Czytających: 11081

II liga koszykarek: Wichośki odjechały w drugiej części meczu

Niedziela, 12 listopada 2017, 16:52
Aktualizacja: 16:56
Zwycięstwem koszykarek KS Wichoś Jelenia Góra zakończył się mecz II ligi przeciwko Maximusowi Kąty Wrocławskie. To drugi triumf jeleniogórzanek w tym sezonie.

Na trudny wyjazdowy mecz z Maksimusem Kąty Wrocławskie koszykarki KS Wichoś pojechały bez chorej Oli Lorenz. Wichoś rozpoczął w składzie: Kuduk, Łozowiecka, Paradowska, Klementowska, Prokop. Początek meczu należał do bardzo zdeterminowanych gospodyń, które przed sezonem zostały wzmocnione kilkoma zawodniczkami z innych klubów. Gdy w 13. minucie przegrywaliśmy 13:23 mało kto przypuszczał, że miejscowe zawodniczki przegrają ten ważny mecz. Agresywna obrona rywalek przynosiła skutek. W drugiej kwarcie nasze koszykarki za sprawą Moniki Paradowskiej i bardzo dobrze grającej Marty Klementowskiej wyrównały grę. Bardzo trudne zadanie spoczywało na 17-letniej Jagodzie Kuduk, która dwoiła się i troiła w grze obronnej zatrzymując blokami atak za atakiem. Mimo wygranej kwarty do przerwy prowadziły "Maksimuski" 32:26.

W przerwie meczu trenerzy jeleniogórscy zachęcali zawodniczki do jeszcze bardziej aktywnej obrony. I tak też się stało.
W dwóch kolejnych kwartach miejscowe zdobyły odpowiednio 7 i 9 punktów, w czym wielka zasługa Natalii Kopiec, Moniki Paradowskiej, Marty Klementowskiej, Sandry Lewkowicz i znakomicie broniącej Jagody Kuduk, która praktycznie wyłączyła z gry wysokie zawodniczki gospodyń. W czwartej kwarcie miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia, nie kryjąc podziwu dla naszych zawodniczek, które tę część wygrały aż 27:9! Klementowska znakomicie rozgrywając piłkę raz za razem trafiała niemal z każdej pozycji, bardzo dobry mecz rozegrały Paradowska, Lewkowicz, Kopiec i Kuduk.

GOKiS Maksimus Kąty Wr. - KS Wichoś Jelenia Góra 48:65 (16:9, 16:17, 7:12, 9:27)

Punkty: Marta Klementowska 16 (2x3), Sandra Lewkowicz 16 (3x3), Monika Paradowska 16 (1x3), Natalia Kopiec 12 (1x3), Aleksandra Prokop 3, Jagoda Kuduk 1, Angelika Stefan 1, Joanna Żuczkowska, Marika Kowalczyk, Wiktoria Łozowiecka.

Było to drugie zwycięstwo KS Wichoś w II lidze. Przypomnijmy, że na inauguracje rozgrywek nasze koszykarki pokonały IKS Ślęzę Betard Wrocław 58:55