MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Większy kawałek słońca i Chiny w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2017, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2017, 8:38
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Ni Hao w języku chińskim oznacza dzień dobry. To słowo i kilka innych poznały dzieci podczas „Warsztatów Chińskich”, które odbyły się wczoraj (4.12) w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu.

Anna Maciąg, która prowadziła zajęcia, zabrała dzieci w podróż po odległym i wciąż tajemniczym dla nas kraju, którego kultura, historia, kulinaria, sztuka fascynuje wielu ludzi. Podczas prezentacji dzieci zobaczyły, jak wyglądają pola ryżowe, jak zbiera się herbatę, czy też co jedzą mieszkańcy państwa środka.

Młodzi warsztatowicze przekonali się też, że posługiwanie się pałeczkami do jedzenia wcale nie jest takie proste, przynajmniej na początku, a sztuka kaligrafii wymaga dużo precyzji i spokoju.

Wczorajsze warsztaty zapoczątkowały tegoroczną edycję projektu „Większy kawałek słońca”, który cieszył się dużym zainteresowaniem w minionym roku. Pełny program na stronie Osiedlowego Domu Kultury http://odk.karkonosze.com/index.php/articles/15

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Senatu?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Uroczysty Dzień Edukacji

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Bolan 6-01-2017 0:46
Super , teraz dzieci wiedza , ze sa ciekawsze kraje niz katoland znaczy polska , popieram pomysl , kolejne spotkania powinny byc z Mongolia , Laosem i moze Uganda , tam tez jest lepiej niz w polsce . Super pomysl , dzieci beda zadowolone i mialy jakas wiedze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Nagrody dla nauczycieli

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%