MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Weszli do krainy wiedzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 października 2018, 12:08
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2018, 10:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W szkołach miasta i regionu odbywają się uroczystości związane z pasowaniem na pierwszoklasistów. W minioną sobotę (6.10) ważny krok ku "krainie wiedzy" zrobili uczniowie największej placówki w naszym mieście, czyli Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze.

W trakcie uroczystości licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i pozostali członkowie rodzin mieli okazję usłyszeć, co przez pierwszy miesiąc nauki ich pociechy zdołały się nauczyć. Symbolicznie, przedstawiciele klas otworzyli drzwi do krainy wiedzy, którą - po ślubowaniu na pierwszaka - poszczególne klasy przekroczyły.

W nowym roku szkolnym w Jeleniej Górze mamy 650 pierwszoklasistów, a w samej SP 11 jest ich 140 - w sześciu klasach, w tym muzycznej.

Kolejny raz miałam przyjemność brać udział w tej uroczystości i za każdym razem jestem pod wielkim wrażeniem. Dla dzieci szkoła staje się jakby drugim domem. To tutaj będą zdobywać wiedzę, nawiązywać nowe znajomości, również tutaj będą nagradzani. Dlatego gratuluję im dzisiejszego awansu - wstąpienia w szeregi społeczności uczniowskiej SP 11 i życzę wielu radosnych chwil, przeżytych tutaj. Gratuluję również rodzicom, że to dzięki nim mury tej szkoły mogą gościć tak zacnych obywateli - powiedziała Sylwia Sikora, przewodnicząca Rady Rodziców SP 11.
Jeżeli chodzi o rekrutację, dzieci są rozmieszczone w sposób równomierny w poszczególnych szkołach. Jedyną trudnością było Zabobrze, ale udało się całe to przedsięwzięcie z włączeniem trzech klas SP 8 do budynku po Gimnazjum Nr 4 - powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja ratunkowa w Kotle Łomniczki

Lista Lewicy do Sejmu

Szkolenia w ginących zawodach – trwa nabór

Pierwszy dzwonek w Elektroniku

Początek roku w SP 8

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Będzie bezpieczniej

Giełda pod Muzeum

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
220
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
3%