MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Weszli do krainy wiedzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 października 2018, 12:08
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2018, 10:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W szkołach miasta i regionu odbywają się uroczystości związane z pasowaniem na pierwszoklasistów. W minioną sobotę (6.10) ważny krok ku "krainie wiedzy" zrobili uczniowie największej placówki w naszym mieście, czyli Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze.

W trakcie uroczystości licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i pozostali członkowie rodzin mieli okazję usłyszeć, co przez pierwszy miesiąc nauki ich pociechy zdołały się nauczyć. Symbolicznie, przedstawiciele klas otworzyli drzwi do krainy wiedzy, którą - po ślubowaniu na pierwszaka - poszczególne klasy przekroczyły.

W nowym roku szkolnym w Jeleniej Górze mamy 650 pierwszoklasistów, a w samej SP 11 jest ich 140 - w sześciu klasach, w tym muzycznej.

Kolejny raz miałam przyjemność brać udział w tej uroczystości i za każdym razem jestem pod wielkim wrażeniem. Dla dzieci szkoła staje się jakby drugim domem. To tutaj będą zdobywać wiedzę, nawiązywać nowe znajomości, również tutaj będą nagradzani. Dlatego gratuluję im dzisiejszego awansu - wstąpienia w szeregi społeczności uczniowskiej SP 11 i życzę wielu radosnych chwil, przeżytych tutaj. Gratuluję również rodzicom, że to dzięki nim mury tej szkoły mogą gościć tak zacnych obywateli - powiedziała Sylwia Sikora, przewodnicząca Rady Rodziców SP 11.
Jeżeli chodzi o rekrutację, dzieci są rozmieszczone w sposób równomierny w poszczególnych szkołach. Jedyną trudnością było Zabobrze, ale udało się całe to przedsięwzięcie z włączeniem trzech klas SP 8 do budynku po Gimnazjum Nr 4 - powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont w ogólniaku

Stypendia dla najzdolniejszych

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Kto zawiezie do szkół?

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Trwają porządki w Mysłakowicach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Letnie inwestycje w podstawówkach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%