MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Widnokres Festiwal już niedługo

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 listopada 2013, 6:47
Aktualizacja: 6:49
Autor: Manu
Fot. BM
W nadchodzący piątek i sobotę (15 i 16 listopada) w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach odbędzie się Przegląd Twórczości Osób Niewidomych i Niedowidzących – Widnokres Festiwal 2013.

W festiwalu (dawnym Jarmarku Kulturalnym) wezmą udział osoby słabowidzące i niewidzące z całej Polski. Organizatorem Widnokres Festiwal 2013 jest Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych „Widnokrąg”, a dyrektor artystyczny imprezy to Leszek Kopeć - poeta, muzyk, radiowiec od lat związany z Wrocławiem.

W piątek (15 listopada), po uroczystym otwarciu festiwalu i przesłuchaniu konkursowym (godz. 11.00-13.30) oraz konkursie (godz. 16.15-18.30), o godz. 20.00 wystąpi Iwona Zięba, laureatka ostatniej edycji festiwalu oraz Aldona Struzik, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, w monodramie „Daisy – błękitna tożsamość” poświęconym księżnej Daisy von Pless. Aldona Struzik w filmie dokumentalnym „Daisy. Wspomnienie minionego świata”, zrealizowanym przez TVP Wrocław i Ośrodek Kultury i Sztuki w ramach cyklu Dolny Śląsk Pełen Historii, zagrała Dolly, opiekunkę tytułowej bohaterki.

W sobotę (16 listopada) o godz. 12.00 odbędzie się koncert galowy, podczas którego poznamy laureatów Widnokres Festiwal 2013.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.widnokrag.org

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szklane orzeźwienie

PiS apeluje do mieszkańców

Kruszwicka z wykonawcą!

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Dużo drożej za śmieci

Co z tym SOR–em?

O świetlicy mogą pomarzyć?

Kto dyrektorem teatru?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
872
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%