MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Wielka integracja na Placu Piastowskim. Po festynie MOPS

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 lipca 2012, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2012, 7:58
Autor: Petr
Fot. Petr
II Festyn Integracyjny zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze odbył się wczoraj, tj. 30 czerwca na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze–Cieplicach. Impreza ściągnęła tłumy – nie zabrakło gier i konkursów dla dzieci i dorosłych, jak również zabaw integracyjnych z udziałem osób niepełnosprawnych. – Było wspaniale! – ocenia Ania, jedna z uczestniczek.

W programie II Festynu Integracyjnego zorganizowanego przez MOPS na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze-Cieplicach znalazły się m.in. szereg wystaw plastycznych i rękodzieła, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych – w tym także osób niepełnosprawnych, konkursy z nagrodami i konkursy sprawnościowe np. gaszenie pożaru, a także występy zespołów muzycznych i pokaz udzielania pomocy przedlekarskiej. W ramach imprezy działała też galeria „pod chmurką”, w której uczestnicy mogli oglądać region jeleniogórski na starych mapach i planach z XIX i pocz. XX w. Słowem, było sporo atrakcji i mnóstwo uśmiechu – zwłaszcza na buziach najmłodszych festynowiczów.

– Zabawa była naprawdę wspaniała. Festyn integracyjny organizujemy przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, by mogły zobaczyć, że nie są same, że są wśród nas i razem z nami i chcemy żeby tak było zawsze. Bardzo się cieszę, bo podczas naszej imprezy rzeczywiście jest pełna integracja. To jest, po prostu, wspólny projekt w największym tego słowa znaczeniu – mówił nam Wojciech Łabun, dyrektor MOPS.

II Festyn Integracyjny w Jeleniej Górze-Cieplicach przygotowano w ramach projektu: Postaw na Siebie, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pamięci poległych

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~bcbg 1-07-2012 9:00
igrzyska trwają...chleba nie ma
~hih 1-07-2012 9:37
Było naprawdę fajnie, oby więcej takich imprez :)
~inne foto 1-07-2012 10:04
http://beta.jelenia.pl/W_walce_z_dyskryminacja_Integracyjny_Piknik_w_Cieplicach_n578.html
~xyz 1-07-2012 11:09
foto 18 niezly pazgan!
~ewap 1-07-2012 11:44
Było super! Każdy znalazł coś dla siebie. Fajny kąt dla dzieci, zabawy konkursy, malowanie twarzy. I zespół z Ukrainy - rewelacyjnie porwał tłum.
~jak zwykle!! 1-07-2012 11:48
a kto o tym wiedział??? ściągnęły tłumy,......czy jak zawsze musiał zadzaiłać marketing szeptany bo tradycyjny sposób informowania mieszkańców zawiódł,,,.....WSTYD!!!!
~baon 1-07-2012 11:49
no tym razem MOPS się postarał. nie można nic ująć. było ok.
~bumcyk 1-07-2012 15:48
Po co organizować festyny? W Jeleniej Górze ma być smutno szaro i nieciekawie. Cisza nocna po 20, a pieniądze zamiast na festyny można przekazać czcigodnym narzekaczom, przelewem oprocentowanym.
~~~ 1-07-2012 19:02
Zawsze w komentarzach znajdzie się jakiś"mądrala"/nie będę ty publicznie takiego wulgaryzował/-może to jakiś "narcyz',uważa,że jest najpiękniejszy i najmądrzejszy,a takie bzdury plecie,że jak gówniarz. Festyn był naprawdę udaną imprezą. Można było posłuchać wykonawców,którzy dorównują nie jednemu celebrycie,pojeść,pobawić się bez żadnych kosztów.Super przygotowanie.Dziękuję wszystkim wykonawcom,którzy poświęcili swój czas/niektórzy przyjechali z bardzo daleka/ a jedyną zapłatą za ich występ były gromkie brawa.Nie słuchajcie tych co krytykują,bo gdyby pofatygowali się i przyszli na festyn na pewno umieścili by pozytywny komentarz.Brawo dla wszystkich organizatorów,którzy wraz z MOPSEM przygotowali tyle wspaniałych atrakcji.
jankes 1-07-2012 20:11
Dzięki dyrektorowi MOPSu panu Łabunowi ,dzięki prowadzącemu całą imprezę Grzegorzowi Rybarczykowi ze SM ,były to naprawdę miłe chwile dla dzieci i starszych.Do zobaczenia za rok
jankes 1-07-2012 20:12
Zdjęcia w pełni oddają klimat imprezy .Brawa dla reportera
~było ok 1-07-2012 21:41
tak właśnie, tego naszemu miastu potrzeba,uśmiechu, uśmiechu i jeszcze raz uśmiechu, a jak będzie uśmiech ( nie rechot), to na prawdę można dużo...}
~Jeloneczka 1-07-2012 23:14
MODERATOR!!!!! Gdzie jesteś????! Wykasuj raz na zawsze zwłaszcza tego psychola ...83.27...
~jool 1-07-2012 23:37
Byłem, bardzo fajny festyn.
~Kalina02 2-07-2012 9:26
Udany festyn, poza jedną rzeczą. Była zbiórka plastikowych nakrętek dla chorej dziewczynki - wcześniej była informacja o tym na "Jelonce". Krążyłam po placu z pół godziny, pytając organizatorów, gdzie można oddać nakrętki - odsyłana byłam od jednego miejsca do drugiego, w końcu trafiłam do pani "przebranej za Myszkę - Miki", która łaskawie wzięła ode mnie reklamówkę z nakrętkami, a na zwróconą uwagę, że trzeba się naszukać i nachodzić, jeszcze miała dużo mądrości do powiedzenia. Nie prościej byłoby wystawić pojemnik z kartką "zbieramy nakrętki dla Paulinki" i każdy mógłby sobie wrzucić? Wątpię, by komukolwiek chciało się zadać tyle trudu w szukaniu. Obawiam się, że w ten sposób niewiele można było pomóc choremu dziecku. A szkoda.
~VESNA 2-07-2012 10:38
Zbiórka nakrętek była prowadzona podczas festynu w dwóch miejscach: przy stanowisku Związku Niewidomych oraz w miejscu animacji dla dzieci - taka informacja też była zawarta w zapowiedziach zbiórki, które pojawiły sie na portalu Jelonka.com w ubiegłym tygodniu. Ponadto w ciągu całej imprezy wielokrotnie wskazywałam miejsce zbiórki. Zebraliśmy 3 wielkie worki w ciągu tych kilku godzin, a w ciągu całej akcji ok. 10 ton. Przykry jest dla mnie ton Pani wypowiedzi, tym bardziej, że odbierałam nakrętki od wielu osób i to nie "łaskawie" ale serdecznie dziękując za każdą wręczaną mi ilość. I jeszcze jedno, zbieramy dla KLAUDII a nie Paulinki. Z pozdrowieniami. Magda Pruś
~Magda84 2-07-2012 12:41
Proszę zauważyć, że nie każdy ma dostęp do komputera i czyta Jelonkę, dotyczy to zwłaszcza osób starszych. tez uważam, że jasne oznakowanie z wystawionym kontenerem na zakrętki ułatwiłoby sytuację. Może ta sugestia sprawdzi się w przyszłości. :)
~aldii 2-07-2012 13:42
Zdjęcia jak zwykle beznadziejne
~VESNA 2-07-2012 19:51
Pani Magdo, oczywiście Państwa sugestie zostaną uwzględnione podczas kolejnych tego typu zbiórek. Pozdrawiam. Magda Pruś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Synoptycy: jeszcze popada

Zaśpiewali powstańcom

Dachowanie w Radomierzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1082
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%