MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Wernisaż wystawy “Wang na dawnej pocztówce”

Wiadomości: Karpacz
Środa, 30 lipca 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Manu
Fot. BM
W sobotę (2 sierpnia) o godz. 16.00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu (przy ul. M. Kopernika 2) zostanie uroczyście otwarta wystawa pt. “Wang na dawnej pocztówce” m.in. ze zbiorów placówki.

Położona w połowie drogi z Karpacza Dolnego na Śnieżkę na zboczu Czarnej Góry świątynia Wang jest jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych na świecie. Mimo upływu czasu zachowuje swój pierwotny klimat i wygląd.

Historyczne otwarcie Kościółka Wang w Karpaczu miało miejsce dokładnie 170 lat temu - 28 lipca 1844 r. Na początku spełniało przede wszystkim funkcje modlitewną, gdzie odprawiane były nabożeństwa ewangelickie.

Kościółek jest wzniesiony z sosny norweskiej, nasączonej żywicą co daje jej trwałość i unikatowy wygląd. Ten architektoniczny zabytek został przetransportowany z Norwegii z miejscowości Wang.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Tak nie wolno parkować!

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~miłośnik 30-07-2014 22:13
Szkoda tylko, że zeszpecono zabytkowy cmentarzyk przy Wangu z wieloma pięknie zdobionymi poniemieckimi nagrobkami grobem Różewicza w kształcie... szafy.
~oburzona 30-07-2014 23:22
co za bzdura. nie ma to jak powielać plotki. Pomnik Różewicza to krzyż skromny, wykonany tak, jak inne krzyże pochowanych. Wystarczy przyjechać i zobaczyć....
~ 31-07-2014 0:12
Z miejscowości Vang
~do ~oburzona 31-07-2014 1:32
Mniej "oburzenia", a więcej myślenia. Sama wprowadzasz w błąd i powielasz plotki. Mieszkam w Karpaczu i potwierdzam że grób wygląda szpetnie. Na dodatek niepotrzebnie robi "atrakcję" z cmentarza dla niedzielnych turystów. Ty pewnie z tych, co to całą swoją "wiedzę" czerpią z internetu (głównie fejsbuka) - taki moherowy beret, co to żywi się plotami i zawsze pierwszy do "oburzania się", nakręcany przez inne podobne pejszbukowe mohery.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Koncert na cztery ręce

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

#Norwidwdomu – poezja

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
164
Tak
44%
Nie
42%
Nie wiem
14%