Zalogowanych: 10

II-liga koszykarek: Wichoś nadal bez wygranej

Poniedziałek, 5 listopada 2012, 0:17
Aktualizacja: Wtorek, 6 listopada 2012, 0:03
W niedzielnym meczu II–ligi koszykarek Wichoś Jelenia Góra nie sprostał MUKS–owi Poznań, którego dzień wcześniej pokonały podopieczne trenera Gadzimskiego. Poznanianki wygrały w sali SP 11 przy ul. Moniuszki 64:51.

Skazywane przed meczem na porażkę koszykarki Wichosia nie sprzedały tanio skóry, podopieczne trenera Sroki przez 25 minut dzielnie walczyły o pierwsze ligowe zwycięstwo. Od początku spotkania toczyła się wyrównana walka, po pierwszej kwarcie jeleniogórzanki przegrywały 14:15, ale na 3 minuty przed przerwą prowadziły już 27:21. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych, które zdołały doprowadzić do remisu po 27.

Po zmianie stron przez ponad dwie minuty żadna z ekip nie była w stanie zmienić rezultatu, kosz odczarowała najskuteczniejsza zawodniczka Wichosia, Pawlukiewicz. Chwilę później jeleniogórzanki prowadziły już 35:30 i był to przełomowy moment meczu. Kolejnych 15 "oczek" dopisały do swojego konta poznanianki wykorzystując nieskuteczność gospodyń w rzutach za 3 pkt. Podłamane jeleniogórzanki gubiły się, wyraźnie przegrywając trzecią kwartę 10:21. W decydującej "ćwiartce" podopieczne trenera Brodzińskiego dzięki wyśmienitej postawie Olszewskiej osiągnęły nawet 18 punktów przewagi, więc w końcówce pojawiły się zawodniczki, które rzadko dostają szansę, dzięki czemu Wichoś odrobił nieco strat przegrywając ostatecznie 51:64. Czwarta porażka w czwartym meczu sprawia, że podopieczne trenera Rafała Sroki nadal okupują przedostatnią pozycję w tabeli plasując się wyżej jedynie od nowicjuszek z Kątów Wrocławskich, które zbierają srogie lekcje koszykówki m.in. od Karkonoszy.

Po meczu powiedzieli:

Rafał Sroka (trener Wichosia): - Do przerwy realizowaliśmy założenia taktyczne, szkoda błędów pod koniec drugiej kwarty, bo one spowodowały, że rywal doskoczył do nas. W drugiej połowie bardzo duże znaczenie miało czwarte przewinienie Agnieszki Balsam w trzeciej kwarcie, zmienniczki nie były w stanie zastąpić jej pod koszem. Mamy zespół młody, rozwijający się, perspektywiczny, któremu potrzebny jest czas i spokój. Nie mamy w tym roku żadnych celów, tylko praca, praca i jeszcze raz praca.

Maciej Brodziński (trener MUKS-u): - Możemy być zadowoleni z tego meczu, dziewczyny potrzebowały tego zwycięstwa na przełamanie w lidze. To jest młody zespół, każdy dobry mecz to są kolejne zebrane doświadczenia, które mam nadzieję będą procentowały również w rozgrywkach młodzieżowych. Widać było zmęczenie (po sobotnim meczu z Karkonoszami - przyp.), dziewczyny nie były świeże na boisku, ale dały radę. Porównując dwa zespoły z Jeleniej Góry myślę, że nie ma między nimi dużej różnicy.

Wichoś Jelenia Góra - MUKS Poznań 51:64 (14:15, 13:12, 10:21, 14:16)

Wichoś: Pawlukiewicz 23, Sojka 9, Balsam 8, Jaworowska 7, Fredziak 2, Klementowska 2, Owsiańska, Mochól, Polis.

MUKS: Olszewska 15, Klatt 9, Siemienas 9, Gertchen 8, Ciemniejewska 7, Urbaniak 6, Burandt 6, A.Łuczak 4, Nawrocka, Disterheft, Żero