MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Wiceprezydent Europejskich Regionów Granicznych z Karpacza

Wiadomości: REGION
Wtorek, 26 października 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki oraz znany fotografik Zbigniew Kulik został wybrany na wiceprezydenta tej międzynarodowej organizacji Europejskich Regionów Granicznych. Prezydentem został Karl–Heinz Lambert, który jest premierem rządu krajowego w Belgii.

Wielkim sukcesem zakończyło się dla Zbigniewa Kulika, reprezentującego Euroregion „Nysa” i pozostałe polskie Euroregiony, Walne Zgromadzenie Członków Asocjacji Europejskich Regionów Granicznych w Dudalk w Irlandii.

Tegoroczne wybory były bardzo ważne, bowiem w roku przyszłym ta europejska organizacja obchodzić będzie jubileusz swojego 40-lecia. Zrzesza ona dzisiaj ponad 200 członków ze wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz z krajów graniczących, w tym również i z Rosji.

W tegorocznym zgromadzeniu uczestniczyło wielu prominentnych polityków europejskich, w tym również J. Hahn , będący komisarzem Unii Europejskiej, który jest odpowiedzialny za politykę regionalną. Główny temat poruszany na tegorocznej konferencji, w której wzięli udział zarówno samorządowcy jak i politycy, dotyczy: „Terytorialnej koegzystencji w scenariuszu pokryzysowym”.

Warto zaznaczyć, że euroregion „Nysa” jest pierwszym polskim euroregionem, a także pierwszym z Europy Centralnej i Wschodniej, który wstąpił do Asocjacji Europejskich Regionów Granicznych. Od samego początku nasz kraj będzie reprezentował Zbigniew Kulik, będący członkiem prezydium przez ostatnie osiem kadencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

O bezpieczeństwie

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Janek 128 26-10-2010 11:23
Gratuluję Panie Zbigniewie!
~ 26-10-2010 14:08
DOLNOŚLĄZAK. Warto zapamiętać organizację i personę. Gratulacje!!! Trochę ciężkostrawny jest temat konferencji "Terytorialna koegzystencja w scenariuszu pokryzysowym".
~uuu 26-10-2010 16:53
ale tekst jest nieskładny.... pani Agrafko postaraj sie!
~Ona! 26-10-2010 21:14
Czy mamy w naszym regionie osobę, która pełni podobną rolę w organizacji międzynarodowej? Jeżeli kto to wie niech napisze!
~ 27-10-2010 10:51
ad.~Ona z 21:14. Bezpośrednio w organizacji międzynarodowej to chyba nie. Ale jest w Kotlinie Jeleniogórskiej osoba pozytywnie zakręcona, która współpracuje z międzynarodowymi organizacjami, absolwent historii sztuki, któremu nieobca jest dolnośląska urbanistyka i architektura. Jest to pan Krzysztof Korzeń współtwórca Doliny Pałaców i Ogrodów, dyrektor Parku Kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej. Między innymi staraniem tego faceta stworzono - w Kotlinie - wspaniały produkt turystyczny. Pan Korzeń ma doskonałą wiedzę nt. programu rozwoju Kotliny Jeleniogórskiej /jej części/ w kontekscie opracowania prof. Tadeusza Borysa z AE w JG. DOLNOŚLĄZAK.
~Mm 27-10-2010 14:51
Dobrze, że są takie osoby!!! Tak trzymać! Ale żeby tak trzymać trzeba mieć wiedzę, doświadczenie i umiejętności!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

Uroczyste posiedzenie

Co z szubienicą?

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%