MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wiedeń na zdrojowej promenadzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 6 lipca 2008, 18:15
Aktualizacja: 18:16
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zabrzmiało wielkim światem w cieplickim Parku Zdrojowym. A to za sprawą muzyków, którzy za pomocą czarujących melodii dawnej stolicy Austrii, przenieśli w niedzielę kuracjuszy i turystów w klimaty, jakie Cieplicom przydałyby się na co dzień.

Niedzielny koncert promenadowy zgromadził wyjątkowo dużo melomanów oraz przypadkowych spacerowiczów, których przy Muszli Koncertowej zatrzymywała muzyka. Nie byle jaka, bo wiedeńska. Spod pióra braci Straussów, Franca Lehara, Emmerich Kalmana, a także Johannesa Brahmsa.

Repertuarowi koncertu drugie życie nadali muzycy ze „Strauss Orchester Menuet”, na co dzień grający w Filharmonii Dolnośląskiej. W rolę konferansjera wcielił się Mirosław Kisiołek, zarazem koncertmistrz. I niczym sam Johannes Strauss zgrabnie prowadził wiedeński ensemble oraz bawił bon motami licznie zebraną publiczność.

Oprócz M. Kisiołka, wystąpili Grzegorz Kisiołek (II skrzypce), Teresa Kisiołek (altówka), Maria Koralewska (wiolonczela), Krzysztof Kucharski (kontrabas oraz Barbara Sas (fortepian). Jednak prawdziwą gwiazdą koncertu była Anna Skóra (sopran), która niczym operowa diva zaczarowała publiczność głosem wykonując czardasze, pieśni i arie z oper i operetek dawnego Wiednia. Do każdego utworu zakładała inną kreację, a największe brawa zebrała za „Arię ze śmiechem” J. Offenbacha.

Koncerty promenadowe organizowane przez Scenę Animacji Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida, to coniedzielna atrakcja Cieplic do końca wakacji. Przebywający w uzdrowisku są zadowoleni z takiej możliwości spędzenia czasu. A i młodzi ludzie, którym być może taka muzyka nie pasuje, ucichli na czas koncertu sącząc piwo w pobliskim ogródku gastronomicznym. Zanim zabrzmiały walce, polki i czardasze, zachowywali się dość głośno. Wiadomo: muzyka łagodzi obyczaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kolejne roje pszczół

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~balit 7-07-2008 6:32
NO,No brawo Panie Konradzie, wykręciłeś Pan perę fajnych,niepowtarzających się fotek, bez zbędnego kolorowania z tak,wydawało by się, mało fotogenicznej imprezy.Obejrzałem je nawet dwa razy. <br><br> <i> dziękuję :-) </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Bałaganiarz zapłaci

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%