MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wiadomości od oszustów

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 25 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 5 marca 2006, 14:00
Autor: www.naszemiasto.pl
Dostałem SMS-a z gratulacjami wygranej w konkursie. Miałem tylko odesłać specjalny kod pod wskazany numer – wspomina nauczyciel Marek Jędrychowski. Odesłał. Ale zamiast upragnionej nagrody stracił kilkadziesiąt złotych.

Jak się okazuje, coraz częściej nabieramy się właśnie na takie SMS-y. Otrzymujemy informację o wygranej. Jesteśmy tak szczęśliwi, że bez zastanowienia odsyłamy wiadomość pod wskazany numer.

Tymczasem komórkowi naciągacze tylko na to czekają. W rzeczywistości bowiem kod to nic innego jak numer telefonu naciągacza, któremu doładowujemy w ten sposób konto.
Oszuści korzystają ze standardowej usługi oferowanej przez niektórych operatorów telefonii komórkowej przeznaczonej m.in. dla rodziców, którzy chcą doładować telefon swoich pociech. Wykorzystują ją też krewni osób starszych, które same nie radzą sobie z tak skomplikowaną operacją.

Ostatnio z lubością korzystają z niej także oszuści żerujący na naszej naiwności. Podpuszczają nas, a za dodatkowe minuty nie płacą ani złotówki. Oczywiście płacimy my.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Jazda z Mikołajem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~K.S. 25-02-2006 15:52
Zanim damy sie nabrac, zastanowmy sie czy bralismy udzial w jakims konkursie, czy slyszelismy o takim? Jesli nie to jakim sposobem wygralismy co kolwiek. Nie badzimy zachlanni na wygrane, bo to tylko oszusci na tym wygrywaja !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

To grozi tragedią  

Trzcińsko ma sołtysa

Jaki budżet województwa 2020?  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
549
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%