Wichoś wygrywa z Ostrovią

Wiadomości: II-liga koszykarek
Niedziela, 16 lutego 2014, 0:04
Aktualizacja: 0:06
Ciekawy mecz oglądali widzowie zebrani w sobotnie popołudnie w hali przy ul. Moniuszki. Odmieniony zespół "Wichosiek" już z Natalią Owsiańską, która po rocznej przerwie wróciła na parkiet, po bardzo ładnym i zaciętym meczu w rozgrywkach II–ligi koszykarek pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 74:64.

Jeleniogórzanki swój sukces zawdzięczają bardzo dobrej defensywie w drugiej kwarcie meczu, kiedy to zaskoczyły ostrowianki zmiennym systemem obrony przechwytując wiele piłek. Bardzo dobrą partię rozegrała Joanna Pawlukiewicz, która trafiała niemalże z każdej pozycji. Widać było, że duet Pawlukiewicz-Owsiańska nadawał ton grze podkoszowej jeleniogórzanek, a zawodniczki te współpracowały wzorcowo w ataku i w obronie. Podobała się również gra zawodniczek obwodowych Moniki Dźwilewskiej, Żanety Sojki i Magdy Dźwilewskiej.

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale niepokoi mnie niefrasobliwość mojego zespołu zaprezentowana w ostatniej kwarcie meczu - podsumował mecz trener Rafał Sroka.

Wichoś Jelenia Góra – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 74:64 (10:15, 27:5, 17:16, 20:28)

Wichoś: Joanna Pawlukiewicz 31, Monika Dźwilewska 13, Magdalena Dźwilewska 11, Natalia Owsiańska 11, Żaneta Sojka 8