Widmo spadku zagląda coraz głębiej w oczy KPR–u

Wiadomości: Superliga
Poniedziałek, 2 maja 2016, 12:09
Aktualizacja: 12:18
Piłkarki ręczne KPR–u Jelenia Góra przegrały niezwykle ważny w kontekście utrzymania na parkietach PGNiG Superligi mecz w Kościerzynie. Jeleniogórzanki uległy Kaszubkom 26:30 i spadły na ostatnią pozycję w tabeli fazy play–out. UKS PCM Kościerzyna odskoczył na dwie kolejki przed końcem sezonu na dwa punkty.

Do przerwy nic nie zanosiło problemów, jakie pojawiły się na początku drugiej odsłony. Po 30 minutach gry nasze zawodniczki prowadziły różnicą dwóch trafień - 15:13. W 34. minucie spotkania było jeszcze 17:15 dl KPR-u, ale później jeleniogórzanki zupełnie stanęły, a dziewięć goli z rzędu zanotowały gospodynie wychodząc na prowadzenie 24:17. Miejscowe nie roztrwoniły przewagi wygrywając ostatecznie 30:26.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 30:26 (13:15)

UKS: Brzezińska, Liskowska - Borysławska 8, Górna 6, Mokrzka 5, Jakubowska 3, Żukowska 3, Belter 2, Wójcik 2, Ziółkowska 1

KPR: Hoffman, Demiańczuk - Załoga 7, M.Mączka 4, A.Mączka 4, Uzar 2, Bielecka 1, Michalak 1, Bilenia 1, Winiarska 1