MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Widowisko “Skarb wdowy Schadenfreude” z Legnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 czerwca 2016, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (3.06) o godz. 21.00 na terenie byłej Szkoły Podstawowej nr 7 (przy ul. Okrzei 10) zostanie wystawiony gościnny spektakl plenerowy “Skarb wdowy Schadenfreude” autorstwa Roberta Urbańskiego w reżyserii Lecha Raczaka z muzyką na żywo i piosenkami. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie biletowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30).

Reżyseruje Lech Raczak, legenda polskiego teatru alternatywnego lat 70. i 80., od 14 lat związany z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy, scenografia - Piotr Tetlak, muzyka - Łukasz Matuszyk. Występują aktorzy Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

“Skarb wdowy Schadenfreude” to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie, zwłaszcza że pojawia się wśród nich milicjant Bronek, trzymając w dłoni przydział na pokój w mieszkaniu wdowy. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość?

Po pięćdziesięciu latach w mieście pojawia się wnuczka Bronka, dziennikarka, która próbuje dociec, co tak naprawdę się wtedy zdarzyło. Ale co to znaczy “naprawdę”?…

Spektakl trwa 60 min. bez przerwy. Kasa JCK czynna od wtorku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wystawa pocztówek sportowych w Karpaczu

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%