MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wieczornica w okazji Święta Niepodległości

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 11 listopada 2017, 7:11
Aktualizacja: 9:45
Autor: WAC
Fot. WAC
W sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury odbyła się wczoraj (10.11) uroczysta wieczornica z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

W spotkaniu, obok samorządowców oraz mieszkańców miasta, uczestniczyli też radni powiatowi: Wiesława Bąk, Rafał Mazur, Grzegorz Rybarczyk. Ważnym punktem wieczoru było wręczenie bliskim tragicznie zmarłego w 2009 roku, znakomitego gitarzysty Łukasza Pietrzaka tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piechowice.

Przypomnimy, że Ł. Pietrzak urodził się w Oleśnicy, gdzie pod okiem matki poznawał gitarowe abecadła. Po latach sam uczył gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach. Był serdecznym i przyjacielskim człowiekiem – otwartym dla wszystkich i pełnym poświęcenia dla swoich licznych uczniów. Stworzył i był dyrektorem festiwalu muzyki gitarowej Gitaromania, a także pomysłodawcą wielu innych imprez muzycznych, w tym "Gitara do Kwadratu". Z niepowtarzalnym dowcipem zapowiadał liczne koncerty i wydarzenia. Od 2002 roku był związany z Piechowicami. Tam zamieszkał, założył rodzinę, dochował się dwójki dzieci i spoczął na tamtejszym cmentarzu.

W części artystycznej wieczoru w słowno – muzycznym spektaklu patriotycznym wystąpił aktor Teatru im. C.K. Norwida Jacek Paruszyński.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mobilizacja przed II turą

Likwidacja schroniska

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
18
Tak
56%
Nie
39%
Nie wiem
6%