MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Wernisaż wystawy „Jedno w Trzech” w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 maja 2014, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Manu
Fot. Organizator
9 maja (w piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11A w Zespole Pocysterskim) zaprezentowana zostanie wystawa zatytułowana „Jedno w Trzech”. Autorami prac są: Janusz Konecki – malarstwo, Beata Kornicka–Konecka – rysunek oraz Matylda Konecka – ilustracje m.in. do szkockich opowieści.

Janusz Konecki jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (w 1996 r. uzyskała status Akademii Sztuk Pięknych) w Poznaniu (1983) na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z grafiki warsztatowej bronił u doc. Tadeusza Jackowskiego (1983). Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Stany Zjednoczone). Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół Mezzotinty w Gdańsku.

Janusz Konecki wraz z żoną artystką plastyk Beatą Kornicką-Konecką, także absolwentką Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej PWSSP, od roku 1994 r. prowadzi Centrum Edukacji Artystycznej w Szklarskiej Porębie oraz Galerię KOKON.

Oprócz edukacji artystycznej dla młodzieży, Beata Kornicka-Konecka była organizatorem międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów malarskich oraz innych przedsięwzięć kulturalnych w oparciu o dzieła literackie i muzyczne.

Beata Kornicka-Konecka jest autorką cyklów rysunkowych inspirowanych dziełami literackimi, m.in.: „Dekameron” Giovanniego Boccaccia, „Księga Ducha Gór” Carla Hauptmanna czy „Rękopis znaleziony w Saragossie” Jana Potockiego, a także rysunków z cyklu „Maski I”, „Maski II”, „Maski III” oraz tryptyków: „Femina”, „Samotność Boga”, „Wspomnienia-Zapomnienia” i cyklu „cumulus...” i „Wachlarz życia”.

Matylda Konecka jest ilustratorką. Wychowywała się w rodzinie znanych artystów plastyków, jej rodzice to Janusz Konecki i Beata Kornicka-Konecka. Zajmuje się również malarstwem i projektowaniem graficznym. Jest laureatką wielu konkursów artystycznych, jej prace były prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Galeria na... płocie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~1 5-05-2014 21:56
woźny i woźnica pozdrawiają plastyków!
~ 5-05-2014 22:41
A gdzie tu przyroda? To jest Muzeum Przyrodnicze czy galeria sztuki?
~do~ 6-05-2014 22:49
Słuchaj mądralo wg Ciebie w Muzeum Narodowym powinien być tylko Naród , w Muzeum Wsi tylko wieś , w Muzeum Papiernictwa tylko papier ,w Muzeum Miedzi tylko miedź ,w Muzeum Sportu tylko sport, w Muzeum Wojska tylko wojsko,w Muzeum Karkonoskim tylko Karkonosze ,w Centralnym Muzeum Morskim tylko morze .Zrozum, że nazwa muzeum nie narzuca mu specjalizacji (tak jeśli chodzi o zbiory i ekspozycje stałe ,ale nie jeśli chodzi o przygotowywanie różnorodnych wystaw czasowych). A poza tym czy znasz twórczość Koneckich ?Czy wiesz że inspirują się właśnie przyrodą,a to waśnie przyroda tworzy sztukę samą w sobie.Przyjdź a przekonasz się sam Niedowiarku i Złośliwcze.
~Anna P. 7-05-2014 4:05
Do 22:49: Skąd w tobie tyle agresji i frustracji, człowiecze? Takiej postawy nauczyły cię te wystawy w muzeach, ta sztuka, z której bezmyślnie kopiujesz nazwiska, nawet nie wiedząc co to jest? To ty "mondralo" słuchaj": każde muzeum ma jakąś specjalizację. Jakie jest nasze muzeum? PRZYRODNICZE! Więc ma być w nim przyroda. Muzeum to nie bazar, gdzie kupisz na jednym stoisku marchewkę, kalosze, mydło i powidło. Od wystaw sztuki są inne muzea, galerie. Więc przestań bajdurzyć od rzeczy i spróbuj pomyśleć, zanim coś nabazgrzesz na forum i obrazisz innych czytelników. Takiego zgrywasz ukulturalnionego, a słoma z butów wychodzi ci przy pierwszej lepszej okazji.
~do wyżej 7-05-2014 6:16
Słoma z butów wychodzi właśnie Tobie Kochanieńka.Twoje pojęcie o kulturze jest żadne. .Jeśli nie wiesz co to w ogóle jest muzeum i czym się zajmuje to wyłącznie Twoja sprawa.Muzeum to właśnie "bazar" w którym poza głównym towarem (wystawy specjalistyczne) "sprzedaje się też :"kalosze","mydło" i "powidło". Od wystaw sztuki są inne muzea i galerie -zgoda,głównie ,ale i one od czasu do czasu przygotowują ekspozycje przyrodnicze (czasowe). Agresywna ,sfrustrowana i zakompleksiona jesteś Ty niewiasto o ile jesteś niewiastą.A może jesteś blondynką ?To by wiele wyjaśniało.
~jeden z bywalców 7-05-2014 23:03
Ależ ciekawie się zaczyna....domyślam się autorów tej ostrej polemiki:( ciekawe co będzie dalej....
~do 06:16 8-05-2014 3:13
Bazar to ty masz w głowie. Czyli jeden wielki śmietnik, skoro nie wiesz, do czego służy muzeum PRZYRODNICZE. Na dodatek rodzice nie nauczyli cię kultury, jeśli w taki sposób odzywasz się do kobiety. Ot, znalazł się koneser kultury. Właśnie tobie słoma wychodzi z butów, prostaku. Od tego są profile muzeów, żeby tych specjalizacji przestrzegać, a nie że do Muzeum Przyrodniczego idziemy na wystawę malarstwa, a do galerii oglądać ptasie jaja. Wyzwiskami nie ukryjesz braku swoich argumentów, a jedynie pokażesz swoje wieśniactwo. I jeszcze to nawiązanie do blondynek... Pewnie ty jesteś łysy i żadna cię nie chciała. A już tym bardziej jakaś atrakcyjna blondynka. Ech, te kompleksy i frustracja życiowego nieudacznika. Idź lepiej wąchać kurz do muzeum, bo do życia społecznego się nie nadajesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Ruszyła procedura ws. referendum

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%