MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiele emocji w dawnym stylu

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 20 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 20 lutego 2007, 21:09
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Tłum kibiców i dobra zabawa: w takiej atmosferze w Szklarskiej Porębie odbył się II Slalom Retro.

Do miasta pod Szrenicą zgłosiło się 17 śmiałków, którzy nie bali się założyć stroje z epok dawnych i przypiąć narciarski sprzęt dziadków.
– Imprezę uświetnił także zjazd saniami rogatymi, które przybyły do nas z Kowar – poinformowała Anna Januszczak z Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Śmiechu było co nie miara. Jazda na starych deskach wyglądała dość komicznie, ale wbrew pozorom – zawodnicy nieźle radzili sobie na stoku Puchatek.
Po emocjach związanych ze slalomem, uczestnicy wzięli udział w pokazie mody na najlepszy strój retro. Nagrodę Burmistrza w tej kategorii zdobył Krzysztof Boczek, który specjalnie na imprezę przybył aż ze Świnoujścia.

Zwycięstwo w slalomie w kategorii mężczyzn wywalczył Kamil Jarosławski ze Szklarskiej Poręby z czasem 14,97. Drugi był jeleniogórzanin Waldemar Bobowski, trzeci – szklarskoporębianin Robert Jagiełło.

Wśród pań najszybsza była Katarzyna Giereło-Klimaszewska z Kowar. Za nią uplasowały się Elżbieta Łozowska oraz Irena Jarosławska ze Szklarskiej Poręby.

W kategorii samorządowców wzięło udział czterech odważnych i to oni podzielili laury zwycięstwa. Najlepiej na starych nartach radził sobie Maciej Abramowicz, naczelnik karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak sam przyznał, kiedyś na starych deskach sporo jeździł.
Drugi był radny Przemysław Wiater, trzeci Mirosław Górecki, burmistrz Kowar, czwarty Arkadiusz Wichniak, szef miasta pod Szrenicą.
Nagrodę dla najstarszego uczestnika slalomu otrzymał Jan Misztal z Leśnej.

Następne emocje w stylu retro już za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Zadymienie przy ul. Gielniaka

Tłumy we dworze

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~seeee 20-02-2007 15:44
hehe coś mi się wydaje że zdjęcia nie bardzo pasują do tego artykułu hihihi
~seeeee 20-02-2007 18:42
no teraz się poprawiły !!!!!!
~Dorcia 20-02-2007 22:07
Byłam z rodzinką i zdjęcia pasują jak najbardziej!!Widziałąm to na własne oczy!!Fajnie było!!ładnie wyglądali ludzie w tych strojach!!Świetna zabawa myśle że na 2 rok też pojade!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatni wyjazd PSZOK

Zwycięstwo PiS

Kto do Senatu?

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Potrzebna karetka

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
599
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
22%