MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Widowisko o Zmartwychwstaniu w Domu Pogodnej Jesieni

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 marca 2013, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: Manu
Fot. SM
Przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, wczoraj (26. marca), uczniowie jeleniogórskiego Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”, gdzie przedstawili „Opowieść o Zmartwychwstaniu Pańskim”.

Seniorów w świąteczny nastrój wprowadzili właśnie młodzi ludzie. Przygotowali na tę okazję i wystawili pantomimę o stworzeniu świata oraz śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. – Śmiercią na krzyżu Jezus umożliwił nam otrzymanie przebaczenia i ponowne nawiązanie społeczności z Bogiem, zaspokajając tym samym naszą najgłębszą potrzebę – zaznacza pomysłodawca przedstawienia Piotr Grosman.

Nieliczne rekwizyty zyskały tu znaczenie symboliczne, a kostiumy łączyły stylizację ze współczesnym ubiorem. Występujący w tym przedstawieniu uczniowie ćwiczyli poszczególne sceny kilka razy w tygodniu. - Każdy z nas jest bardzo zainteresowany swoją rolą i chce wypaść jak najlepiej – mówi szóstoklasista Cyprian Soroczuk, który w inscenizacji odtwarza postać Chrystusa.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej byli wzruszeni do łez opowieścią o ofierze i odkupieniu, a brawom nie było końca, co świadczy o radości i refleksji. - Dziękujemy z całego serca za bezinteresowny występ – powiedziała dyrektorka „Pogodnej Jesieni” Renata Chmielewska. I jednocześnie podkreśliła jak bardzo ważne jest pielęgnowanie tradycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

W obronie zwierząt

Z Ziemi czerpane...

Finisz remontu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ksawercia 27-03-2013 8:55
Piotrze Grosman! Jezus nie umożliwił nam przebaczeni i łączności z Bogiem. Świat przez tą niepotrzebną nikomu śmierć nie stał się lepszy.Prześledź historię Kościoła i życiorysy papieży, a przekonasz się czemu i komu służyła i służy do dzisiaj historyjka a zmartwychwstaniu Jezusa z Nazaretu.
CН.W.D.P. 27-03-2013 9:56
ksawercia, MYLISZ SIĘ!! JEZUS UMOŻLIWIŁ NAM ŁĄCZNOŚĆ Z BOGIEM, BOWIEM ZMARTWYCHWSTAŁ PO TO, ABY DOSTARCZYĆ LUDZIOM SYSTEM BEZPRZEWODOWEJ ŁĄCZNOŚCI "BLUETOOTH", DZIĘKI KTÓREMU, JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE, MOŻNA ŁĄCZYĆ SIĘ Z NIEBIESKIM...
Jezus 27-03-2013 10:12
Oboje sie mylicie. Wiem jak było, ale nie powiem.
Kamila 27-03-2013 10:33
Oo, Panie "Wierny Tylko" - "rekwizyty zyskały tu znaczenie symboliczne" - czyżby jednak zaczął się Pan przekonywać do symboli? ;-) Mniejsza o to - mimo wszystko słowa uznania dla Pana.
Piipi Jelonkowa 27-03-2013 11:27
..do - [~Kamila ] .. nie mysl o nim ! .. bo *ten niedowiarek sie na pewno przebudzi !! .. jak ten lotr,co wisial na krzyzu obok Jezusa , ktory powiedzial do umierajacego Naszego Pana : - "Pamietaj o mnie,gdy bedziesz w Raju"
~Bezrobotny 27-03-2013 18:35
oto przykład ciemnoty i średniowiecza.
~uuu 28-03-2013 20:27
no tak... ten jak zwykle - zamiast uczyć - wystawia jakieś religijne dyrdymały na koszt świeckiej szoły.
~Do ~ 28-03-2013 21:45
komentarza | ~uuu | No tak... Ten/Ta jak zwykle - zamiast dowiedzieć się, że "ten" był już dawno po pracy gdy "wystawiał jakieś religijne dyrdymały" - okazuje dezaprobatę za pomocą przytyków i sarkazmu.
~ws 1-04-2013 11:24
brawo ! brawo !!!
~do ~Do ~ 2-04-2013 3:20
i dzieci też przygotowywał po pracy? czy w ramach obowiązującego 40-godziinego czasu pracy (tj. w czasie godzin karcianych i kółek)?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odbudują zbiorniki

Strata przy Kilińskiego?  

Utrudnienia drogowe w gminie Podgórzyn

W Karpaczu działo się!

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
490
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%