MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiejska pachnąca asfaltem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Nowa nawierzchnia na zaniedbanej ulicy.

Mieszkańcy części ulicy Wiejskiej od mostku garbatego przy Osiedlu Robotniczym do ulicy Różyckiego po latach marazmu doczekali się w końcu asfaltowej nawierzchni jezdni. Trwają prace przy układaniu jej warstw.

Wiejska jeszcze kilka miesięcy temu przypominała dosłownie wiejski dukt, bez żadnych zabezpieczeń, z dziurami zasypanymi żużlem, które były wymywane przez deszcze.
Na kłopoty z dojazdem narzekali nie tylko mieszkańcy, ale i klienci pobliskich zakładów rzemieślniczych, którzy często rezygnowali z ich usług, bo ryzykowali zerwaniem zawieszenia samochodów.

Rozpoczęty wiosną remont części ulicy wkracza właśnie w końcową fazę. Nowy asfalt będzie wielkim ułatwieniem dla mieszkających tam ludzi. – Lepiej późno niż wcale – mówią. – W zasadzie to nie powinna być żadna rewelacja, bo asfalt jest standardem, ale nasza ulica miała wyjątkowego pecha – twierdzi pobliski właściciel zakładu rzemieślniczego.
Mimo wielokrotnych próśb skierowanych do drogowców, robót nie zaczynano.

W końcu udało się. Ludzie mają nadzieję, że nowa nawierzchnia będzie trwała i zostanie położona raz, a porządnie. – Oby tylko wcześniej zadbali o instalacje podziemne, bo jak to wszystko trzeba będzie na nowo kopać, to nienajlepiej będzie świadczyło o jakości i solidności wykonawców – mówią jeleniogórzanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Przed nami finał WOŚP

Dzień poza biurem  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ciepliczanka 23-05-2007 12:57
a może by tak dokończono remont nawierzchni przy ul. Przesmyckiego w Cieplicach, w stanie remontu jest od jesieni! Wazniejsza jest jednak okoliczna droga i chodnik do lasu :) niż wygoda mieszkających przy tej ulicy podatników...
~seee 23-05-2007 15:48
łoooooł po dwudziestu latach w końcu ktoś se przypomniał o tym kawałku ulicy ! lepiej póżno niż wcale !!!!!
~Zbyszek Leszek 23-05-2007 16:20
Tak zaprojektowali, że krawężniki kierują samochody na mostek garbaty gdzie wiadomo, że jest to tylko przejście dla pieszych. Ciekaw jestem jak teraz namalują ,,zabrę,, dla pieszych (chodnik po stronie piekarni nie jest obniżony). Chciałem również zaznaczyć że jest to droga, którą biegnie ROWEROWY szklak turystyczny ,,Doliną Bobru,, i wcale nikt nie pomyślał, aby w tym miejscu było bezpiecznie dla pieszych, rowerzystów i samochodów ( proszę zauważyć jakie jest niepotrzebne przewężenie właśnie koło piekarni), a tu sie krzyżują dwie drogi plus przejście mieszkańców Zabobrza na mostek. Pozdrowienia dla naszych inżynierów – jest jak zwykle SUPER. Co nie zaprojektują to ....
~:) 23-05-2007 17:54
pięknie, pięknie... ale była mowa jeszcze o zrobieniu pięknego chodnika ale podobno Urząd Miasta się rozmyślił... może ktoś coś wie na ten temat?? Niestety ten co jest to wygląda jak nieszczęście!
~gemba 23-05-2007 20:15
Ahaaa! To to jest ta obwodnica miasta , którą tak długo budowali .
~mieszkanka ul. Rataja 23-05-2007 22:38
Ale ulica Rataja to się chyba nie doczeka asfaltowej nawierzchni:( tu jest dopiero koszmar!Niby małe ośedle ale zawsze! Dziury tu takie, że można auto uszkodzić, a jak się otworzy okno, a na zewnątrz jest sucho, to wszystek kurz pcha się do mieszkania – piękniunio mówię Wam!
~Seth do "mieszkanki ul. Rataja" 24-05-2007 0:34
Z tego co wiem to osiedle jest własnością wspulnoty mieszkaniowej, i był na jednych z obrad przdstawiony projekt położnia nowej nawieżchni na koszt mieszkańców, co jak można się domyślać nie zostało pozytywnie rozpatrzone. Drogowców nie obchodzą osiedlowe uliczki, których właścicielem jest spółdzielnia. To samo jest na ulicy Gałczyńskiego, gdzie stan drogi jest porównywalny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Zielona woda...  

Orszak Trzech Króli

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%