MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiedzą wiele o krajach niemieckojęzycznych

Wiadomości: Podgórzyn
Czwartek, 29 marca 2018, 12:27
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV–VII z ośmiu szkół.

Czteroosobowe reprezentacje wystawiły: SP nr 8 z Jeleniej Góry, SP nr 2 z Jeleniej Góry, SP z Miłkowa, SP z Sosnówki, SP ze Ścięgien, SP z Czernicy oraz SP nr 1 z Kowar i SP z Podgórzyna. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinie – m.in. podawali informacje geograficzne, fakty historyczne, identyfikowali znane postacie, zabytki oraz miasta, dopasowywali znane marki producentów do krajów. Oprócz tego rozpoznawali ze słuchu utwory muzyki klasycznej.

Poziom współzawodnictwa był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze, na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce.

Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i dyplom, a dla zwycięzców przewidziano dodatkowe nagrody: powerbanki, słuchawki, głośniki, bilety wstępu, mapy Niemiec, artykuły piśmiennicze i, oczywiście, puchar za zdobycie pierwszego miejsca.

Zakup nagród i poczęstunek były możliwe dzięki wsparciu sponsorów, którym organizatorki konkursu - Ewa Romaniak i Edyta Ziemba - bardzo dziękują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Edukacja przez zabawę

PiS zaprezentował kandydatów

Kto dyrektorem SP 11?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jajko koguta 29-03-2018 13:15
kto pozwala na takie konkursy powinien być wydalony z Polski!!! To jest jawna germanizacja pod hasełkiem "konkurs wiedzy"! uczy się dzieci historii szwablandu zamiast większą uwagę poświęcić historii starożytnej Polski która jest ZAKAZANA przez okupanta niemiecko-watykańskiego!!!
~załamany 30-03-2018 11:17
do: ~jajko koguta (13:15)
Widzę, że szpitalu psychiatrycznym pacjenci specjalnej troski też mają dostęp do netu.
~x nzfgm 29-03-2018 19:40
a czy dzieci wiedzą że mieszkają na terenach należących kiedyś do niemców i dlaczego to my Polacy mieszkamy tutaj dzisiaj ??? Czy wiedzą co obywatele krajów niemieckojęzycznych robiły podczas II wojny światowej ??? A czy dzieci wiedzą kto ukradł prawie pół miliona dzieł sztuki z Polski ??? A czy dzieci wiedzą dlaczego ich rodzice zarabiają 5 razy mniej niż ludzie w krajach niemieckojęzycznych i dlaczego nasz kraj jest daleko w tyle za krajami niemieckojęzycznymi. ??? Nich dzieci lepiej uczą się o Polsce.
~marcinzz 29-03-2018 22:45
nie stękajcie na Niemców, bo bronić ich za zbrodnie nie zamierzam , ale żyjemy teraz na ich dawnym terenie, który pod względem nowoczesności w 1945 roku był dla nas darem losu i obecni inwestorzy w Jeleniej też ratują skórę tysiącom mieszkańców, bo bez Drexa, Schneidera, Meinerta a nawet niemieckim sieciówkom Kaufalnd, Aldi, Lidl, bylibyśmy dziś tzw. dziadami i bezrobotną masą na pseudo-socjalu.
~Zażenowany 30-03-2018 22:34
Jak dla mnie to fajnie, że są takie konkursy. Dzieci mogą się wiele nauczyć, nie będą analfabetami c: Co do poprzednich komentarzy to nie wiedziałem, że Polska miała za władce cesarza c: I ludzie wyjeżdżając do Niemiec np. pracować umieją posługiwać się tym językiem. Proszę, nie piszcie takich dziwnych komentarzy, że Niemcy są fu itp. Jest to ŻENUJĄCE c:

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy Cieplice były europejskim kurortem

Tłumna Miedzianka Fest

Bawili się na festynie

Kandydaci PO

Pokój ponownie rywalem Mroza

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
204
Tak
75%
Nie
11%
Nie wiem
15%