MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielka kontrabanda tytoniu

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Piątek, 21 marca 2008, 9:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Ponad 27 tysięcy paczek przemycanych papierosów przechwycili celnicy oraz funkcjonariusze straży granicznej od czasu otwarcia granic w związku z traktatem Schengen.

Ogólna wartość kontrabandy to 220 tysięcy złotych. Papierosy pochodziły głównie z Rosji i Ukrainy. Kontrabanda tytoniu to jeden z najczęstszych grzechów przemytników.

– W tym tygodniu Podczas kontroli prowadzonej na targowisku w Sieniawce w jednym z pawilonów handlowych funkcjonariusze ŁOSG oraz celnicy ujawnili i zatrzymali około 1400 paczek papierosów. Wyroby tytoniowe miały ukraińskie, białoruskie i rosyjskie znaki akcyzy skarbowej. Wartość papierosów oszacowano na 10 000zł – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Od chwili opuszczenia posterunków granicznych, funkcjonariusze ŁOSG są bardziej mobilni w terenie. Partrolują drogi dojazdowe do granicy oraz targowiska w przygranicznych miejscowościach. Przestępcy nie mogą więc spać spokojnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Ślubowały pierwszaki

Po Koronę Gór Polskich

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~prorok 21-03-2008 10:57
Oddzialy Straży granicznej - powinny być już dawno również zlikwidowane ,bo to są obecnie kosztowne trutnie na których musza lożyć Ci co tyraja i noszą podatki a rynek winienn dyktować warunki handklowe i wolność ekonomiczną a nie ciąglą zabawę w szmuglerów i tych prawych lapiących dobrze wyposażonych w sprzęt i dobrze wygarniających pobory z budżetu dla siebie. Ciekawy jestem ile taki solista handlowiec musi sprzedać paczek papierosów aby choć polowę pozyskal poborów pogranicznika czy p. rzecznik . Co to za wartośc 10 tys. zl - dla szmuglera to może z tego zostać 20 % czyli 2000 zl. - ale ile musi sie natargac,zainwestować i ryzykować . A czyste 10 tys. zl - to byc może są to lekkie pobory jakiegoś naczelniczka , czy dwóch szeregowcow. Faktycznie lepiej rzucić tą robotę przedsiębiorczą i wpelzać do mundurowych ,zostać "ważnym "posiadać dodatki , urlopy wygodny sprzęt a kto ma na to wszystko robić ? Dlaczego Ci pogranicznicy nie maja takich wyników w wylapaniu zlodzieji samochodów ? przecież to jest gruby zlodziejski biznes i potężne uszczuplenia budżetu oraz obywateli .Szkoda że funkcjonariusze fruwają za tanim pierzem. Jak czytam takie informacje to nasuwają mi się takie żalosne wnioski lecz prawdziwe.
~Do "prorok" 21-03-2008 15:35
Goń pociąg leszczu!!! sam się zlikwiduj najlepiej!!!!
~Pawik 22-03-2008 17:02
Ten z tą propozycja pociagowego leszcza - to jakiś nie z tej planety , albo nieudacznik na garnku spolecznym , albo z wyszedl z kicia i nie rozumie o co chodzi - a jeszcze gorzej bo podejrzewam że jego chyba nikt nie zrozumial z wyjatkiem goniących grypsiarzy. Czy to nawa kontrabanda pociągowa?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złoty Krokus dla...

Seniorzy świętowali

Spór o edukację seksualną

Brama do parku nadal zamknięta  

Przebudowa Alei Wojska Polskiego  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
312
Tak
56%
Nie
37%
Nie wiem
8%