MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Wiało nudą

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 października 2007, 0:00
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Debata lokalnych kandydatów: politycy przybyli, wyborców brakowało.

Przedwyborcza debata „Masz głos, masz wybór” nie cieszyła się powodzeniem wśród jeleniogórzan. Podczas piątkowego spotkania, sala widowiskowa w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej świeciła pustkami.

Kandydaci ubiegający się o fotel posła lub senatora – Marcin Zawiła i Tomasz Misiak (PO), Tadeusz Lewandowski i Józef Zabrzański (PiS), Roman Kuty (PSL), Józef Kusiak i Paweł Domagała (LiD), Kazimierz Klimek (bezpartyjny), Zbigniew Woźny i Jerzy Liber (LPR) – mieli okazję zaprezentować swoje wyborcze plany ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ziemi jeleniogórskiej.

Odpowiadali też na pytania przygotowane przez organizatorów i zadawane przez mieszkańców. Dotyczyły m.in. problemu prowincjonalizacji Jeleniej Góry, osób niepełnosprawnych, kwestii mecenatu państwa nad sportem i kulturą.

„Masz głos, masz wybór” to akcja zorganizowana przez jeleniogórskie organizacje pozarządowe we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego, Stowarzyszeniem Szkoły Liderów. Celem akcji jest wzmocnienie publicznej debaty o lokalnych problemach z udziałem mieszkańców i władz samorządowych oraz budzenie poczucia współodpowiedzialności – zarówno władz, jak i mieszkańców – za losy gminy. Działaniom prowadzonym lokalnie towarzyszy ogólnopolska kampania w mediach, przypominająca wyborcom, że mija rok od czasu wyborów i warto zainteresować się, co udało się nowo wybranym władzom zrobić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest gdzie chodzić – konkurs

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~Paweł 12-10-2007 21:19
A czy ktoś widział, słyszał coś o tej debacie wcześniej?? Jakieś plakaty albo jakąś reklamę tej debaty? Coś w tym stylu. Ja nic o niej nie wiedziałem i podejrzewam większość też nie. Pozdr
~Fan Klimka 12-10-2007 21:23
A Kaziu się wypowiadał? Nie miał tym razem przerostu formy nad treścią?
~Mietek_Lewar 12-10-2007 21:24
Buhahahahah ludzi na widowni jak mrówek w mrowisku wiele .... :D:D:D
~Akt 12-10-2007 21:49
Panie Liber czemu tak mało słychać o Twojej,zresztą porządnej kandydaturze UPR?!
~won 12-10-2007 21:51
Rawski na prezydenta!!! Oszołomstwo przecież zawsze wygrywa!
~kazimierzp 12-10-2007 21:59
Z reguły bywam na takich debatach, ale tym razem stwierdziłem, że sprawy rodzinne sa ważniejsze! I tak wiem na kogo zagłosuję, robię to zresztą od 15 lat – na Marcina Zawiłę! Jest z Jeleniej Góry, ma duże szanse dostania się do Sejmu i wiem (bo Go dobrze znam), że wstydu nam w żadnym przypadku nie przyniesie!!! Co do senatu? Chyba na nikogo, no może na jednego!?! Tyle, że on jest z innego miasta!;–(
~uczestnik 12-10-2007 22:06
Przypuszczam,że nagłośnienie w mediach,dużo wydarzeń w J.G, w regionie i pogoda–przyczyniły się ze wiało NUDĄ––––chyba zagłosuję na Marcina i na ? ? ?...?
~wres 12-10-2007 22:09
Panu Józefowi K to my już dziękujemy
~olek 13-10-2007 0:00
Na Jelonce jakoś informacja była. warto też czasami przejść przez miasto – na Bankowej plakaty wisiały. ale może niektórzy czekają aż z zaproszeniem zapukają do jego drzwi...
~Iza 13-10-2007 0:19
A po co było tam iść? Wysłuchać kolejnego chrzanienia o niczym? Bo tylko na tyle stać naszych lokalnych polityków. Konkret to prezentuje soba tylko Zawiła – budynek biblioteki widać? Drogę na Kaczorów widać? Więcej pytań nie mam, to po co miałam tracić czas? Obiecanki mnie nie interesują.
~Do kazimierzap 13-10-2007 7:29
Kilka tygodni temu komentując listy wborcze napisał pan, że nie będzie głosować na marcina Zawiłę, choć go pan bardzo szanuje i ceni. Ale głosując na Zawiłę oddał by pan głos na schetyne. Dlaczego zmienił pan zdanie? Mnie też Schetyna się nie podoba. Ale na Zawiłę zagłosuję, bo to mądry facet. I mam nadzieję, że Zawiła przynajmniej u nas dostanie więcej głosów niż Schetyna. Wówczas chciałbym, aby któryś z dziennikarzy na konferencji prasowej zapytał się Schetyny: – jak pan sądzi, dlaczego w powiecie jeleniogóskim Marcin Zawiła pana znokautował? W ogóle mam apel do wyborów PO i PiS – głosujcie na swoich.
~Ala 13-10-2007 8:20
Jak zwykle wiele ocen bardzo subiektywnych.Ja zagłosuję na osoby które startują z komitetu wyborczego L i D.
~grześ 13-10-2007 8:29
Zawiła to taki etatowiec, dajcie spokój!
~k222 13-10-2007 8:43
A ja zagłosuję na Pawła Domagałę porządny facet.A jak przerzucać się na osiągnięcia to chcę przypomnieć,że wszystkie drogi w Jelonce remontowane to zasługa Kusiaka.Ka...lizacja za prawie 200 mln to też osiągnięcie ekipy Kusiaka a i biblioteka ruszyła za jego kadencji.
~obywatel 13-10-2007 9:03
Głosowanie na kandydatów z regionu ma sens. Jednak patrzmy czy kandydaci zrealizowali już jakieś konkretne rzeczy, jesli nie to po wybraniu ich też nic nie zrobią, bo są to typowi "gadacze"
~nie będę głosował 13-10-2007 9:22
"w czerwonej dolinie" jest jak lisa ogon natenczas wypłowiały, stary, zmieniający owłosienie z letniego na zimowy.
~willy 13-10-2007 9:28
Jeżeli Jeleniogórzanie chcą mieć swojego posła – to powinni głosować na Marcina Zawiłę !!!
~kazimierzp 13-10-2007 10:02
Do głosu z 7:29 – nie pisałem że nie zagłosuję na Zawiłe, pisałem jedynie o tym co mnie blokuje przed głosowaniem na listę PO, nie ukrywam, że osoba Schetyny, ale ze względu na to, że bardziej mi zależy na tym aby to nie PiS był zwycięzcą dlatego te osobiste moje anse w stosunku do lidera listy PO są nieistotne więc się odblokowałem!;–) Marcina znam od 1990 roku. Sam go zgłaszałem w 1990 na sesji Rady Miejskiej na Prezydenta Miasta, jako polityk nigdy mnie nie zawiódł więc trudno abym na niego nie oddał głosu.
~jeleniogórzanin 13-10-2007 10:15
Marcin Zawiła. Dlaczego? Po pierwsze: bo to doświadczony polityk a jednocześnie uczciwy i skromny człowiek nie zabiegający o rozgłos a robiący dobrą robotę. Po drugie: bo nasz, jeleniogórzanin.
~Pawel 13-10-2007 10:17
pawelek, nie wychylaj glowy ze swojej szkoly, i tak nikt cie nie wybierze
~hetman 13-10-2007 10:47
Z tego co widać , to jest jeden wniosek należy glosować na PSL – bo oni stworzą koalicję z PO i będzie spokój w kraju , a niemrawych ludzi się odsunie od demontażu Państwa. Ja będę glosowal na Przedsiębiorcę z PSL – leszka Gralę.on czuje rozwój gospodarczy w przeciwieństwie do kanaponów budżetowych– lista nr 10 poz. 2 . Wierzę przez to że ten marazm się nie powtórzy jak za rządów kartofli.
~do hetman 13-10-2007 13:21
nie ośmieszaj się
~Bushido 13-10-2007 13:54
swoj glos oddam na P.Domagale lista 20 pozycja nr 6 LiD Glosuj na dalsze miejsa starym wyjadaczom Thanks
~VIP 13-10-2007 15:36
Jeden koleś z publiczności zadał tym popaprańcom fajne pytanie, coś w rodzaju: "Wyobraźcie sobie, że nikt z was nie wejdzie do parlamentu, ani do senatu. Co wówczas będziecie robili przez następne 4 lata dla Jeleniej Góry, żeby w ten sposób zyskać zaufanie mieszkańców w przyszłych wyborach?" Wyszło na to, że każdy ma co do roboty, ale nie dla dobra ogółu. Dlaczego jako wyborca mam zaufać komuś, co na codzień nie potrafi pomóc mieszkańcom, zaangażować się społecznie, charytatywnie, pozytywnie wyróżnić się wśród mieszkańców... Tylko interesownie – dajcie mi prawo do diety poselskiej (senatorskiej), a ja zobaczę co da się zrobić... A później, jak pokazuje doświadczenie – no niestety nie udało się nic (nawet przyjechać do Jeleniej Góry w środku kampanii i porozmawiać z mieszkańcami o ich problemach), bo np. nie byliśmy w partii rządzącej, bo za mało czasu, bo opozycja nie poparła ustawy... s...e w banie! Przy odpowiedzi rozbrajająco szczery był kandydat LPR (mieszkaniec Legnicy), bodajże Woźny się nazywał – odpowiedział: "Z uwagi na to, że jestem z Legnicy, w takiej sytuacji pewnie nic nie zrobię dla Jeleniej Góry". To ja pytam po cholerę tu przyjechał?1 Niech znajduje naiwniaków w Legnicy, może oni mu uwierzą na słowo. Zresztą w podobnym tonie wypowiedział się Pan Lewandowski (PiS) Pan Kusiak (LiD) za to chce promować swoją szkołę (w której jest jakimś kanclerzem) menadżerską z Legnicy w Jeleniej Górze, starając się m.in. o dotacje dla niej z moich podatków (co by zrównać szkoły publiczne z niepublicznymi). A ja mówię WARA od mojej kasy komunisto! Co do Pana Zawiły – to drodzy Państwo nie podniecajcie się tak jego osiągnięciami. Ten Pan w polityce jest od początku lat dziewięćdziesiątych (były prezydent miasta, poseł chyba trzech kadencji, szef Euroregionu NYSA) i nawet jeżeli przypisać mu (w co wątpię) rzekomo samodzielne pozyskanie środków na drogę w Kaczorowie, bibliotekę, czy zamek we Wleniu, to na tak długie lata życia na koszt podatników TO I TAK ZA MAŁO. Gosiewskiemu wystarczyły dwa lata, żeby o Włoszczowie usłyszała cała Polska (dla przykładu – Pan Szmajdziński miał o wiele większy wpływ na władzę za rządów SLD, niż Gosiewski za rządów PiS... chyba, że jego – jako ministra MON – zasługą nazwać likwidację uznanego w Polsce Centrum Radiotechnicznego w naszym mieście) Nie ma na kogo głosować w naszym mieście – bo albo karierowicze, albo starzy wyjadacze truskawek, którzy z naszych podatków zbierają diety na przyszłą emeryturę (też z naszych podatków), oferując w zamian tylko to, że są znani (jak Doda Elektroda). Pozdrawiam VIP
~zdziwiony 13-10-2007 16:28
Uwaga! To są wybory do sejmu.Rolą posłów jest rządzenie poprzez ustawy państwem polskim a nie działanie na rzecz poszczególnych regionów .
~Benia 13-10-2007 17:16
Panu Szmajdzie i Kusiakowi już dziękujemy! My was już nie chcemy!!! LiD to też taki dziwny twór! Ale ... pomimo, że z LiD ja zagłosuję na zacnego człowieka na Pawła Domagałę.
~Kaktus 13-10-2007 17:19
do SENATU, to wydaje mi się, że jedynym sensownym kandydatem jest J.ŁASKAWIEC, a sejm? ech... jeszcze pomyslę...
~Tylko domagala z calej stawki 13-10-2007 18:51
trzymam kurs na D O M A G A L E PAWLA
~Nudziarz 13-10-2007 19:36
Było smutno i nudno.Należało spotkanie odwołać.Jak można było przekonywać się się we własnym gronie; po co to wszystko;jaki ma sens?
~Stefan 13-10-2007 21:37
A ja zagłosuje na najlepszego Prezydenta po 1945r w Jeleniej Górze pana Józefa Kusiaka.
~do Vip–a 13-10-2007 21:43
Twoja wypowiedż przypomina mi kąpiel w wannie po zjedzeniu grochówki. Jak pierdniesz to śmierdzi dopiero po pęknięciu bańki na powierzchni wody. Dopóki pierdzisz to jest to prawie jak dżakuzi. Dopóki bańki wychodzą na powierzchnię to jakbyś masarze spa odbywał. Delektujesz się smrodem który wytwarzarz. Ale smród i tak po takiej wypowiedzi będzie się roznosił dookoła a satysfakcję z jego zapachu będziesz miał tylko ty. Reszta będzie chciała by on się rozszedł. Ciekaw jestem na kogo głosowałeś w wyborach samorządowych. Obawiam się, że na osobę z którą większość obecnie się nie identyfikuje.
~Wyborca 13-10-2007 21:47
a ja dziękuję panu domagale i tobie BENIU za to że masz taką gładką powierzchnię kory ......??
~Renia 13-10-2007 21:54
Panu Zawile też dziękujem, wystarcz tych diet i pieniędzy które na niego wydaliśmy!!!.Moja rodzina głosuje na p.Zakszewską.
~Wyborca 13-10-2007 22:03
Zawiła jako prezydent Jeleniej Góry w latach 1990 – 1994 zostawił wszystkie drogi w takim stanie że w całym mieście obowiązywała prędkość 40 km/godz.Diura na dziurze.Głosuję na pana Domagałę.
~Hary 13-10-2007 22:29
To genialne i bardzo inteligentne pytanie – co będzie jeżeli nie wejdziecie do parlamentu to co zrobicie dla miasta i regionu z którego kandydujecie ? – przeciez to sama, nasuwa sie na odpowiedz! – są to w większości sami nieudacznicy , utrzymankowie budżetu , oni tylko zamierzają wygarnąć wiekszą forsę z budżetu jako poslowie i senatorowie!! jak dotychczas kasują !! Absolutnie nie myslą o stworzeniu miejsc pracy i placeniu podatków na wlasny rachunek , bo żaden z nich tym się nie legitymuje i nie czuje rozwoju gospodarczego i tego nie udowodnil swoimi czynami !!! A– Tak powinni mysleć ludzie logicznie myślący jak chcą ich utrzymywać z budzetu na nastepne lata !!! i chcą mysleć o przyszlości i rozwoju miasta i regionu.
~No to już jasne! 13-10-2007 23:57
Paweł DOMAGAŁA !!! Lista 20 Pozycja 6
~Kasia 14-10-2007 9:48
SENAT ! Kusiak Józef,Łaskawiec Jerzy , Rybka Zbigniew. SEJM ! Szmajdziński Jerzy. Na tych panów głosuje moje środowisko.
~Cieplice. 14-10-2007 13:07
Chyba jednak na ZAWIŁĘ bo znam człowieka... a tak na marginesie Czy ci, którzy poza członkami (ukrytymi) komitetów wyborczych wieszają psy na kandydatach, to czy zdarzyło się im wysłć kiedykolwiek jakiś pozytywny post??? Dwa lata sączenia jadu dało rezultaty, niektórzy już nie potrafia inaczej
~Fan Klimka 14-10-2007 13:45
A gdzie jest Janusz Jędraszko?
~Polak 15-10-2007 9:56
To smutne, że wśród kandydatów brakuje osoby godnej zaufania. Co w ogóle robi tam Klimek – to straszne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Przez Izery po trójkącie

Nadbrzeżna gotowa

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1413
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%