MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wiedzą, jak uratować życie człowieka

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 17 listopada 2011, 11:28
Aktualizacja: 11:31
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Zakończyła się druga edycja szkoleń dla dzieci realizowanych przez Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze w ramach „Programu edukacji zdrowotnej wśród dzieci w wieku szkolnym w zakresie pierwszej pomocy, zachowań prozdrowotnych i bezpieczeństwa”. Ratownicy medyczni odwiedzili szkoły w Podgórzynie, Mysłakowicach i Janowicach Wielkich.

W każdej ze szkół odbyły się dwudniowe zajęcia. W pierwszym dniu były to spotkania w aulach sportowych szkół ze wszystkimi uczniami klas IV, V, VI. Ratownicy medyczni przeprowadzili pogadankę i przedstawili prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa, występowania zagrożeń, prawidłowego sposobu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia.

- Prowadzone były też pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników na fantomach. Dzieci zobaczyły też ambulans ratunkowy Zespół Ratownictwa Medycznego, poznały jego wyposażenia, cel i zakres działania. Dowiedziały się również, jak prawidłowo wzywać pomoc medyczną w sytuacji wymagających interwencji Pogotowia Ratunkowego – relacjonuje Robert Pietryszyn z jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego.
.
W drugim dniu odbyły się sesje szkoleniowe z uczniami, którzy zostali wytypowani przez wychowawców.
– Każda grupa była nadzorowana przez jednego ratownika, który przeprowadził szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, podstawowego zaopatrywania ran. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat i dyplom uczestnictwa, podręczniki o udzielaniu pierwszej pomocy zgodne z wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku, pakiety ratownicze oraz smycze z numerami alarmowymi służb medycznych – dodaje Robert Pietryszyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Półkolonie pełne atrakcji

Dla odnowy wsi

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~sqandal 17-11-2011 12:18
pewnie uczyc dzieci jak ratowac zycie już tylko nam to pozostalo , oj Polsko dokąd idziesz?
~Portal 17-11-2011 12:36
Podobnego manekina do szkoleń dla młodziezy ,swego czasu zakupił za ok. . 3,5 tys pln Rotary Klub - przekazując to p.Synówce ,który obiecał organizowanie szkoleń w zakresie pierwszej pomocy wśród uczniów w szkolach podstawowych . Czy to jest ten manekin ? ufundowany przez Rotary Klub ?
~fk 17-11-2011 14:48
nie roszklejaj się sqandal, uszy do góry
~ 18-11-2011 8:35
dzieci ratuja , w NFZ mordują
~ 18-11-2011 11:07
Czyż już nikomu nie dogodzi, ciągłe narzekania, krytyka, ludzie dokąd zajdziecie w tej nienawiści, to fajne jeżeli chociaż jeden szkolony pomoże człowiekowi w potrzebie. W czasie kilku minut możesz stracić życie, albo może Ci taki przeszkolony pomóc. Zastanówcie się co piszecie, bo poziom paplaniny bardzo niski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Trwa rozbudowa SOSW

Fundusze dla powiatu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2219
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%