MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wieczór z “Perfectum” w rytmie reggae w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 listopada 2015, 7:39
Aktualizacja: 7:41
Autor: Manu
Fot. Archiwum ODK
W poniedziałek (9.11) o godz. 17.00 w kawiarni “Muza” w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego 12) wystąpi zespół “Perfectum”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można przeboje muzyki reggae we własnej aranżacji zespołu. Gościem specjalnym będzie znany śpiewak Jerzy Rynkiewicz. Wstęp wolny.

Zespół “Perfectum” od kilku lat wykonuje przeboje w stylu muzyki rock, pop, a aktualnie reggae. Wielogłosowe aranżacje znanych przebojów są interpretowane przez czynnych i emerytowanych nauczycieli. Kierownikiem artystycznym zespołu jest emerytowana nauczycielka muzyki Alfreda Rękowska.

Jerzy Rynkiewicz - tenor, w latach 1975-92 solista Teatru Wielkiego w Łodzi, znany m.in. z wykonań pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, od roku 1992 na emigracji w Niemczech. Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, a następnie solista tamtejszego Teatru Wielkiego, gdzie występował w operach, operetkach i musicalach. Szczególnie wyspecjalizował się w operach bel canta - Mozarta, Rossiniego, Donizettiego. Szerszej publiczności znany jest z wykonań takich pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu jak Chabry z poligonu, Wiadomo żołnierz, List z Berlina. W roku 1992 wyemigrował do Niemiec, gdzie występuje w Teatrze Muzycznym w Osnabrück.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z historią

Muzyka wiedeńska w JCK

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~swój 5-11-2015 19:57
Już się bardzo cieszymy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Łaknęli Kwiatu Jabłoni

Wystawa wzornika szklarskiego oraz starodruków

Watra wraca w Otwartej Papierni

W rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego spotkanie w ODK

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%