MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Wezwał policję na pomoc – otrzymał mandat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 listopada 2011, 8:12
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Antoni Jęczyk został wyproszony przez kierownika ze sklepu za to, że przebywał tam trzy godziny i przeszkadzał pracownikowi ochrony. Wezwał więc policję, na której pomoc liczył. Zamiast wsparcia mężczyzna otrzymał mandat. Teraz zapowiada, że sprawy tak nie zostawi i będzie szukał sprawiedliwości do skutku.

Z relacji Antoniego Jęczyka z Jeleniej Góry wynika, że 28 października br. wybrał się on do jednego z jeleniogórskich marketów. Oglądał promocje i produkty, w międzyczasie spotkał znajomego pracownika ochrony, z którym chwilę porozmawiał.

– Podczas tej rozmowy podszedł do mnie kierownik ochrony sklepu i powiedział, że mam wyjść z marketu, bo on sprawdził monitoring, z którego wynikało, że byłem w sklepie już trzy godziny. Podniósł głos i powiedział, że to nie jest noclegownia. Poczułem się jak koszmarnie. Potraktowano mnie jak śmiecia. Nie jestem żadnym pijakiem, ani bezdomnym. Sam pracuje w ochronie i wiem, że żaden regulamin nie określa ile czasu klient może być na terenie danego sklepu – usłyszeliśmy.

– Po tym incydencie wezwałem policje, bo chciałem złożyć skargę na tego kierownika, jednak zamiast pomocy otrzymałem 500 zł mandatu za nieuzasadnione wezwanie policji. To jest skandal, ja tak tego nie zostawię – mówi oburzony Antonii Jęczyk.

Tymczasem Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej KMP tłumaczy, że policję można wezwać tylko w uzasadnionych okolicznościach, zagrożenia życia lub zdrowia ludzi lub zagrożenia mienia czyli w przypadkach kiedy ktoś dopuszcza się przestępstwa lub wykroczenia.

– W tym przypadku nie doszło ani do wykroczenia, ani do przestępstwa. Jeśli klient sklepu poczuł się urażony tym, co powiedział do niego kierownik ochrony powinien zgłosić to do kierownictwa sklepu lub złożyć sprawę do sądu z powództwa cywilnego o naruszenie dóbr osobistych. W tym czasie, kiedy policjanci pojechali na to wezwanie, ktoś mógł potrzebować ich realnej pomocy – tłumaczy rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Serca pełne nakrętek

Wiadukty prawie gotowe

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~kpina 15-11-2011 8:37
Liczy sie statystyka jg policji a nie ktos kto potrzebuje pomocy.Jest problem wiec go pomozcie rozwiazac i rozwiazcie go profesjonalnie a nie mandatowo.Pani rzecznik skoro w tym przypadku nie doszlo do zadnego wykroczenia to dlaczego ten wzywajacy dostal mandat?Czy nie mozna bylo sprawe wyjasnic w sposob rzeczowy i profesjonalny rozmawiajac z uczestnikami no nie wspomne ze jest jeszcze cos takiego jak pouczenie no ale to tylko jest na papierze a nie w realu jg policji.To klient marketu czul sie zagrozony gdyz chcieli go wyrzucic z marketu wiec poprosil o pomoc i ja......otrzymal w postaci mandatu no a kwota tez przerazajaca. Ktos mogl w tym czasie potrzebowac realnej pomocy ha ha ha dobrze ze nie dzwonil ten ktos z prosba o pomoc bo ....tez dostalby mandat.
~ 15-11-2011 8:45
a mówili że policja pomaga...obejrzyjcie filmik w you tube pt policjant-bandyta wciąż na wolności.Tam widać wyraźnie jak policjant-bandyta kopie w głowę przechodnia.Tacy są w policji...
~kpa 15-11-2011 9:01
Oszołomy, Policja jest od spraw karnych! To nie są wasi służący. Bardzo dobrze, że dali mandat. I kopie w głowę bandytę, a nie przechodnia!
~Jędza 15-11-2011 9:05
A ja jestem za tym Panem. Kierownik nie miał prawa go tak potraktować i mandat powinien dostać on a nie klient!
~Roobi 15-11-2011 9:07
Mieli racje wg mnie. Policja nie jest od takich spraw. Ochroniarz był w pracy i musi sie skupic na tym do czego jest zatrudniony a facet go zwyczajnie rozpraszał.
~ZłyPorucznik 15-11-2011 9:07
Zastanawiające postępowanie Policji, albowiem postępowanie mandatowe w tym przypadku nie powinno mieć zastosowania. Policjanci właściwym wnioskiem o ukaranie powinni skierować sprawę o ukaranie o czyn z art. 66§2 ustawy Kodeks wykroczeń do sądu właściwego wg miejsca popełnienia wykroczenia. Art. 96§2 ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia stanowi, cyt. „W drodze mandatu karnego nie nakłada się grzywny za wykroczenia, za które należałoby orzec środek karny…”. Sam art. 66 ustawy Kodeks wykroczeń w swoim 1 paragrafie typizuje jako wykroczenie zachowanie, cyt. „…ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicz
~kowalski 15-11-2011 9:14
kpa.....podpisz sie nie kpa a policjant co widac i slychac wiec nie dziwi nas to ze dochodzi do takich przypadkow skoro takie jest myslenie tych kpa i jemu podobnych.Policja bedzie miala sprawy karne a nie ze jest od tych spraw kpa szolomku.
~x 15-11-2011 9:16
pan kierownik powinien był po prostu pracownika przywołać do porządku : zajmował się rozmowa a nie pracą.I byłoby po problemie. co do mandatu : 500,- zł ?, niedawno osoba za potrącenie człowieka na pasach dostała 350,- zł !.
~Złyporucznik 15-11-2011 9:18
publicznego lub zdrowia” opisując enumeratywnie tylko okoliczności „fałszywego alarmu”, ale tylko takie, które nie doprowadziły do skutku w postaci materialnej postaci reakcji Policji, przyjazdu na miejsce wezwania wywołanego tymże bezpodstawnym wezwaniem. Ale już w § 2 ustawy Kodeks wykroczeń Ustawodawca stypizował i to wykroczenie opisując, iż cyt. „Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych”. Jeżeli jednak spowodowało ono niepotrzebną czynność – a tak niewątpliwie było w tym przypadku, bo Policja przybyła na miejsce zdarzenia – można zastosować w tym przypadku nawiązkę. Ta nawiązka zgodnie z art. 28 § 1 pkt 3 ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia znajdują się w szerokim spektrum środków karnych. I na tej podstawie
~kowalski 15-11-2011 9:26
Przepraszam kolego kpa. Policja powinna karać za nieuzasadnione wezwanie. Przemyślałem i rzeczywiście doszedłem do wniosku, że to ja jestem szolomek.
Piipi Jelonkowa 15-11-2011 9:47
~OJEJ ! .. .." i pełno ludzi w każym wagonie" (..) .. " A w trzecim siedzą same grubasy, siedzą i jedzą tłuste kiełbasy" .. dobrze,że *Panu *Kierownikowi .. nie przytrafiła się ta ..fajna "Lokomotywa" !
~AA 15-11-2011 9:50
A może ten Pan powinien poprostu zapłacić za korzystanie z ciepłego pomieszczenia. I tyle!
~obserwatorr 15-11-2011 9:53
Nie wyobrazam sobie spedzic 3 godzin w markecie:-/ Co innego Jaka Galeria Dominikanska albo cos w tym stylu, ale w markecie w Jeleniej??? Dacie spokoj na dzien dobry kreci glupol, dobrze ze ostal mandat!!!! w tym czacie ktos mogl naprawde potrzebowac pomocy policji:/
~do złego por 15-11-2011 9:55
Damian przestaań się mądrzyć, już kilka lat temu wypadłeś z obiegu.
~Może by tak 15-11-2011 10:16
Może Policja zainteresuje się kierowcami którzy bez uzasadnienia jeżdżą na halogenach. Dziś wcześnie rano jechałem przez nasze miasto co prawda było trochę mgły ale to nie jest powód żeby zaraz włączać przednie światła p/mgielne i świecić innym po oczach Wielu kierowców tak dziś jechała.Świateł tych możną używać podczas ograniczonej przejrzystości powietrza i na krętych drogach TYLKO W TERENIE NIEZABUDOWANYM
~Ktos 15-11-2011 10:16
A moze Pani Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej KMP ,wypowie sie na temat ,traktowania osob zatrzymanych w policyjnej izbie zatrzyman.Jak bije sie ich palkami po pietach,aby wymusic na nich podania nazwisk osob ktore moga byc zamieszane w danej sprawie.
~antyPiS 15-11-2011 10:24
Dlatego zawsze popędzam żonę na zakupach w Tesco.Po co mam zapłacić 500 zł mandatu za plątanie się między półkami:)
~ 15-11-2011 10:25
Skoro przyjął mandat to się przyznał do czynu określonego w mandacie. Gdzie się będzie odwoływał ??? Nie przyjęcie mandatu skutkowało by skierowaniem sprawy do sądu a tak nic z tego nie będzie ??? !!!! Policjanci co niektórzy powinni się zastanowić co robią w tych szeregach "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" ma tutaj uzasadnienie.
~s. 15-11-2011 11:04
Samo słowo "służba" określa rolę i funkcję policji w społeczeństwie. Zaś co do kopania w twarz to kiedyś przed akcją faszerowali zomoli prochami. Może zwyczaj pozostał.
~ 15-11-2011 11:35
ad ~s. Czyzbyś był jednym z zomoli, który przed akcją nafaszerował się prochami? Czy znasz to z cudzych opowiadań? Czy sam to wymyśliłeś? W dokumentach historycznych IPN /i nie tylko/ nie natrafiłłem na jakąkolwiek wzmianke na ten temat. DOLNOŚLĄZAK.
~Dariusz N 15-11-2011 11:35
Policja jest, po to, by chronić tych, z grubym portfelem, my jesteśmy bydłem... QR...!!! Miałem nie pisać już, bo to jest uzależniające!!!
~Olo 15-11-2011 12:01
Ciekawe, który to market...
~zakupoholik 15-11-2011 12:14
Po częsci racja Policji. Ostatnio byłem w Biedronce przy głównym deptaku i stoję w kolejce i patrzę jak stoi przy kasjerze jakiś koleś i prowadzą super rozmowę a klienci nie mają jak zapakować swoich zakupów bo koles stoi akurat przy tej króciutkiej ladzie i jakoś nie bardzo widzi mu się przesunięcie. Temu osłowi też wlepiłbym mandat za przeszkadzanie klientom w robieniu zakupów
~niemieccc 15-11-2011 12:21
ach polacy ,robice sami z siebie posmiewisko.
~pop 15-11-2011 12:25
To było w TESCO
~Olo 15-11-2011 12:26
No tak, już domyślam się, który to market. Dzięki ~niemieccc
~x 15-11-2011 12:53
hola,hola ochroniarz zna swoje obowiazki, wiec zarzut rozpraszania go to nie fer. gosc marketu mial prawo zwrocic sie do ochroniarza, o dlugosci rozmowy winien decydowac sam ochroniarz, on byl na sluzbie a klient??? klient w sklepie naszym panem, skoro nie kradl, nie dewastowal mial swiete prawo tam byc. dyzurny policji przyjmujac zlecenie winien sam zweryfikowac zasadnosc, no chyba ze policja juz tak nabija sobie lub miastu kase to juz inna beczka. haslo dnia- u..ebac obywatela!! swieta krowa na dyzurce policji powinna ten mandat sama zaplacic. to co sie stalo to naciagactwo.
~xxx 15-11-2011 13:15
Nie raz widzę jak klijent z ochrony w Tesco drze japę na tych żuli ale na normalnego człowieka ?
~mii 15-11-2011 13:31
kierownik pewnie myslal ze cos kombinuje ze znajomym ochroniarzem
~x 15-11-2011 13:37
moze tak z humorem!!! pyt- kto to jest kierownik? odp.: jeszcze nie dyrektor a juz swinia! - pasuje to do incydentu.
~KAT-olicy! 15-11-2011 14:23
Zrozumiał bym mandat 50, lub maksymalnie 100zł, ale 500zł mandatu za niewiedzę prostego człowieka?... Tym mandatem nie "nauczyliście" panowie policjanci... tym mandatem przybijacie kolejny gwóźdź do trumny, w której leży już nie tylko patriotyzm, ale też człowieczeństwo, szacunek i zdrowy rozsądek. To połowa miesięcznego życia tego człowieka, który padł ofiarą chamstwa garniturowego ciecia. A inny człowiek, będący z kolei w mundurze, ale również mający osobiste uprzedzania i przekonania, również pogardził tym człowiekiem. Nie może go okaleczyć, ani strzelić mu w głowę, bo to niezgodne z prawem w danej chwili. W chęci zadania cierpienia, nakłada karę dość dotkliwą, popartą "prawem". Polak gardzi Polakiem, nie licząc się z jego bytem. Jedyna taka nacja na świecie. JEDYNA!
~azx 15-11-2011 14:38
Jeleniogorsk apolicj ajeszla na psy.... sam siekiedys o tym przekonalem.
goscniedzielny 15-11-2011 15:28
wszystko zależy od człowieka, mogli kolesia pouczyc, a dyspozytor wysyłając patrol też mogł ocenic na ile sprawa jest ważna. Chyba, że z gory założyli, że jadą wlepic kolesiowi 500. Żenada.
~CH.W.D.P. 15-11-2011 16:13
SKORO g...k POSŁUCHAŁ INNEGO GŁUPKA I SAM WYSZEDŁ ZE SKLEPU, TO DO KOGO MA PRETENSJE?? OT, g...k... A JAKBYM JA PODSZEDŁ DO NIEGO NA ULICY I POWIEDZIAŁ MU, ŻEBY ZROBIŁ INNĄ MINĘ, BO TA, CO NOSI JĄ NA TWARZY, GŁUPIO WYGLĄDA, I ZROBIŁBY MINĘ ZDZIWIONĄ, TO TEŻ BY DZWONIŁ NA POMOC DO BAGROWSKIEJ?? HEHE...
~ 15-11-2011 17:17
Skoro przyjął mandat to się przyznał do czynu określonego w mandacie. Gdzie się będzie odwoływał ??? Nie przyjęcie mandatu skutkowało by skierowaniem sprawy do sądu a tak nic z tego nie będzie ??? !!!! Policjanci co niektórzy powinni się zastanowić co robią w tych szeregach "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" ma tutaj uzasadnienie.
~do ~CH.W.D.P 15-11-2011 18:44
W sytuacji, którą przedstawiłeś dostał byś zwyczajnie w mordę. Nie potrzebne tu Twoje "gdybanie"
~ 15-11-2011 20:01
Nie rozumiem o co mu chodzi. Nie dość że ewidentnie zawinił, bo policję się wzywa do przestępstw i wykroczeń a tu nic takiego nie nastąpiło to robi z siebie wała i to publicznie i ze zdjęciem.
~acab 15-11-2011 20:05
Jak w temacie. ACAB
~CH.W.D.P. 15-11-2011 20:57
KOLEJNY g...k NAM SIĘ OBJAWIŁ: 15-11-2011 18:44 IP: *.adsl.inetia.pl
~CH.W.D.P. 15-11-2011 21:55
FAJNIE...
~niemecccc 15-11-2011 22:38
dzeki naszej policji bedzie smiechu warta Polska z euro 2012 .zarabiaja 2000 i mysla ze sa lepsi od innych haha
~Gość 15-11-2011 23:57
Chcę się zapytać szp.Edyty Bagrowskiej czy patrole Policji te mieszane jedna kobieta i jeden facet to mogą sobie służbowym radiowozem stać 45 minut w jednym miejscu i nic ale to nic nie robiąc tak tkwić ,czy to jest dopuszczalne,ja tylko pytam ,a temu panu to po prostu współczuje że został tak potraktowany i życzę mu żeby ten kierownik ochrony odpowiedział za to że go wyprosił ze sklepu ,ale tak na marginesie to ci panowie kierownicy ochrony to dawni funkcjonarjusze albo policji albo wojska ,to co tu się dziwić ich zachowaniu.
~Dariusz N 16-11-2011 7:24
Srajtaśma mi się skończyła! Nie ma tu jakiegoś policjanta z mandatem? Tak 5 razy po 100 by wystarczyło!
kwakwa 16-11-2011 9:02
mandat za bezpodstawne wezwanie rozumiem i jestem za ale dlaczego od razu "pincet", gdzie ocena przesłanek pozytywnych i negatywnych popełnienia wykroczenia? z drugiej strony, dyżurny przyjmujący takie zgłoszenie powinien rozpytać zgłaszającego i w razie konieczności pouczyć go, jak ma się zachować w danej sytuacji i nie wysyłać patrolu
~CH.W.D.P. 16-11-2011 9:05
KACZKI TEŻ NEŹLE KWAKAJĄ...
kwakwa 16-11-2011 9:11
wezmę to za dobra monetę
~CH.W.D.P. 16-11-2011 10:17
BO TO DOBRA MONETA!! FAŁSZYWKAMI NIE PŁACĘ...
~jęczmyk a 16-11-2011 20:22
cześć moi internaauci dzięki za wsparcie na razie brakuje mi czzasu jesem w tracie załatwiania imprezy charytatywnej dla osoby bardziej poszkodowanej niż ja a konkretnie sylwi kędziora której to nazwisko w jeleniogórskiej służbie zdrowia spędza sen z powiek kilka lat temu operacja biodra mówiąc językiem młodzieżowym coś im nie pykla dziwnym splotem okoliczności zginęłła dokumentacja operacji na chwilę obecną sylwia jest cały czas na morfinie niektórzy lekarze nie chcą jej aplikować morfiny twierdząc iż jest narkomanką Sylwia w swojej bezsilności i walce z ciągłym bólem resztkami sił fizycznych zakłada sprawę w sądzie jednemu z lekarzy którą przegrywa i wyrokiem sądu takrze pozdrwiam wymiar sprawiedliwości oddaje 800zł panu doktorowi który poniósł ciężkie straty finansowe.Jęczmyk Antoni
~Zainteresowa 17-11-2011 8:18
http://www.youtube.com/watch?v=1LK7AQ8hhsI
~kaska55 22-11-2011 18:37
niedlugo wprowadza limit czasu spedzanego w sklepie.a czy panowie policjanci wiedza ile to teraz 500 zl dla rodziny?sami sobie nie wypisza mandatu dlatego nieodczuja tego.a podobno wszyscy sa ze srednim. prostego problemu rozwiazac nie moga.jakie to polskie
~polscott24.c 23-11-2011 13:39
http://polscott24.com/jeleniogorski-przeklamaniec-sprawa-gwaltu-cz7/#comment-3927

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Szef gangu zatrzymany

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Zamknięty szlak z Koziej Szyi

Bardzo słabe wyniki matur

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
869
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%