MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wieczór z wieloma kulturami w Galerii Izerskiej

Wiadomości: Region
Wtorek, 12 grudnia 2017, 9:45
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Okazją do zetknięcia się ze zwyczajami wielu krajów był Wieczór Międzykulturowy, który odbył się w Izerskiej Galerii Artystycznej w Kromnowie.

Impreza rozpoczęła się od kiermaszu, na który stoiska z dekoracjami świątecznymi przygotowały: świetlice w Małej Kamienicy, Starej Kamienicy, Barcinka oraz Rybnicy. Potem przyszedł czas na prezentacje młodzieży z siedmiu krajów (Cypr, Czechy, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Portugalia, Litwa), która przyjechała do Polski w ramach programu Erasmus+. Goście przygotowali prezentacje niespodzianki, w ramach których nie zabrakło quizów, tańców i śpiewu. Artystyczna Galeria Izerska brzmiała wieloma językami (z angielskim przodującym), ukazując piękno wielokulturowości.

- Wielka szkoda, że tak mało mieszkańców odwiedziło nas i nie skorzystało z możliwości nawiązania bezpośrednich kontaktów z bardzo otwartą i radosną młodzieżą – mówi Adam Spólnik z Artystycznej Galerii Izerskiej.

Impreza zakończyła się koncertem zespołu Chapter One z Lubomierza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto dyrektorem SP 11?

Kandydaci PO

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zła informacja 12-12-2017 14:00
Ja bardzo przepraszam, ale proszę o informację, gdzie można było się dowiedzieć wcześniej o tej ciekawej imprezie. Byłbym chętnie, gdybym wiedział !!!!
~Adam 13-12-2017 9:20
Info było na jelonce, dokis, fb, plakaty. Najlepiej polubić na facebooku dwa profile: Artystyczna Galeria Izerska lub Adam Spolnik

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Zaczytaj się z Jelonką.com

Trwają cieplickie koncerty organowe

Lekcje sztuki rozpoczęte

O nieznanym obrazie w Muzeum Karkonoskim

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
591
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%