MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Wielka akcja dla Natalii. Wciąż można pomóc

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 grudnia 2015, 8:26
Aktualizacja: 10:23
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek/AP
Fot. Artur Janas
W Galerii Sudeckiej firma VESNA zorganizowała specjalną akcje charytatywną "Pomóż Natalii w walce z chorobą nowotworową". Dochód z licytacji został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Natalii Gajdy, sympatycznej uczennicy szkoły podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

Na apel organizatorów odpowiedziało około 80 firm, które przeznaczyły ponad 200 różnych fantów, w tym.in.: zabawki, wyroby papiernicze, ubranka dla dzieci, kubki, vouchery na pobyt w hotelach, pensjonatach, u lekarzy specjalistów, fryzjerów, w salonach kosmetycznych, a także na sesje fotograficzne, naukę gry w tenisa czy wejściówki na basen. Wylicytować można było także gadżety z autografami znanych sportowców, przejazd samochodem rajdowym, koszulki, kurtki, sukienki, obrazy, dywan, aniołki, rogaliki ze złotą niespodzianką oraz pióro od Prezydenta Miasta i wiele innych.

Niedzielna akcja trwała od godz.13.00 do 19.00. W tym czasie dziecięcy animatorzy malowali buzie najmłodszych jeleniogórzan i skręcali dla nich różnokolorowe baloniki. Na scenie - pod kierownictwem prowadzących imprezę: Macieja Wowka, Magdaleny Prus i Agnieszki Wrocławskiej - występowały młode talenty Jeleniej Góry. Za jedyne 5 zł można było zrobić serię pamiątkowych zdjęć, kupić świąteczne skrzaty i własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną m.in. dla Natalki. Sprzedano niemal wszystkie fanty, a te co pozostały - przeznaczono na aukcję internetową.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zbiórek, darczyńcom, artystom tym starszym i młodszym, firmom, instytucjom, dzięki którym udało się przeprowadzić akcje. Zbiórkom towarzyszyła wspaniała atmosfera, ze wszystkich stron emanowała wielka energia. Mamy takie wewnętrzne poczucie, że te wszystkie dary od serca mają niezwykłą wartość– pozamaterialną moc, która dociera do Natalii i w cudowny sposób ją uzdrawia. Szczególnie chcielibyśmy podziękować za wyjątkowy wkład swojego czasu i energii Magdalenie Pruś, Agnieszce Wrocławskiej, Gabrieli Stefanowicz, Dorocie Skowron oraz jej podopiecznym: Julii Janik i jej koleżankom. Dziewczyny, jesteście po prostu niesamowite – podsumowują rodzice Natalii.

Mimo, że akcje na rzecz Natalii już się odbyły, cały czas można się zaangażować w jej pomoc. Jak? przekazując pieniądze na poniższe konto:
Nr konta 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
tytułem: NATALIA GAJDA
KRS 0000086210

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyróżnienie dla samorządowców

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Trwa "Davos" w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 17-12-2015 11:32
czy przedstawiciele NFZ tez zaangazowali sie- wg mnie powinni wykazac sie i pokazac sie
~do wyżej 18-12-2015 13:21
NFZ przecież leczy, szczególnie tych chorych na raka. Ale aby pokonać chorobę nie wystarczy sama chemia, to duży koszt i obciążenie finansowe dla rodzin. Trwa to lata, więc każda złotówka wspomoże.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

Wandale kontra naukowcy

Zygzakiem po ulicy

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Była radość i wzruszenia!

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%