MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 sierpnia 2012, 9:29
Aktualizacja: Środa, 8 sierpnia 2012, 6:54
Autor: red
Z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych otrzymaliśmy informację, że wpłynęło do KSON–u stanowisko Miasta, z którego wynika, że planuje się w Jeleniej Górze zwiększyć o 30 liczbę miejsc postojowych dla niepełnosprawnych w strefie płatnego parkowania. – To liczba wystarczająca – twierdzi prezes KSON Stanisław Schubert. Ale...

- Problem jednak, co podkreślaliśmy wielokrotnie, w weryfikacji kart parkingowych co jak się wydaje dostrzegli też politycy inicjując zmiany w zakresie ruchu drogowego. Szkoda tylko, że w Jeleniej Górze sprawie tej towarzyszy błogi spokój od ponad czterech miesięcy – dodał.

Co to za zmiany? W Gazecie Prawnej pojawiła się informacja, że wkrótce do Sejmu trafi projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym i kodeksu karnego. Według projektu, kierowca posługujący się nie swoją kartą parkingową będzie musiał zapłacić grzywnę. Dostanie też mandat za parkowanie na kopercie oraz 5 punktów karnych. Dokumenty mają być też lepiej zabezpieczone - ma powstać ich centralny rejestr, dzięki czemu policja i straż miejska będą mogły sprawdzić, na kogo karta została wydana. - Minus jest taki, że niepełnosprawni będą musieli odnawiać dokument co pięć lat – komentuje Stanisław Schubert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powrót Bitwy o Basztę

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Minka na sobotni wieczór

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~dc 7-08-2012 9:44
Skończcie już z tymi miejscami bo to jest jakaś paranoja są nie pełnosprawni to trudno bywa każdego może to spotkać ale bez przesady bo miejsc mają wystarczająco i to w dodatku za darmo a według mnie powinni płacić tak samo jak ludzie zdrwi a miejsce nie dla inwalidy powinno róznić się tym że jest nieco bliżej od wejścia do sklepu tudzież instytucji i niczym wiecej , a tak chyba jest :) a wszystkie ulgi że za darmo itd to po prostu mentalność polaka pokrzywdzony to mu sie należy ....
~ 7-08-2012 10:14
do dc, masz racje ,przede wszystkim powinni zweryfikować czy wszyscy posiadacze uprawnień posiadają odpowiednie dokumenty na otrzymanie takiej legitymacji , gro kolesi , włodarzy , lekarzy posiadają znaczki a sprawni są jak zdrowe BYKI
~inwalida 7-08-2012 10:18
DO "dc" * ŻEBY CI NOGI URWAŁO TO CIEKAWE JAK BYŚ WTEDY ŚPIEWAŁ , PO CO CZYTASZ ARTYKUŁ KTÓRY CIEBIE NIE DOTYCZY TAKIM TYPOM POWINNI NOGI POŁAMAĆ TAK NA PRÓBĘ ŻEBY MOGLI SIĘ PRZEKONAĆ JAK TO JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~chipo 7-08-2012 10:20
projekt wspomnianej nowelizacji nie jest dla parlamentu jakimś szczególnym priorytetem, więc droga legislacyjna może być jeszcze bardzo długa, a weryfikację uprawnień należy przeprowadzić jak najszybciej.
~cd 7-08-2012 10:37
No niestety dużo jest prawdy w tym co piszesz. Gdyby wprowadzili opłaty to okazało by się że mamy dużo mniej inwalidów niż wydanych kart. Pod oknem mam 2 miejsca parkingowe dla inwalidów i widać w większości że nie są to schorowani ludzie tylko ludzie którzy mają kartę inwalidzką. System wydawania tych kart jest chory i nikt nie chce tego uleczyć. Łatwiej jest dorobić 30 kopert niż sprawdzić czy 1500 wydanych kart jest zgodnych z przepisami.
~ERYK 7-08-2012 10:45
Posiadam karte parkingową inwalidzka , o którą nie zabiegałem zbytno , ale należała mi sie z ustawy po określeniu przez kilkakrotne komisje stanu zdrowia . Mam uszkodzone serce w dużej części , zwapnione kręgi w kręgosłupie , braki w oddychaniu , uszkodzone kolano- ale chodzę wyprostowany sprężyście , nie jęczę , i nie myślę sie tłumaczyć przed byle dupkiem ktory w armi dla ojczyzny służbie czynnej nie służył za darmo , nie wypracował podatkow pracując w szkodliwych warunkach dla zdrowia nie dostarczał dochodu do budżetu - a teraz takie dupki maja oceniać komu należy sie karta a komu nie - Ja wygladam zdrowo i tak chciałbym aby pozostało ale przed nikim nie bedę sie tłumaczył o wykorzystaniu karty inwalidzkiej parkingowej ze względu na mój wygląd czy postawę, oszustów karać
~wr 7-08-2012 10:48
Nie jestem lekarzem lecz niepełnosprawnym ruchowo i czasami czuję się nie jak zdrowy byk tyko "wiecznie dojna krowa" nawet na emeryturze muszę płacić podatki na datki i składki zdrowotne z tak już dobrze oczyszczonej "kapitalistycznej emerytury wypracowanej w socjalistycznym PRL-u" .1.500 zł na składki zdrowotne rocznie lecz przez ostatnie 10 lat nawet łajna nie dostało się za darmo. Żądam zwrotu składek zdrowotnych wówczas będzie można nawet zaparkować za pieniądze. Lecznictwo tylko dla WIELKICH KOLESI Z JEDNEJ PACZKI PT. "POLSKIE OKRADANIE” CEPA CEPEM GO.
~Turysta 7-08-2012 10:51
Znani są tacy kierowcy , którzy posługują sie kartami kogoś z rodziny , ale tłumaczą się tym że właśnie właściciela karty wożą swoim samochodem posługując się jego kartą - tylko w tych przypadkach właściciela karty nie można stwierdzić , lub nigdy jego nie ma.
~Witryna 7-08-2012 10:56
Właśnie - przecież człowiek ktory posiada kartę parkingową - to jedynym kryterium nie musi być widoczne inwalidztwo jak uszkodzone kończyny czy widoczne kłopoty z poruszaniem sie - przecież są ludzie którzy ukrywaja swoje dolegliwości i je nie eksponują bo się wstydzą - zam takich , oni nie powinni być napietnowani lub poddawani ocenom , zwłaszcza dyletantom.
~zula Panie S 7-08-2012 11:03
Czy skonsultowaliście gdzie te miejsca parkingowe będą potrzebne inwalidom tak by bezstresowo mogli wyjechać nie licząc na kulturę kierowców? Pod Karkonoską Biblioteką na Bankowej miejsca brak. Przy banku jedno wiecznie zajęte. Pod Ratuszem również 1 j/w. Przy posłance Machałek na ul. krótkiej 0, przy sądzie na ul. bankowej 0, przy Straży i Policji na armii Krajowej 0,. Zobaczymy jak minie kolejny rok i zaczną działać z farbkami dopiero przed wyborami.
~doinwalidy 7-08-2012 11:03
Nikt nie twierdzi że inwalidztwo to tylko przywileje. To dramaty życiowe wielu osób, ale korzystają na tym osoby które nie powinny. I to sami inwalidzi powinni w swoich szeregach eliminować patologie i nadużycia. To jest tak jak z lekarzami którzy protestują że mało zarabiają, a wtedy ludzie którzy za sąsiadów mają lekarzy z drogimi samochodami, domami itp. mają gdzieś takie protesty.
CН.W.D.P. 7-08-2012 11:11
POLSKA, TO JEST DZIWNY KRAJ... SKORO TAKIE SĄ KŁOPOTY Z TYMI NIEPEŁNOSPRAWNY, TO ZAKAZAĆ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI I KARAĆ ZA KALECTWO, ZWŁASZCZA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH. KTOŚ CHCE SOBIE UPRAWIAĆ PATOLOGIĘ, TO PROSZĘ BARDZO, ALE U SIEBIE W DOMU, ŻEBY ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO NA TYM NIE CIERPIAŁO. BO DOJDZIE DO TEGO, ŻE p...l ZECHCE MIEĆ PRZYWILEJE Z RACJI SWEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI SEKSUALNEJ. DOŚĆ!! POLSKA DLA NORMALNYCH!!
~doinwalidy 7-08-2012 11:23
Nikt nie twierdzi że inwalidztwo to tylko przywileje. To dramaty życiowe wielu osób, ale korzystają na tym osoby które nie powinny. I to sami inwalidzi powinni w swoich szeregach eliminować patologie i nadużycia. To jest tak jak z lekarzami którzy protestują że mało zarabiają, a wtedy ludzie którzy za sąsiadów mają lekarzy z drogimi samochodami, domami itp. mają gdzieś takie protesty.
~Jeloneczka 7-08-2012 11:37
Jedynie przy marketach są miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych! W całej Jeleniej Górze nie ma miejsc spełniających wymogi dla niepełnosprawnych. Malowanie koperty na miejscu parkingowym jest o kant d**y robić!!! Takie miejsca to tylko dla jelonkowego trolla piszącego przy wciśniętym caps locku ;>
CН.W.D.P. 7-08-2012 12:13
Jeloneczka POSTANOWIŁA, ŻE WZOREM Vikusi z Niemiec WIECEJ TU NIE PRZYJDZIE. :-)
~Iza 7-08-2012 12:35
Po pierwsze, miejsca dla niepełnosprawnych muszą być SZERSZE, a nie są. Jak obok stanie jakaś terenówka, to zapraszam wszystkich do konkurencji pt. "wysiadamy z auta ruchem wężowym, mając jednocześnie ograniczoną sprawność ruchową". A już z wózkiem inwalidzkim to mistrzostwo świata. Po drugie, pod budynkiem sądu na Bankowej faktycznie brakuje choćby jednego miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych. Czyżby Wydział Cywilny nie był instytucją publiczną, w odróżnieniu od Karnego?
~szofer 7-08-2012 13:32
W tamtym tygodni na ryneczku w Cieplicach stoi cinko-cienko z plakietką przyklejoną do szyby ,a tak z ciekawości pytam kierowcę dlaczego sto ina zakazie ,rzecze że żona poszła na zakupy .
~Jeloneczkaa 7-08-2012 14:39
@szofer... nie ośmieszaj się... albo załóż firmę \"zakupy na telefon z dowozem dla niepełnosprawnych\"... :]
~15sqanda 7-08-2012 14:57
ja tam uwazam ze niepełnosprawni w Polsce nie mają się zle i tyle a ze nauczyli siw skomleć to juz inna inszośc
~Jeloneczkaa 7-08-2012 15:47
@15sqanda... obyś w złej godzinie tego nie powiedział/a... :/
~do ERYK 7-08-2012 16:03
Skoro jesteś inwalida z takimi strasznymi dolegliwościami to Ty chłopie nie siadaj do auta bo możesz tylko kłopotów narobić innym. a tak naprawdę to zamiast dawać kartę powinni Tobie zabrać prawo jazdy. Nie ma się co stawiać z takimi dolegliwościami to powinieneś na wózku jeździć.
~kierowcaauta 7-08-2012 16:14
Więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych - TAK ! Osoby zdrowe które zajmuja miejsca KARAĆ - 1000zł. Weryfikacja kart i lepsze zabezpieczenia ich - TAK!
~eni 7-08-2012 18:58
A byli zomowcy też mają karty parkingowe, a zdrowe jak byki, znam takich bo im znajomy pan doktor przedółża wciąż karty i co muzrobicie
~D. 7-08-2012 21:20
Jeszcze 3 lata temu myślałam jak niektórzy z Was. Skoro ktoś może chodzić to niepotrzebny mu przywilej w postaci miejsca parkingowego. Ale potem zdarzył się wypadek i przez kilka miesięcy nie mogłam chodzić ( porażenie) a później poruszałam się o kulach. Do tej pory mam problemy z chodzeniem- nie kuleję, nie stękam ale po kilkunastu metrach ból staje się dokuczliwy. I wierzcie mi, ze takie malutkie udogodnienie to już naprawdę coś. A jeśli ktoś uważa, że osoba niepełnosprawna ma za dużo możemy się zamienić - grosze renty, kosmiczne ceny leków i do tego ból przez który czasem marzysz o śmierci. Uważacie, ze to luksus?
~Znowu... 7-08-2012 23:41
Jak ktoś jest niepełnosprawny - nie powinien jeździć autem! Zresztą, po co im tyle miejsc, jak na 100 000 mieszkańców niepełnosprawnych jest może z 10. Co prawda niepełnosprytnych jest więcej niestety, ale to w końcu Polska i w końcu Jelenia Góra. I niestety za kierownicą też się zdarzają idioci i idiotki. Ale z tymi kopertami na drogach powinni wypieprzać. Banda idiotów. Tyle miejsc się marnuje, a i tak absurdalne kwoty trzeba płacić za parking, szok. Tu w Niemczech stawia się gdzie się chce, mimo, że każdy tu ma szmal, to żaden cioł nie wymyślił, aby za to płacić. Kto powidział, że to jest ICH ziemia?
~Jeloneczkaa 8-08-2012 7:51
Niepełnosprawność różne ma oblicza. Po poście @Znowu... widać, że najgorasza jest niepełnosprawność intelektualna :(
CН.W.D.P. 8-08-2012 10:24
JA CHYBA ZREZYGNUJE Z TEJ CAŁEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI... W DZISIEJSZYCH CZASACH BYCIE KALEKĄ, TO CIĘŻKI KAWAŁEK CHLEBA I NIE OPŁACA SIĘ TAK ŻYĆ. LEPIEJ SIĘ WEZMĘ ZA ROBOTĘ I SE ZAROBIĘ NA PARKING...
CН.W.D.P. 8-08-2012 10:28
I SE BĘDĘ PARKOWAŁ, GDZIE SE BĘDĘ CHCIAŁ!!!!!! A NIE TYLKO TAM, GDZIE MI Z ŁASKI KOPERTĘ NAMALUJĄ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Sołectwa kupują defibrylatory

Wkrótce karkonoski

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most już po remoncie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%