MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielka gra młodych ludzi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 kwietnia 2008, 15:51
Aktualizacja: Czwartek, 10 kwietnia 2008, 7:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dwadzieścia jeden grup teatralnych nie tylko z regionu bierze udział w trwającym właśnie VIII Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych w Osiedlowym Domu Kultury. Stawką jest udział w ogólnopolskim przeglądzie „Dziatwa” w Łodzi. Wrażeń nie brakuje.

Na scenie wiele emocji i godnych polecenia profesjonalnym teatrom występów. Wszystko bez waśni i kłótni. Młodzi „gwiazdorzy” podbijają serca publiczności, która gorąco ich oklaskuje. Na razie nagrodą jest możliwość występu. Każdy ma jednak nadzieję na zwycięstwo i pokazanie swojego dorobku w Łodzi.

- Dla niektórych to debiut na scenie. Było sporo tremy, ale dzieci są wspaniałe i poradziły sobie znakomicie – mówiła po występie Katarzyna Mackiewicz, opiekunka Grupy Teatralnej „Epidemia” z Jeleniej Góry. Zespół wystawił sztukę „Tacy jesteśmy, czyli sceny z życia nastolatków”.

Ale prawdziwą furorę zrobił spektakl „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu grupy „Trele Morele” z Boguszowa-Gorc. Doskonałe zgranie młodych aktorów z odpowiednio dobraną muzyką, komizm sceniczny, którym rozbawiali najmłodszą publiczność. Ciekawa choreografia. Zasłużone brawa zebrał Lucjan Przygodzki, odtwórca głównej roli, a opiekunka Katarzyna Banaś dziękowała za gratulacje.

Wielką sztuką powiało ze sceny podczas występu Teatru „Burza” z Kamiennej Góry. Sztuka „Krzesłoświat” to pełen aluzji i symboli problemów współczesnego świata dramat po części pantomimiczny z ograniczoną do minimum scenografią. Aktorzy ożywiają krzesła nadając im nowe znaczenie bardzo ekspresyjną grą.

Przed południem wystąpili ponadto młodzi ludzie ze Starej Kamienicy („Moda na ekologię”), Teatr Przyjazny ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Jeleniej Góry („Zagryziakowie”), Teatr Naszej Klasy z Karpacza „O dwunastu miesiącach” oraz Teatr Kamfora z Gimnazjum nr 1 („Dziady uczniowskie”).

Przed jurorami i publicznością oraz młodymi wykonawcami jeszcze dwa dni przygody z teatrem i ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzcy. Wyniki forum poznamy w sobotę. Przedstawienia zaczynają się od godz. 9 45 w ODK.

Ogłoszenia

Czytaj również

XX Karkonoskie Dni Lajtowe już wkrótce

Stoi kolej na Kopę

Studium na początek

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 9-04-2008 21:35
..." Ci,ktorzy chca zostac aktorem, musza byc ludzmi o duzej ~WRAZLIWOSCI i bardzo skromnymi,..poniewaz pewnosc siebie i zadufanie prowadzi do bezwystdu,...a SZTUKA tego ~NIE LUBI "..aktorka Magda Teresa Wojcik.
~_rymcycymcy___ 9-04-2008 22:31
Patrząc na tytuł pomyślałem, że to recenzja filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc" ;) A przy okazji gratulacje dla małoletnich aktorów ! :)
~Darrria 10-04-2008 0:05
Nie ma to jak Dziatwa ;] walczcie walczcie, bo naprawde warto tam pojechac ;]
piipi 10-04-2008 0:32
...RADOSNI MALOLACI....od ~Piipi rowniez GRATULACJE...takie mocne z calego serduszka !!.
~ 12-04-2008 15:11
Ja jestem z GRUPY TEATRLANEJ ''EPIDEMIA'' ...faajnie tam było...ale fakt ze trudno wygrać...może w przyszłym roku...damy rade:)) Kocham was EPIDEMIO!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podatki – zmiany  

Udany Piknik Strzelecki

O rozpadających się górach

Teraz lepiej widać

Tu też świętowali

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%