:24
Na pochybel zazdrośnikom, chytrusom, różnej maści popaprańcom ideologicznym itp ! ...odłożyłem stówkę, która jutro wyląduje w pierwszej napotkanej skarbonce ! :)
~normalny 7-01-2011 22:28
do "JaTylkoPytam": Jesteś moherową ciotą ? Tylko pytam...
rymcycymcy 7-01-2011 22:29
poHybel, sorki :) ...a przy okazji ...czy wśród nosicielek skarbonek zdarzają może się pełnoletnie harcerki ? ;)
~jajadzia 8-01-2011 0:57
rymcycymcy a zone spytales? :P
~ 8-01-2011 10:54
do JaTylkoPytam: na pewno mniej niż kradną politycy na których zapewne głosowaleś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak się nie robi!

Teatry uliczne już za trzy tygodnie

Giną woreczki na psie odchody

Czech pobił rekord  

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
840
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%