MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Widoczni w akcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2007, 10:37
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Setki najmłodszych z policją i służbami ratunkowymi na zamku Chojnik.

Dawno w sobieszowskich ruinach Chojnika nie było takich tłumów. Na setki młodych jeleniogórzan czekało wiele atrakcji. Zwiedzanie karetki pogotowia czy wędrówka na zamek, to tylko niektóre z nich

W piątek na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego odbyła się akcja prewencyjna „Marsz Edukacyjny”. – Był to finał zimowej akcji „Bądź widoczny” realizowanej od października 2006 do kwietnia 2007 w szkołach na terenie gmin Mysłakowice, Janowice Wielkie i Jeżów Sudecki – mówi Mariusz Synówka z Fundacji „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”.

W trakcie akcji dzieci w wieku 7-9 lat zostały wyposażone w kamizelki odblaskowe, które miały nosić w drodze do i ze szkoły. Te, które nosiły je najsumienniej, w nagrodę wzięły udział w wyciecze na Chojnik połączonej z działaniami prewencyjnymi policji, GOPR-u, KPN oraz załóg pogotowia ratunkowego.

Na miejsce przybyło około 180 dzieci z klas I-III. Uczestnicy, podzieleni na grupy, wchodzili na Chojnik w towarzystwie pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego. Jeszcze przed wejściem, lekarze pogotowia przeszkolili dzieci w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Można było też „zwiedzić” karetkę pogotowia i zapoznać się z jej wyposażeniem.

W trakcie drogi na zamek pracownicy KPN-u opowiadali jak należy zachowywać się w lesie i na terenie Parku. Na Chojniku czekali już ratownicy Górskiego Pogotowia Ratunkowego, którzy opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszania się w górach, technikach stosowanych w ratownictwie górskim i postępowaniu w razie wypadków. Zaprezentowali też sprzęt i ekwipunek stosowany w ratownictwie górskim.

Policja jeleniogórska przygotowała też ciekawe pogadanki na temat bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku, w drodze do i ze szkoły, podczas zabawy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Pogadanka przygotowana została przede wszystkim w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Chcemy zwrócić dzieciom uwagę na wszelkie zagrożenia, sposoby ich unikania i pokazać jak powinny zachować się w konkretnej sytuacji – dodaje sierż. sztab. Danuta Razmysłowicz, specjalista ds. prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Na pamiątkę szkoły otrzymały prezenty w postaci książek ufundowane przez radę powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odkrycia w kościele

Ulica Krakowska gotowa

Powstaje światłowód

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rek 26-05-2007 9:27
Ktoś miał dobry pomysł ! zrobić tym dzieciakom taką frajdę – na dzień dziecka.Popieram takie akcje .
~Emeryt 26-05-2007 23:07
Żeby jeszcze na drodze taka miła Policja była i czasem pouczenie na 40–stce zastosowała, zamiast 200 talarów i 6pkt.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pustostan po premierze

Senator zachęca do głosowania na maszty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Synoptycy: spodziewane ulewy

Rok Anioła?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
186
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%