MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Widowisko duszę kojące

Wiadomości: MYSŁAKOWICE
Wtorek, 4 maja 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: Ania
Fot. Ania
„UNCOMMON PROJECT – recital dla oka, ucha i wewnętrznego ducha” – tak zatytułowany spektakl mieli okazję zobaczyć i wysłuchać wczoraj mieszkańcy Mysłakowic w Gminnym Ośrodku Kultury. Dla publiczności na gitarze zagrał Bartłomiej Drak, a zaśpiewała Katarzyna Maczel.

Pasją Bartłomieja jest nie tylko muzyka. Zajmuje się także fotografią. Kilka lat życia spędził w Dublinie, gdzie grywał w najlepszych klubach jazzowych. Katarzyna Maczel jest absolwentką PWST we Wrocławiu. Widziano ją m.in. na planie seriali: „Warto kochać”, „Pierwsza miłość”, filmie „Środa czwartek rano”.

Publiczność, która zebrała się wczoraj w GOK-u miała więc okazję zobaczyć widowisko, w którego skład wchodziły efekty muzyczne, fotograficzne i teatralne.

Bartłomieja Draka i Katarzynę Maczel początkowo połączyła fotografia. Na początku miała to być tylko sesja zdjęciowa, łącząca w sobie technikę malowania ciała. Później postanowili organizować kolejne.

Powstał pomysł, by oprócz wykonywania zdjęć, zająć się również muzyką. Projekt przewidywał pracę nad istniejącymi utworami jazzowymi. Pod wpływem rozmaitych koncepcji i licznych dyskusji powstały nowe autorskie formy muzyczne, do których muzykę napisał Bartłomiej Drak, a teksty Paweł Matyja – piszą organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zderzenie w Radomierzu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pentur 4-05-2010 13:09
Byłem, widziałem, słyszałem ale chyba wewnętrznego oka, ducha,... mi brakuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Referendum coraz bliżej

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

Doczekają się wiat przystankowych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%