MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Wieczór z “Perfectum” w rytmie reggae w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 listopada 2015, 7:39
Aktualizacja: 7:41
Autor: Manu
Fot. Archiwum ODK
W poniedziałek (9.11) o godz. 17.00 w kawiarni “Muza” w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego 12) wystąpi zespół “Perfectum”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można przeboje muzyki reggae we własnej aranżacji zespołu. Gościem specjalnym będzie znany śpiewak Jerzy Rynkiewicz. Wstęp wolny.

Zespół “Perfectum” od kilku lat wykonuje przeboje w stylu muzyki rock, pop, a aktualnie reggae. Wielogłosowe aranżacje znanych przebojów są interpretowane przez czynnych i emerytowanych nauczycieli. Kierownikiem artystycznym zespołu jest emerytowana nauczycielka muzyki Alfreda Rękowska.

Jerzy Rynkiewicz - tenor, w latach 1975-92 solista Teatru Wielkiego w Łodzi, znany m.in. z wykonań pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, od roku 1992 na emigracji w Niemczech. Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, a następnie solista tamtejszego Teatru Wielkiego, gdzie występował w operach, operetkach i musicalach. Szczególnie wyspecjalizował się w operach bel canta - Mozarta, Rossiniego, Donizettiego. Szerszej publiczności znany jest z wykonań takich pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu jak Chabry z poligonu, Wiadomo żołnierz, List z Berlina. W roku 1992 wyemigrował do Niemiec, gdzie występuje w Teatrze Muzycznym w Osnabrück.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Doczekają się ronda

Ogród Liczyrzepy przy Ratuszu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~swój 5-11-2015 19:57
Już się bardzo cieszymy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Kowarskie wspomnienia

Silesia Sonans: Dzień trzeci

Huta odpalona, zapraszają jeszcze dzisiaj

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%