MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Wespół dla promocji

Wiadomości: Mysłakowice
Piątek, 31 lipca 2020, 8:21
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2020, 9:53
Autor: WAC
Fot. UG Mysłakowice
W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach odbyło się spotkanie, podczas którego osiem podmiotów podpisało porozumienie w sprawie wspólnego działania na rzecz rozwoju turystyki, ochrony przyrody, zabytków i krajobrazu w gminie Mysłakowice.

Partnerami porozumienia są: Gmina Mysłakowic, Nadleśnictwo Śnieżka, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra, Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze, Rotary Club Karpacz Karkonosze, Towarzystwo Karkonoskie oraz Związek Gmin Karkonoskich

Główne kierunki wspólnych działań to: wprowadzenie korekt przebiegu szlaków pieszych i ścieżek rowerowych oraz aktualizacja ich oznakowania na terenie gminy Mysłakowice, współpraca przy zaplanowaniu i realizacji spójnego systemu szlaków rowerowych w Kotlinie Jeleniogórskiej, opracowanie i realizacja nowych ścieżek edukacyjnych, zagospodarowanie i udostępnienie punktów widokowych na wzgórzach „Mrowiec”, „Krzyżowa Góra”, „Koziniec” i innych, doprowadzenie do powrotu na pierwotne miejsce „Lwa Czuwającego” na Starościńskich Skałkach oraz zagospodarowanie jego otoczenia, odnowienie schodów prowadzących na punkt widokowy na „Sokoliku”, wspólne działania edukacyjne na rzecz ochrony oraz udostępnienia wartości przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych gminy, współpraca w zakresie wydawniczym i promowania realizowanych zadań.

Pomysł porozumienia powstał już w ubiegłym roku - mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Jego celem jest koordynacja działań promocyjnych atrakcji gminy oraz wspólna realizacja działań z zakresu ochrony przyrody i krajobrazu. Cieszę, się że powstała grupa, której celem jest rozwój gminy. Chcemy się wzajemnie informować o podejmowanych przedsięwzięciach z tego zakresu i sobie pomagać - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 31-07-2020 10:42
Dlaczego macie ryje nie zasłonięte maseczkami.
~ 31-07-2020 12:35
Niech się wezmą za te ścieki co Karpacz zatruł wszystko w Mysłakowicach nawet kijanek nie ma a te nieroby debatują nad pi...mi żeby kasę brać
~Dorsz 31-07-2020 12:58
Od kilkudziesięciu lat ciągle te same twarze korzystające z milionowych dotacji na promocję regionu. Moim zdaniem, jak za taką kasę, efekty marniutkie. Nie jestem naiwny, przecież chodzi tu raczej o gonienie króliczka, nie zaś jego złapanie.
~Iga@# 31-07-2020 13:41
I pięknie czekamy na efekty.
~OlaTurystka 31-07-2020 13:43
Razem można więcej, jest kilka miejsc w naszej gminę które warto promować i wskazywać turystom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedszkole ma się dobrze

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Nowa trasa przyrodnicza

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Identyfikacja wizualna

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%