MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Wiele się działo podczas balu retro na lodzie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 5 lutego 2017, 19:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017, 20:13
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
W sobotę (4.02) odbył się Retro Bal na lodowisku w Szklarskiej Porębie. Hasło festiwalu brzmiało: „Udowodnij, że moda retro powraca!”. Spotkanie wszystkich, którzy chcieli powrócić do tamtych czasów odbyło się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada”.

Festiwal retro odbywa się od lat. Zabawa lodzie – po raz trzeci. To kontynuacja starej tradycji w Szklarskiej Porębie. – Jeden dzień bawimy się na lodzie, jeden dzień na stoku i jeden dzień na trasach biegowych. Styl jest „retro” - bez nowych urządzeń - mówi Andrzej Miroń, prezes Zarządu Rodzinnego Parku Rozrywki „Esplanada”.

Druga część z „Ski Retro Festiwalu” w Szklarskiej Porębie miała niezwykły urok, był to naprawdę powrót do lat 90-ch. Uczestnicy tańczyli w retro strojach i brzmiała muzyka niczym z płyt winylowych. – Na program festiwalu składa się: slalom retro, bal na lodowisku, bieg na nartach w Jakuszycach , a w tym roku po praz pierwszy jest „Dancing Retro” – wylicza koordynator i jeden z organizatorów festiwalu Beata Holek.

Organizatorem głównym jest Miejski Ośrodek Kultury, Sporu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie: – Bal Retro na Lodzie to powrót do zabawy, ale też promocja tradycji sportu zimowego w Szklarskiej Porębie. Jej historia sięga końca XIX i początku XX wieku – podkreśla Anita Kaczmarska, dyrektor MOKSiAL-u

Na festiwalu się działo. Uczestnicy mieli okazję skorzystać się z lekcji charlestona, udzielonej przez wysokiej klasy tancerza Piotra Zamorskiego. Odbył się też mecz siatkówki między publicznością a uczestnikami. Romantyczną częścią balu było „Tango Argentyńskie z różą w zębach”. Rozdano wiele nagród. W drodze głosowania wybrano najpiękniejszą parę, najlepszych łyżwiarzy i oczywiście króla i królową balu. Nagrody wręczał burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf oraz Anita Kaczmarska, dyrektor MOKSiAL-u

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Klasyki zjechały do Kowar

Bus dla strażaków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sd 6-02-2017 14:55
Zdjęcie nr 44 bije wszystkie inne o głowę;-)))))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tort w dowód wdzięczności

Stalowe rumaki w Karpaczu

Pamięci poległych

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
304
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
6%