MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wernisaż w Galerii Korytarz

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 listopada 2019, 14:57
Aktualizacja: Niedziela, 10 listopada 2019, 15:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Miłośnicy fotografii wielkoformatowej metodą stykową spotkali się wczoraj (8.11) w Galerii Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury na wernisażu debiutantów wystawy "Kontakty", która została zorganizowana po raz szósty.

VI edycja "Kontaktów" została podzielona na dwie części - w pierwszej zaprezentowali się debiutujący fotografowie z Polski i Czech.

To, co łączy wszystkich uczestników tej wystawy, to tradycyjna technika wielkoformatowa oraz kopie wykonywane metodą stykową z negatywu w ciemni fotograficznej - podkreślają organizatorzy.
Prezentujemy prace artystów, którzy nie mieli szansy na debiut w "Kontaktach" w latach 90. - mówił Tomasz Mielech z JCK. - To klasyczna fotografia - powrót do źródeł, bo w tym roku mamy 180. rocznicę powstania fotografii. Postanowiliśmy pokazać metodę wielkoformatową, bez użycia powiększalnika, skanerów itp. - dodał T. Mielech.

W Galerii Korytarz prezentowane są prace następujących artystów: Jiří Kozubík, Marcel Honza, Jiří Jirasko , Petr Zinke, Jola Chowańska, Jerzy Chaberek, Grzegorz Kukla, Adam Bencal, Krzysztof Niewiadomski, David Stransky, Marcin Andrzejewski, Tomasz Walczak, Marcin Masiewicz i Jan Zawadzki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Motocykliści dla Niepodległej

To już jutro!  

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Udany Piknik Strzelecki

Efekty zmian klimatycznych  

Nowe zasady kontroli drogowej  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
821
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%