MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Wiara bez zabawy jest martwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 23 czerwca 2008, 7:54
Aktualizacja: 8:02
Autor: TEJO
Fot. Tomasz
Nie tylko przy ołtarzu można się modlić. Kapłani jeleniogórskich parafii coraz częściej zapraszają swoje owieczki na festyny. Dobra rozrywka to też swoisty uczynek miłosierdzia.

– Wiara bez uczynków jest martwa – te słowa św. Jakuba nabierają szczególnego znaczenia w kontekście współczesnym, kiedy przyziemne sprawy często na dalszy plan spychają modlitwę i uczestnictwo w życiu Kościoła. Ale przecież nikt nie zabrania zabawy. Wiedzą o tym proboszczowie, którzy – aby scalić swoich parafian – proponują im koncerty, pieczone kiełbaski, mecze i inne rozrywki, rzadko kojarzone z podniosłą atmosferą świątyni.

To coraz częstsza metoda dotarcia do ludzi, którzy od Kościoła się oddalają. – Trzeba pokazać, że my też jesteśmy z krwi i kości. Też lubimy się pobawić, a zabawa to przecież doskonała edukacja, i to nie tylko młodych – usłyszeliśmy od jednego z kapłanów. Przy okazji to możliwość dowartościowania tych, którzy zbłądzili. A poprzez festyn jest możliwość pokazania, że Pan Bóg kocha wszystkich ludzi. Dlatego na scenie występują aresztanci przebrani za legendarne postaci, a podczas aukcji licytowane są dzieła wykonane przez osadzonych w celach.

Festyn to także okazja do zbiórki pieniędzy na szczytne cele: choćby na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin. Tak było podczas niedzielnego festynu w parafii św. Wojciecha na Zabobrzu, w którym uczestniczyło kilkuset wiernych z największego osiedla w mieście.

Za zdjęcia dziękujemy panu Tomaszowi z Zabobrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Utrudnienia na trasach rowerowych

Komentarze (8) Dodaj komentarz

piipi 23-06-2008 10:02
...~Bog dal nam zycie,a zycie to radosc !!
~ja 23-06-2008 10:51
duże brawa dla organizatorów festynu. To była rewelacyjna zabawa dla dzieci i dorosłych. Brawo Księża!!!!!!!!
zloty666 23-06-2008 12:14
No nareszcie księża zaczynają rozumieć, że dziś można dotrzeć do młodzieży i dzieci przez zabawę, festyny, imprezy. Wiara, to nie tylko co-niedzielna msza i co-wieczorna modlitwa . . .
nol_ 23-06-2008 12:39
Taka zabawna historia jak robiłem fotki. Dziewczynka wolontariuszka miała narysowane na rękach symbole pająka i skrót PNZ. Zrobiłem fotkę. Po chwili podeszła z koleżankami i stanowczo zażądali usunięcia zdjęcia :-) Nie mam pojęcia co te tatuaże oznaczają. Może coś religijnego ? Link do fotki ( nie wiem czy się nadaje ale może redakcja przepuści ) : http://tinyurl.com/6etanq
~piter 23-06-2008 14:19
Piknik rewelacja szkoda ze tylko raz w roku bylo naprawde supr wielkie brawa dla ksiezy za super organizacje i ze nie bylo piwska Jedzonko rewelacja ciasta przepyszne zabawy dla dzieci i doroslych super i ten zbozny cel naprawde super Dziekuje ksiezom za cos takiego
~kizys 23-06-2008 20:34
Bardzo ładne zdjęcia i tyle - może za dużo portretów, bo taka foto-portret-session się zrobiła ;)
piipi 23-06-2008 22:21
..do - [nol_..]..~Mysle,ze trafiles na Mloda Dame,a ktora lubi miec swoje tajemnice.~PNZ za moich czasow oznaczalo:Przyjaciolka na zawsze.
~female 23-06-2008 22:35
Zabawa była przednia!! Niskie ukłony dla organizatorów i...do następnego festynu ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Projekt Kom(m)ando

Doczekają się ronda

Nietypowy finał Ligi Rocka

Maseczki... pamiątką?

Dary Lasu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%