MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Widmo strajku coraz dalej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2007, 14:41
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Podwyżka dla pracowników Miejskiego Zakładu Komunkacyjnego ma oddalić groźbę przerwania pracy przez kierowców przewoźnika.

To skutek ostatnich negocjacji toczonych między dyrekcją MZK a związkowacami, którzy od kilku tygodni domagali się zwiększenia zarobków o około 300 złotych. Ich zdaniem dotychczasowe pensje (około 1300 złotych na rękę to za mało.

– W wyniku negocjacji dwóch organizacji związkowych działających w MZK oraz dyrekcji w dniu 12.03.2007 r. ustalono, że strona związkowa oczekuje uzyskania łącznej kwoty podwyżki płac w wysokości 150 zł/etat. Powyższe ustalenia stanowią wyciąg z protokołu ze spotkania dotyczącego negocjacji w sprawie sporu zbiorowego – poinformował Robert Moskwa, zastępca kierownika ds. marketingu.

Z naszych informacji wynika, że podwyżka nie zostanie wypłacona jednorazowo. Część pieniędzy ma zostać doliczona do pensji niebawem, na resztę trzeba będzie poczekać do czerwca.

Realizację drugiego żądania grożących strajkiem, czyli przywróconenie biletów wolnej jazdy MZK dla rodzin pracowników, zależy od stosownej uchwały rady miejskiej, która ustala taryfę opłat oraz przysługujące ulgi.
– Jeśli więc rada nada takie uprawnienia stosowną uchwałą to staną się one z mocy prawa obowiązujące – dodał R. Moskwa

Przypomnijmy, że pasażerowie jeszcze tylko do 1 kwietnia jeżdżą kupując bilety po starych cenach. Od 2 kwietnia (poniedziałek) zaczyna obowiązywać przegłosowana niedawno przez radę miejską podwyżka. Cana biletu normalnego wzrasta o 4 grosze i będzie wynosiła 2 złote 24 grosze.
Jelenia Góra będzie przez to najdroższym miastem w Polsce, jeśli chodzi o ceny biletów komunikacji miejskiej.

Za nieścisłości podane w poprzednim tekście MZK przepraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

W sierpniu zarejestruj jacht

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~PASAZER 23-03-2007 9:42
MY PAZEROWIE TEZ ZADAJA NISZYCH CEN BILETOW LEPSZYCH AUTOBUSOW ORAZ KULTURYKIEROWCOW DO PASZEROW I WISDANIE NIETYLKO PRZEDNIMI DRZWIAMI
~Godzilla 23-03-2007 9:50
Najdroższe bilety?W Jeleniej Górze wszystko jest najdroższe tylko nie wypłaty dla pracowników fizycznych.Jelenia Góra jest miastem turystycznym-rozumiem,ale nie mogę zrozumieć naszych turystycznych wynagrodzeń.'Dotyczy to wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.Najlepszym wybiegiem Urzędu Miasta jest ukaranie jej mieszkańców podeyżkami zwalając winę na dociekających swoich praw,chcąc nastawić wrogo mieszkańców miasta do tych ludzi.Sami zaś czują się bez winy.
~jaaaa 23-03-2007 9:59
kierowcy moga chciec a my nie??!!to jest skandal. bilety i tak sa drogie. moja mama codzien chodzi do pracy do jeleniej na pieszo bo nie stac ja na bilet a one jeszcze maja podrożec??!! skandal.
~2075 23-03-2007 11:58
To wszystko jest związane z brakiem konkurenta dla miejskiego przewoźnika. MZK jest niczym tepsa. Dlatego, ze jest jedynym przewoźnikiem w mieście, rządzi się jak chce, taboru nie wymienia, tylko łata ciągle jeden i ten sam. Ponadto mamy bardzo pomyslowych radnych - 2,24 za jednorazówkę normalną. Brawo !!! Proponuję zmienić tę cenę na: 2,29 - ot, ludzie pomyślą, że to promocja ;) Poza tym wzrasta niebezpiecznie zjawisko niemiłych kierowców - burakowozów. Widzę, jak traktuje się osoby przyjezdne, a także te które chcą wysiąść pierwszymi drzwiamni, bo z tyłu jest tłok i się nie przecisną. MZK trzeba sprywatyzować. To jedyne słuszne rozwiązanie. Wpuścić do miasta przewoźników typu Connex vs ITS Michalczewski. Zrobić z tym porządek. A my mieszkańcy nie będziemy dopłacać do bankruta, który lada dzień padnie.
~dd 23-03-2007 12:00
Niestety kilku kierowcom pensje powinne być zmniejszone.Najczęściej dotyczy to nie zatrzymywania się autobusu Nr 0 na przystanku pod szkołą (dworzec PKS.Stojąca grupa młodzieży pod drzwiami nie jest argumentem do zatrzymania. Muszą zadzwonić "dzwoneczkiem".Pan Kierownik autobusu tylko to respektuje. Żałosne
~cebulka 23-03-2007 12:09
Mogę zrozumieć, że koszty zakładowe MZK wzrastają ALE W TYCH WSZYSTKICH 'PRZEPYCHANKACH" KTOŚ ZAPOMNIAŁ O ZWYKŁYCH KLIENTACH.NIE CHCE BYĆ "złym prorokiem" ale komunikacji miejskiej się urwie bo pewnie nasze społeczeństwo wzorem Holendrów przesiądzie się na rowery-Będzie to korzystne zarówno dla zdrowia potencjalnych klientów MZK jak i środowiska ALE DLA MZK NIE !!!
~jeszcze jeleniogórzanka... 23-03-2007 12:43
Ja się pytam czy to jakiś kawał z okazji 1 kwietnia?! jeden z najgorszych mzk w Polsce ma mieć najdroższe bilety?! chyba zacznę prowadzić zdrowy tryb życia i chodzić piechotą...
~CX 23-03-2007 13:09
Z jakiej paki mzk-owcy żądają podwyżki?? że jeżdżą jak chcą, na przystankach się zatrzymują się "wedle uznania" i na każdym kroku olewają pasażerów chcących wysiąść z autobusu. Skandal do kwadratu. I za to wszystko my pasażerowie mamy dopłacać???
~"gratulacje" 23-03-2007 13:13
najdroższe bilety, dzadowskie autobusy i jeszcze wyliczają któymi drzwiami można wsiadać? no no gratuluję inteligencji zarządającym jeleniogórskim MPK... a swoja drogą to za te drzwi to można by chyba podać MPK do sądu???
~Do"gratulacje" 23-03-2007 13:56
Wsiada sie tylko przednimi drzwiami - i jest to bardzo inteligentny sposob na"gapowiczow".
~rat 23-03-2007 14:50
1300 !?! wolne żarty, sąsiad pracował w MZK i emerytury ma około 2tys. a bilety wolnej jazdy dla a rodziny to już po prostu bezczelność! ja w takim razie jako mieszkaniec Jeleniej Góry, a zatem współwłaściciel MZK żądam dla siebie darmowych biletów!
~2075 23-03-2007 14:51
Wsiada sie tylko przednimi drzwiami - i jest to bardzo inteligentny sposob na"gapowiczow". == tak, pod warunkiem, że kierowca jest miły i uprzejmy, oraz, że częstotliwośc kursowania autobusów wzrosłaby. Jestem za tym, żeby jeździło więcej autobusów mniejszych, ale przynajmniej rozkład byłby bardziej przemyślany i dogodniejszy dla pasażerów
~lek 23-03-2007 15:28
Bzdura.Co z tego że wsiada się pierwszymi drzwiami z biletem "w zębach".Kierowca nie jest w stanie sprawdzić czy ten bitet jest aktualny, czy też jest to byle jaki skasowany wcześniej.Kierowca ma chyba co innego do zrobienia. Przede wszyskim ruch na drodze i zatrzymawanie siE na przystankach powinny być na jego uwadze, a nie bilety.Od biletów są kontrolerzy (powinni być) a może i kary za "gapiostwo" troszkę wyższe.
~Alek 23-03-2007 17:19
Podwyżkę wypłacą jak osiągną dochód z drożejącyh biletów miesięcznych od maja niech pasażerowie strajkują i do autobusów nie wsiadają. Może tak inspekcja ruchu drogowego by się przyjrzała tym autobusom ponoć półowa z nich to antyki, a na część czeka złom. Gdzie konkurencja dla MZK?
~jeszcze mieszkanka tego miasta 23-03-2007 17:29
dajcie ludzie spokoj,z ta podwyzka biletow to juz przegiecie,a kierowcy to wymagania maja naprawde wygorowane...jakis czas temu bylam w Walbrzychu i tam non stop jezdza busy i bilety sa o polowe tansze,nie mowiac wygodzie i komforcie,nie wspomne juz o Wroclawiu,bo tam nie ma porownania z Jelenia...1300 na reke to i tak duzo,majac na uwadze kulture niektorych kierowcow,a raczej jej brak,a zadania o darmowych biletach dla rodzin....brak slow...
~pazsazer 23-03-2007 18:23
i co tam ma byc?? my placimy tyle z bilety a co z autobusami?? ich stan czasen jeste skondaliczyn!!!!!! ja drozsze bilety to rozumiem ze bedzie lepiej w banach tak?? bo mi sie jakos nie chce wiezyc!!!!!!!!!!111
~SEBA 23-03-2007 18:39
ŻĄDAM PODWYŻKI-W RAMACH STRAJKU NIE BĘDĘ ODWIEDZAŁ JELONKI;) żartowałem
~badyl17 23-03-2007 20:17
To że z dnia na dzień ceny paliw skaczą po 10 gr w górę Wam nie przeszkadza, ale to, że w wyniku Uchwały Rady Miejskiej cena biletu jednorazowego normalnego raz w roku została podniesiona o 4 grosze to wielka afera. Za ceny biletów i za zakup autobusów odpowiada Rada Miejska a nie będący zakładem budżetowym MZK. Gdyby MZK mogło działać samodzielnie tak jak PKS "TOUR" Jelenia Góra sytuacja na pewno byłaby o wiele lepsza. Prywatyzacja niczego nie rozwiąże - o cenach i kształcie komunikacji w dalszym ciągu decydować będzie Rada Miejska organizując przetargi na obsługę linii - i wtedy dopiero będzie super.
~J A 23-03-2007 20:48
to skandal Jelenia Góra ma najdroższe ceny biletów w Polsce to nienormalne!!! Ale jesli ceny biletów miesiecznych mają być podwyższone to powinien być podwyższony standart jazdy autobusem... i kierowcy powinni być bardziej uprzejmi i wyrozumiali a przede wszystkim powinni umieć jeździć autobusem!!! Kto to słyszał żeby kierowca widząc jak starsza pani biegnie do autobusu zamknąć jej drzwi przed nosem i odjechać...? (byłam świadkiem takiego zdarzenia ) albo gdy kierowca widzi ze na przystanku jest dużo osób wsiadających to powinienotworzyć wszystki drzwi a nie tylko przednie żeby on mógł sprawdzić bilety a tak naprawde nie sprawdza tylko rozmawia przez telefon...!!! a kto to słyszał zeby tak stare autobusy jeździły..! kupiono nowe autobusy. kupcie ich wiecej bo te stare to tragedia nie dość że sie sypią, gdy sie stoi to można sobie przy okazji polatać po autobusie... płacąc wiecej za bilety wymaga sie wiekszej wyrozumiałości i zyczliwosci..!!!
~ania 23-03-2007 22:05
TO JEST CHORE KIEROWCY SA ZLOSLIWY ILEKROC do biegnie pasazer do autobusu to szybko kierowca zamyka drzwi przed nosem
~lolek 24-03-2007 8:50
te autobusy to dóry złomu na kołach inspekcja niesprawdza ichbo strach wejś pod taki złom z którego cieknie olej cały zakład to jest ostoja komunistyczna w której nic sie nie zmienia autobusy kursują tabunami 3-4 w jedną strone a póżniej nic długo niema zanim następny przyjedzie dzwonki super sprawa tylko kierowcy żeby wszyscy tego wymagali atak to sam człowiek niewie czy go kierowca nieopierniczy zato że dzwoni a te stare autobusy to porażka zimne głośne jakby z muzeum techniki wyjechały kierownictwo mzk kupi pare nowych i kaze sie cieszyc pasażerom tylko niewiadomo z czego to co wszędzie jest standartem to w tej instytucji jest nowością trzeba by to kierownictwo łącznie z dyrektorem wymieni na bardziej współczesne żeby umieli zawalczy o klienta a nie go odstraszac kumulacją cen biletów na które niesta części mieszkańców Jeleniej Góry jest to poprostu żałosna prawda o zarządzie mzk ze trzeba go wymienic zanim ta firma padnie a kierowcy mają racje bo za takie grosze utrzymac rodzine to sie nieda niech im dyrekcja troche da bo ma aż za nadto bo jeżdz autami zamiast autobusami i nawet niwie dyrekcja jak częsc z tych autobusów wygląda wtyd i chanba za tą dyrekcje a urząd miasta też powinien sie pożądnie zastanowi co z tym fantem zrobic a nie bilety windowac do góry swymi uchwałami chyba ze tya dyrekcja i rada miasta w jednej ławce komunistycznej sie uczyli to bedzie tak dalej
~Pasażerka MZK 25-03-2007 10:50
Zlikwidować pół biurowca, a płace podzielić na kierowców. I jeszcze zostanie!!!!!!!!!!!!
~jak wszystko 25-03-2007 11:15
Normalne przecież wszystko drożeje wcześniej ktoś napisał o drożejącej benzynie i miał racje. A wy chcecie za darmo dupska wozić???????????!!!!!!!!!!!
~Zenon Krawężnik 28-03-2007 21:34
Dziękuję TEJO!!SŁOWNY FACET

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Rozmowy o Kowarach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%