MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiedzą więcej o prawach człowieka

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 marca 2006, 11:51
Autor: konrad
Fot. konrad
W filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbył się wojewódzki etap XIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Eliminacje rejonowe wyłoniły 19 uczestników, głównie uczniów liceów ogólnokształcących. Jak co roku zjechała silna reprezentacja Wałbrzycha. Niestety, do etapu okręgowego nie dostał się ani jeden jeleniogórzanin.

W otwarciu olimpiady uczestniczyli miejscowi politycy, którzy dla uczestników mieli słowa popracia i otuchy oraz upominki. Najbardziej zaskoczył nieobecny na sali członek zarządu województwa, Andrzej Pawluszek, który dla zwycięzcy ufundował laptopa.

Jeleniogórska posłanka Platformy Obywatelskiej, Beata Sawicka, z zawodu pedagog, zachęcała młodych ludzi do aktywnego wspierania i działania na rzecz wolności obywatelskiej.

Potem przez kilka godzin uczestnicy olimpiady odpowiadali na pytania jury. Okazało się, że najlepiej przygotowana była Lucyna Płóciennik z Wrocławia, która do stolicy województwa powiozła też laptopa. Dziewczyna uczy się jeszcze we wrocławskim LO nr 5, ale wkrótce zamierza podjąć studia prawnicze.

Zwycięstwo w Jeleniej Górze dało jej wolny wstęp na ten kierunek. Jeśli zwycięży w finale ogólnopolskim w Toruniu, będzie mogła wybrać bez egzaminów każdy kierunek studiów.

Miłosz Kamiński, organizator eliminacji okręgowych, wyjaśnia, że tegoroczny temat, czyli wolność od tortur, wynika między innymi z tego, że szokują doniesienia o torturach stosowanych między innymi przez Amerykanów w Iraku, czy Rosjan w Czeczenii.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Debatowali o bezpieczeństwie

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~obserwator 6-03-2006 15:03
ten facet z ostatniego zdjecia wyglada jak benito mussolini... troche nie przystaje do tematu olimpiady

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Studium na początek

Bilety do Term Cieplickich za pół ceny! (komunikat)

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
180
Tak
60%
Nie
36%
Nie wiem
4%