MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Weź udział w wielkiej akcji „Głos Profilaktyki”! Już dzisiaj na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 czerwca 2014, 8:24
Aktualizacja: 8:28
Autor: org
Autobusowym przejazdem młodzieży, dzieci i dorosłych z ul. Wolności na ul. Bankową rozpocznie się dzisiejsza (14.06) policyjna akcja zorganizowana w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”. A o godzinie 16.00 na jeleniogórskim Placu Ratuszowym, jak i w całym kraju, uczestnicy będą wspólnie przez 60 sekund wybijać dłonią rytmu serca. Organizatorzy zaplanowali również przedstawienia, konkursy i pokazy dotyczące profilaktyki uzależnień.

Przejazd autobusem zaplanowano na godz. 15.15. Z ulicy Bankowej uczestnicy przemaszerują na Plac Ratuszowy, a po drodze młodzież będzie propagować treści dotyczące problematyki uzależnień.

- Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się oraz wzięcia udziału w działaniach prewencyjnych , które odbędą się w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” – zaprasza podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Akcja ta ma na celu propagowanie życia bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka – dodaje.

O godzinie 16.00 w Jeleniej Górze, jak i w całym kraju, nastąpi wspólne wybijanie przez 60 sekund rytmu serca. Organizatorzy na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaplanowali przedstawienia, konkursy i pokazy. W międzyczasie przy Urzędzie Miasta odbywać się będą rozmowy o profilaktyce, które prowadzone będą przez zespół interdyscyplinarny OIK, przedstawicieli Monaru, Poradni Leczenia Uzależnień przy szpitalu MSW w Jeleniej Górze oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

- W związku z tym przedstawiciele Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień przygotowali konkursy dotyczące przedmiotowej problematyki. Chętni będą mogli również oznakować swoje rowery w namiocie policyjnym. Ponadto do dyspozycji uczestników będzie miasteczko ruchu drogowego oraz będzie można spróbować jazdy w alkogoglach. Dla osób, które wezmą udział w zabawach i konkursach przewidziane są ciekawe nagrody – wymienia rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Organizatorem akcji jest Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji –IPA Region Jelenia Góra oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni powiatu wrócili do pracy stacjonarnej  

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 14-06-2014 9:20
A jak będzie padać deszcz to młodzież dostanie kapoki ??
~ 15-06-2014 7:49
no zabawia sie i ppoudaja ze cos robia a dealerow wodki piwa i narkotykow przybywa- w jeleniej gorze - znowu otwarto nowa pijalnie piwa - nie lodziarnie nie kawiarnie ale pijalnie piwa - w mojej okolicy jestem otoczopna pijalniami piwa , ogrodkami piwnymi a do kazdej z mojego domu mam 5 minut i czy ide do parku czy do centrum zawsze mijam pijalnie - meliny
~! 16-06-2014 6:05
sanepid jak zwykle śpi! nie widać nie słychać o inicjowaniu, kreowaniu działań prewencyjnych tudzież promocyjno -oświatowych na rzecz kreowania zdrowych i bezpiecznych postaw zdrowotnych! nie wspominając , o współpracy w tym zakresie! Nic poza co muszę…,a jak mogę to i co muszę ominę! Ironią po czynach wyniszczania zdrowia wewnątrz organizacji – czytaj nielubianych i niechcianych pracowników, jest, iż dystrybuują ( program krajowy) plakaty, ulotki; "Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy dotyczy każdego." Ten dyskurs jest tu nieznany! no cóż, kręci się lody, by zarobić i tu i tam czasem z tych samych środków - naszych podatków jak np. w Punkcie Diagnostyczno- Konsultacyjnym ds. HIV/AIDS (a sprawozdania robi się w godzinach pracy w sanepidzie!), na rynku też, to i czasu brak na r
~! 16-06-2014 6:06
...na rynku też, to i czasu brak na realizowanie n/w zadań?, pkt. b) "pobudzanie aktywności społecznej do działań na rzecz własnego zdrowia poprzez opracowywanie i realizowanie lokalnych interwencji programowych i nieprogramowych" , teologom, pedagogom po resocjalizacji,.., a inżynierowi i innym,…, brak pomysłu optymalne pożytkowanie kapitału ludzkiego i możliwości kompetencyjnych wszak inne priorytety stanowią tu cel! BRAWA DLA LUDZI POMYSŁU I CZYNU- POLICJI I INNYCH UCZESTNIKÓW TYCH INTERDYSCYPLINARNYCH DZIAŁAŃ, GWIZDY DLA EFEKCIARSTWA………..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drogi do remontu

Uroczyste posiedzenie

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Odkrycia w kościele

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
317
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%