MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wielka drukarnia w kamiennogórskiej strefie ekonomicznej

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 15 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:13
Autor: Jarosław Buzarewicz "Mo-Ja" Multimedia
Największy wydawca magazynów w Polsce buduje swój zakład w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Drukarnia zatrudni 250 osób. Zainwestuje 85 mln euro.

Grupa Wydawnicza BAUER miała do wyboru kilkadziesiąt lokalizacji w Polsce. Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości zaoferowała uzbrojony teren. Budowany zakład znajduje się w pobliżu projektowanego węzła autostrady, co ma ogromne znaczenie. Witold Woźniak, prezes Wydawnictwa BAUER nie ukrywa, że zapotrzebowanie na druk czasopism w tej części Europy jest ogromne. Wydawnictwo liczy na rynek ukraiński i rosyjski. W Wykrotach, gdzie zlokalizowana jest kamiennogórska podstrefa, będą pracować unikatowe urządzenia, jedyne na świecie. Firma szkoli już pracowników w Niemczech, Szwajcarii i Polsce. Produkcja ruszy w lutym 2006 roku.

Wszystkie zakłady działające w kamiennogórskiej strefie, a jest ich 20 zatrudniają około 2 tys. osób. W tym roku zatrudnienie wzrośnie o min. 25 proc. Jak zapewnia prezes strefy Marek Proskura, zostanie wydanych 10 kolejnych zezwoleń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biskup odwiedził osadzonych

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Wyborcze obiecanki cacanki

Monitornig pomoże?

Gmina Mysłakowice rozkwita  

Zabarwiona woda, będzie krążyć w sieci...  

Międzypokoleniowe warszaty świąteczne

W szkole o używkach

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
916
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%