MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wiele radości w lidze młodego tancerza

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 7:44
Aktualizacja: Wtorek, 15 kwietnia 2014, 7:43
Autor: Przemo
Fot. Piotr Zamorski
To już drugie spotkanie z cyklu "Liga młodego tancerza", w której dzieci w wieku przedszkolnym wykonywały tańce towarzyskie: walca angielskiego, cza–czę i poleczkę. Trzecia edycja odbędzie się w czerwcu.

- Przyzwyczajamy dzieci do formy konkursu gdzie są określone przepisy. Dzieci tańczą dwa razy: najpierw - trzy tańce w formie pokazowej, a za drugim razem (na turnieju) są oceniane przez licencjonowanych sędziów Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Oczywiście była to forma zabawy, wszyscy zajęli pierwsze miejsce, dostali odznaki i dyplomy tanecznej ligi – mówił nam Piotr Zamorski z jeleniogórskiej Szkoły Tańca Kurzak & Zamorski

W drugim bloku odbył się wewnętrzny turniej. Pary w wieku przedszkolnym i zerówkowe tańczyły o zdobycie klasy H - to pierwsza klasa taneczna w kategorii dziecięcej rekreacji.

W rekreacji pary zdobywają klasy H, G i F, a później od E klasy do S klasy - to są grupy sportowe. Wczoraj (13.04.) od rana w Szkole Tańca Kurzak & Zamorski w tanecznej zabawie wzięło udział ok. 70 dzieci. Maluchy reprezentowały przedszkola niepubliczne: Kacperek i Tuptuś, a także publiczne przedszkole nr 14 oraz z Łomnicy.

- W tym roku już planów turniejowych w Jeleniej Górze nie mamy. Teraz przygotowujemy się do turnieju Karkonosze Open, który odbędzie się pod koniec września - dodał Piotr Zamorski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Strażacy przeszli szkolenie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%